Sunday ,09 August 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 210)

Прв тим

Ништо и од Лима, Вардар останува на две нови имиња

fkv-lima

Ништо ни од Матеус Лима.. Бразилецот нема да биде нов играч на “црвено – црните”. Лима дојде на подготовките во Австрија, одигра два натпревари и толку, на следните два не доби ниту шанса. Со ова пропадна уште еден трансфер на напаѓач во редовите на Вардар. Сега во тимот на Вардар  речиси и да нема вистински шпиц играч. Доколку не се ... Read More »

Капитенот на Малме се повреди, нема да игра против Вардар?

dfdf

Шампионот на Шведска се соочува со сериозни проблеми пред двомечот со Вардар. На вчерашниот натпревар на Малме против АФК Ескулистуна во 10 минута од натпреварот поради повреда теренот го напушти најискусниот и капитенот на Малме, Маркус Розенберг. Розенберг според неофицијални информации го повредил бутниот мускул. Доколку станува збор за ваква повреда, капитенот на Малме со сигурност нема да настапи на дуелот во Шведска. ... Read More »

(Видео) Вардар поразен и од Тосно

fkv-hof

Вардар го доживеа и третиот пораз на подготовките во Австрија. Вчера вардарци беа поразени од тимот на Тосно со минимални 1:0. Ова беше трет натпревар на кој Вардар загуби со идентични 1:0, односно трет натпревар без постигнат погодок. Најинтересните моменти од овој натпревар: Read More »

Вардар се враќа во Скопје со една победа на четири теста

fkv

Екипата на Вардар ги комплетираше летните подготовки во Австрија. Денеска вардарци се враќаат во Скопје каде од утре ќе ги продолжат подготовките за натпреварите против Малме во квалификациите за Лигата на шампионите. Вардар во Австрија одигра вкупно четири пријателски натпревари. Почнавме добро, го победивме тимот на Адмира со резултат 2:0. Потоа на следните три натпревари следуваше тотална анемична игра на ... Read More »

(Видео линк) Вардар – Тосно

fkv

Вардарци попладнево ќе го одиграат четвртиот и последен тест натпревар во Австрија. Вардар ќе ги одмери силите со новиот руски прволигаш, тимот на ФК Тосно. Видео линк за овој натпревар во продолжение: Read More »

Тосно шанса за поправување на впечатоците

fkv-balo

Вардарци денеска ќе го одиграат четвртиот и последен тест натпревар во Австрија. Попладнево Вардар ќе ги одмери силите со новиот руски прволигаш, тимот на ФК Тосно. Тосно доаѓа од Русија, оваа сезона избори пласман во првата руска лига. Тимот на Тосно воглавно е составен од домашни играчи, секако има и интернационалци, вкупно осум интернационалци има во овој тим на Тосно. ... Read More »

Вардарци со “двојна доза“ на вчерашниот ден во Бад Татцмансдорф

g1

Вчера мина предпоследниот цел ден од  подготовките на Вардар во Австрија. Денес е последен   ден од престојот во Бад Татцмансдорф пред утрешното заминување, истиот  ќе биде заокружен со пријателскиот натпревар против рускиот прволигаш Тосно. Таа екипа од оваа сезона ќе игра во руската фудбалска елита, откако успеа да обезбеди промоција . Вчера беше  последен ден со два тренинга за момците на ... Read More »

Шок: Билетите за Вардар – Малме по цена од 500 денари

malme

Шок: Управата на Вардар ја соопшти цената на билетите за натпреварот Вардар – Малме кој ќе биде одигран на 18 јули со почеток во 18 часот на стадионот „Младост“ во Струмица. Билетите ќе бидат по цена од дури 500 денари. Оваа информација наиде на големи негативни реакции од “црвено – црните” навивачи. Цената на билетите е превисока, а дополнителен хендикеп е ... Read More »

Вардар утре на последен тест во Австрија, Тосно противник

mm

Шампионот на Македонија утре ќе го одигра последниот тест натпревар на подготовките во Австрија. Нашиот “црвено – црн” тим утре ќе ги одмери силите со новиот Руски прволигаш, тимот на Тосно. На официјалната веб – страна на ФК Тосно, излезе информацијата дека овој меч ќе биде одигран утре со почеток во 18 часот по македонско време во Словенија. Досега Вардар ... Read More »