Tuesday ,05 July 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 238)

Прв тим

(Фото) Зенит го објави списокот за ЛЕ, на него сите ѕвезди во тимот

zenit

Вардаровиот ривал, рускиот тим  Зенит го објави составот што е пријавен за натпреварите од групната фаза во Лигата на Европа. Тренерот од Италија, кој го води овој тим Роберто Манчини ги пријави сите свои ѕвезди за настап во Л.Е. На списокот се наоѓаат голманот Јури Лидигин, потоа одбранбените фудбалери Бранислав Ивановиќ, Доменико Кришчито, Емануел Мамана, играчите за врска Матијас Краневитер, ... Read More »

Четворица играчи на Вардар со нови настапи

21230780_1787052221322741_8780298438717722000_n

По Хамбарџумјан и Барсегјан, уште четворица играчи од редовите на Вардар настапија за своите фудбалски репрезентации. Дарко Велковски, Бобан Николов и Висар Муслиу беа стартери за Македонија на вчерашниот натпревар против Израел. Велковски и Муслиу во стоперски тандем одиграа без грешка, нашите млади играчи покажаа дека во иднина сериозно може да се смета на нив и во дресот на Вардар. ... Read More »

(ВИДЕО) Од Малме до Фенербахче, како Вардар испиша историја

vardarfans-video

Започна од Шведска, заврши во Турција. Ваков беше патот на нашиот фудбалски шампион кон историскиот успех и пласманот во групната фаза од Лигата на Европа. Вардар успеа да направи голем подвиг и најпрво да го елиминира шампионот на Шведска, екипата на Малме, за да се “сопне„ на следната пречка во лигата на шампионите, против екипата на Копенхаген, а оваа приказна ... Read More »

Барсегјан и Хамбарџумјан со настапи за Ерменија

fkv-hof-barsegjan

По одличните партии во дресовите на Вардар, селекторот на Ерменија не можеше да ги изостави од почетниот тим двајцата црвено – црни играчи Тигран Барсегјан и Ховханес Хамбарџумјан. И двајцата Вардарци на вчерашниот натпревар против Романија се најдоа во почетниот тим. Десниот бек на Вардар, Хамбарџумјан ги одигра сите 90. минути исто како и Барсегјан. Селекцијата на Ерменија може да жали само ... Read More »

Од денес стартуваше продажбата на блок карти, за натпреварите на Вардар во Лигата на Европа

vardarfans-bileti

Од денес стартуваше продажбата на блок билети за трите натпревари на домашен терен, во рамките на групната фаза од лигата на Европа, проти екипите на Зенит, Реал Сосиедад и Розенборг. Од денес (01.09) па се до 10.09 ќе трае продажбата на блок билети за споменатите три натпревари, додека од 11.09-14.09 ќе се продаваат поединечни карти само за мечот против Зенит ... Read More »

Вардар против Шкупи, во осминафиналето од купот на Македонија

Вардар го доби противникот во осминафиналето од купот на Македонија, а тоа ќе биде екипата на Шкупи. Денес во просториите на фудбалската федерација на Македонија беа извлечени двојките за осминафиналето од ова натпреварување. Шкупи од Чаир ќе биде противникот за црвено-црните и следната пречка која треба да се помине. Најинтересна двојка во овој дел од елиминациите е дуелот помеѓу Работнички ... Read More »

Максимов ќе го облече дресот со број 10

14193-vardar-potpisha-so-maksim-maksimov

Рускиот интернационалец, 21-годишниот Максим Максимов по се изгледа ќе го земе дресот со број 10 во Вардар. Максимов во тимот на Тракаи го носеше дресот со број 9, но сега тој како што е познато е зафатен, бидејќи деветката во Вардар е резервирана за Дејан Блажевски. Па така, речиси сигурно Максимов ќе ја земе десетката која во моментов е слободна ... Read More »

(ВИДЕО) Кои се најскапите играчи на противниците на Вардар

vardarfans-fk-vardar-2

Вардар во Скопје ќе нагости три квалитетни тимови oваа есен, прв кој ќе дојде во Скопје ќе биде тимот на Зенит уште на 14-ти овој месец. Погледнете низ овој видео материјал колку вредат противниците на Вардар, кои се најскапи играчи во тимовите и со какви стадиони располагаат тие, но и Вардар. Видео: Read More »

Маркоски и Трајчевски со деби настап за Вардар

vardarfans trajcevski

Тимот на Вардар лесно и убедливо го порази домашниот тим на Локомотива во рамките на 1/16 финалето во националниот Куп на Македонија. Вардар на овој натпревар одигра колку што е потребно, Јаневски на полувреме ги замени од составот едни од главните играчи како Фелипе и Новак. На овој Куп натпревар двајца млади играчи дебитираа за Вардар. Дејан Маркоски и Александар Трајчевски го ... Read More »

Којашевиќ во Војводина

kojasevic

Црногорскиот репрезентативец Дамир Којашевиќ кариерата ќе ја продолжи во соседна Србија, а не како што се најавуваше во Полска во тимот на Јагелонија. Новиот клуб на Којашевиќ е српска Војводина, крилниот играч и овој тим потпишаа договр во важност од една година. “Вардар Фанс” му посакува многу успех и среќа во новата средина на Дамир и му се заблагодарува за се што направи ... Read More »