Thursday ,20 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 268)

Прв тим

Глигоров: Имаме желба за добар резултат и се надевам дека тоа ќе го оствариме утре на теренот

vardarfans-gligorov

Вардар веќе се наоѓа во Норвешка, каде се подготвува за утрешниот натпревар против екипата на Розенборг. Во овие моменти, екипата треба да го одбработи првиот тренинг на арената, на која ќе се одигра мечот со шампионот на Норвешка. Заменик капитенот на црвено-црните, Никола Глигоров на прес-конференцијата ги искажа своите очекувања за овој натпревар. -Знаеме против каков противник играме. Розенборг добро ... Read More »

(ФОТО) ФК Вардар пристигна во Трондхајм

14724-vardarci-pristignaa-vo-trondhajm

Oколу 13 часот, Вардаровата експедиција пристигна во норвешкиот град Трондхајм, каде што утре „црвено-црните“ ќе го одиграат натпреварот со Розенборг, во рамките од второто коло од групата „Л“ во Лигата на Европа. Tие денеска имаат активности во Трондхајм, во 18:30 часот ќе се одржи прес конференција на која што ќе присуствуваат шефот на стручниот штаб Чедомир Јаневски, и еден играч ... Read More »

Норвежаните пред мечот со Вардар- Знаеме дека ќе биде тешко, на исто ниво сме

9258-norvezhanite-pred-duelot-so-vardar-na-isto-nivo-sme-znaeme-deka-kje-bide-tezhok-mech

Поранешниот норвешки првак Розенборг најави дека офанзивно ќе тргне против македонскиот шампион Вардар на утрешниот меч од второто коло во групата Л во Лига Европа, иако тимот од Трондхајм е свесен дека црвено-црните не се тим за потценување. Првиот напаѓач на клубот, Никлас Бендтнер сигурно ќе игра, иако имаше ситна повреда по мечот против Лилестром (3-0), на кој постигна гол, ... Read More »

Вардарци заминаа за Норвешка, по прва победа во групната фаза од ЛЕ

vardarfans-naslovna

Нашиот фудбалски шампион утрово замина за Трондхајм, каде утре со почеток од 19 часот ќе го одигра натпреварот од второто коло во лигата на Европа, против екипата на Розенборг. Вардаровата експедиција треба да пристигне во попладневните часови, а во 18:30 часот треба да одржи прес-конференција, додека половина час подоца ќе го има својот прв тренинг на стадионот “Леркендал“ каде ќе се ... Read More »

И Велковски отпадна за Розенборг

fkv-vardarfans-velkovski

Тренерот на ФК Вардар, Чедомир Јаневски се соочува со проблеми пред утрешниот дуел со екипата на Розенборг. Најнов играч на листата на повредени кои нема да може да настапи на дуелот во Норвешка е Дарко Велковски. Велковски им се приклучува на повредените Новак, Итало и Брдаровски кои исто така нема да бидат во комбинација за овој дуел. Ова значи дека со ... Read More »

Розенборг – Вардар низ директен ТВ пренос

fkv-vardarfans-istorija-vardar

Утрешниот натпревар на Розенборг и Вардар ќе можете да го проследите низ директен ТВ пренос на МТВ-1. Ова е големо олеснување за сите љубители на фудбалот, кои нема да мораат да бараат видео – стримови за дуелот во Норвешка. Натпреварот започнува со почеток во 19 часот, се надеваме дека Вардарци ќе одиграат еден добар натпревар, нешто слично како на гостувањето во Турција ... Read More »

Јевтовиќ: Вардар заслужува респект, победите над Малме и Фенербахче се голем доказ за тоа

sdjdsijds

Розенборг и Вардар ќе се обидат да стигнат до првите победи во Лигата на Европа. И двата тима на воведните дуели претрпеа високи порази од своите противници. Пред утрешниот меч, играчот од Србија во редовите на Розенборг, Милан Јевтовиќ истакнува дека не е премногу запознаен со квалитетите на Вардар. “Да бидам искрен не сум запознаен доволно со квалитетите на екипата на Вардар. Јасно ... Read More »

Започна продажбата на поединечните билети за мечот со Реал Сосиедад

14714-pochna-prodazhbata-na-edinechni-bileti-za-mechot-so-real-sosiedad

Веќе од  вчера започна продажбата на единечни билети за натпреварот од Лигата на Европа на Вардар против Реал Сосиедад кој што се игра на Националната Арена „Филип Втори“ во Скопје на 19.10.2017 година со почеток во 19:00 часот. Исто така ќе може да купите влезница и за натпреварот на домашрн терен со Розенборг на 07.12.2017 година. Цената за блоковите 1, 6, ... Read More »

Дуелот на Академија Пандев и Вардар одложен

fkv

Во среда ќе се одигра ново, 8-мо коло во ПМФЛ. Поради настапот на Вардарци во Лигата на Европа, дерби дуелот на 8-мото коло со Академија Пандев ќе биде одложен. Кога ќе биде одигран овој заостанат дуел сеуште не е познато. Инаку, тимот на А.Пандев сезонава игра одлично, по седум рунди овој тим се наоѓа на втората позиција на табелата со ... Read More »

Бендтнер со ситна повреда

rosenborg

Шампионот на Македонија, тимот на ФК Вардар во четврток ќе го одигра вториот натпревар од групаната фаза во Лигата на Европа. Црвено – црните ќе гостуваат во Норвешка која тимот на Розенборг. Пред овој натпревар, најдобриот стрелец на Розенборг, Никлас Бендтнер се пожалил на повреда на коленото. Сепак, според информациите од Норвешка, не станува збор за некоја сериозна повреда па така Бендтнер ќе може да ... Read More »