Sunday ,08 December 2019
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 248)

Прв тим

(Видео стримови) Вардар – Брегалница

vardarfans-fkvardar

Со почеток во 16 часот и 30 минути, нашиот ФК Вардар на Градскиот стадион во Скопје ќе го пречека тимот на штипска Брегалница. Како и на минатите, така и од овој натпревар, ќе има видео – стрим директно од стадион. И овој пат ќе имате можност да одберете еден од двата понудени стримови,    ТУКА  или  ТУКА! Read More »

(Видео) Барсегјан ќе биде мега засилување!

barsegjan-fkvardar

Се е готово! Конечно, ФК Вардар денеска доби мега засилување. Неговото име сите добро го познаваме, се работи за 22 годишниот Тигран Барсегјан кој во Вардар покажа дека вреди уште на деби натпреварот против Јагиелонија. Преку следните видео материјали можете да се уверите во одличните перформанси на Барсегјан.. техниката, брзината и слично. Барсегјан може подеднакво добро да одигра на левата и на десната ... Read More »

Вардар утре ќе атакува на петтата победа по ред над Брегалница

7386c14ce5599f4e1fbc75e8cc19c692ec-w628-h419-628x330

Утре на програмата е четвртото коло во новата сезона 2016/2017 во првата македонска фудбалска лига. Црвено-црните се домаќини на екипата од Штип тимот на ФК Брегалница. Вардар утре на овој дуел  ќе атакува на петтата победа по ред над Брегалница, одкако во последните четири меѓусебни средби однесовме “цел плен“ со штипјани. Дуелот утре ќе се игра на Арената “Филип втори“ со ... Read More »

Oфицијално: Тигран Барсегјан нов играч на ФК Вардар!

hof-barsegjan-vardar-vardarfans

Одлична вест денеска пристигна од таборот на ”црвено – црните”. Ерменскиот интернационалец Тигран Барсегјан и официјално стана нов член на шампионот на Македонија. Барсегјан во редовите на нашиот тим пристигна на подготовките во Австрија, каде на пријателскиот натпревар против Јагелонија постигна велемајсторски погодок со лоб удар. По тој натпревар стана јасно дека се работи за екстра играч кој ќе биде големо ... Read More »

Мамиќ и Динамо Загреб “загризаа“ за Велковски и Хоф !?

6675-vardar-ne-uspea-protiv-maribor-660x330

Изгледа дека настапот на црвено-црните во Лигата на Шампионите ќе има дополнителен финансиски бенефит. Според информациите на Македонски спорт, пред реализиација е голем трансфер на млад играч од Вардар во хрватски Динамо Загреб. Тимот кој обезбеди пласман во групната фаза од Лигата на Шампионите е заинтересиран за Дарко Велковски, кој по се изгледа ќе стане наскоро член на “модрите“. Се ... Read More »

Јакимовски ќе го суди мечот Вардар-Брегалница

dejan jakimovski

Во сабота на програмата е четвртото коло од првата фудбалска лига, црвено-црните се домаќини на арената “Филип втори“ во истото. Ова коло ние ја пречекуваме екипата на штипска ФК Брегалница, во овој меч ние  сме апсолутни фаворити. Фудбалската федерација на земјава ја делегираше судинската тројка за овој дуел, главен судија е скопјанецот Јакимовски Дејан. Него во арбитрирањето ќе му помагаат Новачев Петар ... Read More »

Вардаровиот младинец Есмин Личина настапи за првиот тим на Фк Вардар, на вчерашниот куп натпревар

14079856_1781349092135340_4255410642357737903_n

Нашиот фудбалски шампион успешно ги започна настапите во националниот куп, откако вчера во рамките на 1/16 беа убедливи во дуелот со екипата на Скендербеу. Она што е поважно е промовирањето на двајца играчи од младинската школа на Вардар, кои вчера добија шанса за настап во првиот тим. Се работи за Ердон Даци и Есмин Личина. Инаку Есмин беше единствениот кој ... Read More »

Против Брегалница во сабота

brega - var za tekst4441

Овој викенд на програмата е четвртото коло од првата македонска фудбалска лига. Нашиот шампион, тимот на Вардар овој викенд пред своите гледачи ќе го пречека тимот на Брегалница од Штип. Поради репрезентативните настапи и обврски, ова коло ќе биде одиграно ден порано, односно, наместо во недела сите натпревари (освен Шкендија – Победа) ќе бидат одиграни в сабота со почеток во ... Read More »

Хамбарџумјан, Којашевиќ и Мијушковиќ добија репрезентативни повици

6675-vardar-ne-uspea-protiv-maribor

Дури осумина играчи од ФК Вардар ќе имаат обврски со своите репрезентации на почетокот на идниот месец. Покрај Николов, Велковски, Алексовски и Петковски (кои добија повик од Милевски до 21 година) вчера повик од А – селекциите на своите земји добија уште четворица првотимци на Вардар. Се работи за: Стефан Спировски, кој по подолга пауза повторно доби повик да настапи ... Read More »

Играчот од вардаровата школа Даци, вчера дебитираше за првиот тим на ФК Вардар

daci vardarfans

Вчера на куп натпреварот во рамките на шеснаестинафиналето од најмасовното фудбалско натпреварување во земјава, шефот на стручниот штаб на црвено-црните Гоце Седлоски реши да промовира еден младинец помеѓу сениорите. Станува збор за момче кое е продукт на вардаровата фудбалска школа, Ердон Даци. Даци беше на клупата за резерви на првите три меча во првата лига, а вчера доби шанса на куп натпревар ... Read More »