Wednesday ,06 July 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 267)

Прв тим

Копенхаген се изнамачи против Жилина, загуби но се пласираше во следната рунда, каде ги чека Вардар

19732210_10154724497532944_7924728457146196963_n

Екипата на Копенхаген ќе биде противникот на Вардар, во третото квалификациско коло од лигата на шампионите. Вечерва на стадионот “Паркен„ се одигра реванш мечот, помеѓу екипите на Копенхаген и Жилина, во кој славеа гостите со резултат 1:2. Сепак поради триумфот на Данците од првиот натпревар одигран во Словачка (1:3), тимот на Копенхаген е тој што обезбеди пласман во следната рунда, ... Read More »

Виланд: Ми се чини дека Вардар малку го потценивме и тоа на крај го плативме

36

Голманот на Малме, Јохан Виланд како и сите останати играчи од тимот на Малме е многу разочаран од елиминацијата уште во второто квалификациско коло. Виланд потенцираше дека неговиот тим направил многу грешки и заслужено не оди понатаму. “Oдигравме многу многу лошо и на двата натпревари. Кога ќе се сумира се, Вардар заслужено помина понатаму. Ние перфектно го започнавме мечот. Но, што ... Read More »

Вардар вчера беше единствен “неносител“ кој мина понатака

52

Вчера на програма беа дел од реваншите во 2. квалификациско коло од Лигата на шампионите, во нив  може да констатира дека нашиот  Вардар е единственото изненадување во Европа. Тимот предводен од Гоце Седлоски е  единствениот тим од групата “неносители“ кој успеа да го совлада својот фаворизиран противник. Одличен резултат покрај нас од гости донесоа и “неносителите“  ерменски Алашкет кој вчера загуби ... Read More »

Грнчаров: Го дадов најважниот гол во мојата кариера, еден од најважните во историјата на Вардар

40

Црвено-црните успешно ја поминаа првата пречка во квалификациите од лигата на шампионите. По нерешениот резултат во Шведска, Вардар успеа да го победи Малме и да се пласира во третата рунда од најголемото натпреварување. Творец на пресвртот во второто полувреме беше капитенот, Бобан Грнчаров, кој по центар шут на Фелипе од корнер, успеа со глава да ја забие топката во противничката ... Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Вардар го “урна„ Малме и закажа меч со Копенхаген

102

Нашиот фудбалски шампион успеа да се пласира во третото квалификациско коло од лигата на шампионите. На реванш мечот, на стадионот “Младост„ во Струмица, црвено-црните излегоа како победници во дуелот со екипата на Малме (3:1). По првото полувреме, противникот имаше предност од 0:1, но во вториот дел со многу подобра игра, успеавме да направиме комплетен резултатски пресврт. Стрелци на головите за ... Read More »

Николов: Вардар ова го заслужува, се мачевме три години за овој момент

35

Вардарци успеа на реваншот во Струмица да ја совладаат екипата на Малме и да се пласираат во третото квалификациско коло од лигата на шампионите. Со пресврт во второто полувреме, црвено-црните на крајот се радуваа на големата победа и со севкупен резултат од 4:2 успеаа да продолжат понатаму. Повторно во листата на стрелци се запиша Бобан Николов, за кој ова беше ... Read More »

Пехрсон: Од пеналот ја препуштивме иницијативата на противникот, нешто што не смеевме да си го дозволиме

Вардар направи големо изненадување, го “фрли” тимот на Малме на колена. Нашиот шампион иако одигра слаб прв дел, сепак во вториот се консолидираше и постигна три погодоци за целосен пресврт. Шведските медиуми веќе на големо ги напаѓаат играчите на Малме, а по поразот од Вардар нивниот тренер Пехрсон изјави: Започнавме одлично, токму како што сакавме ние и нападнавме од самиот почеток. ... Read More »

Розенберг: Елиминацијата од Вардар е големо разочарување и шок за целата екипа

fkv-liga-sampioni

Црвено-црните го слават пласманот во следната рунда од лигата на шампионите, откако успеаа на реваншот во Струмица да ја победат екипата на Малме. Иако противникот имаше предност по првите 45 минути, Вардарци со голем стил се вратија во второто полувреме и со три погодоци на крајот успеаа да слават многу голем триумф. Ниту повратникот во екипата, Розенберг не им помогна ... Read More »

Вардар веќе заработи преку 580.000 евра

vardarfans-8

Вардар покрај големиот успех и пласманот во третото квалификациско коло во Лигата на шампионите и добро заработи. Со самото поминување на тимот на Малме, Вардар ќе заработи преку 580.000 евра само од УЕФА, тука треба да влезат уште и приходите од тв правата, билетите и слично. Овие средства Вардар може да ги искористи во доведување на нови играчи кои ќе го подобрат ... Read More »

Барсегјан: Не е важно кој е стрелец, важно е што победивме, сега се насочуваме кон Копенхаген

57

Еден од јунаците на дуелот со Малме во Струмица беше интернационалецот од Ерменија, Тигран Барсегјан. Барсегјан одигра одличен натпревар, беше творец на пресвртот на својот тим. По овој натпревар и тој како и другите колеги со свои импресии. “Првите минути од натпреварот го одигравме многу лошо, но потоа покажавме и докажавме како треба да се одигра. Доколку играме како во ... Read More »