Saturday ,13 August 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 236)

Прв тим

Без Новак на денешниот натпревар

novak-fkv

Македонскиот првак Вардар се соочува со проблеми пред вечерашниот натпревар. Поради повреда вечерва на екипата нема да може да и помогне стандардниот дефанзивец Евгениј Новак. На денешниот натпревар сепак се очекува да биде на клупата за резерви. Сега тандемот стопери во Вардар ќе го сочинуваат капитенот Грнчаров и репрезентативецот Дарко Велковски, овие двајца беа во тандем и на последниот натпревар против ... Read More »

Комитите денеска ќе продаваат нови билети по цена од 200 денари

komiti-fkv

Комитите и денеска ќе продаваат билети за Западната трибина. Овој пат ќе се продаваат единечни билети по цена од 200 денари. Целото соопштение на Комитите во продолжение: ВАЖНО, ВАЖНО, ВАЖНО Пред Соборниот Храм ке бидат пуштени дополнителни единечни карти кои ке важат само за натпреварот со Зенит. Цената ке биде 200 денари. Напомена: со овие карти не следува маицата која ... Read More »

Јерохин: Ја имаме проучувано нивната игра

tosifd

На вчерашната прес – конференција на тимот на Зенит покрај тренерот на екипата Роберто Манчини, присуствуваше дефанзивецот и руски репрезентативец Александар Јерохин. Јерохин потенцираше дека Вардар е многу сериозен тим. “Со голема сериозност го прифаќаме овој натпревар и Вардар,  ја имаме проучувано нивната игра. Тоа е доста организиран тим, кој да не заборавиме му даде дури четири гола на еден тим каков ... Read More »

(ФОТО) Вардар тренираше на Арената

fk

Нашиот шампион вчера вечер го одржа официјалниот тренинг пред дуелот со Зенит. На тренингот на Вардарци ненадејно, изненадувачки, дојдоа Комитите кои целиот тренинг го проследија со песна и поттик до играчите на Вардар. Во продолжение неколку фотографии од вчерашниот тренинг на екипата. Read More »

Јаневски: Ова е значаен натпревар, не само за Вардар, туку и за македонскиот фудбал

vardarfans-janevski

Утре со почеток од 21:05 на арената “Филип Втори, Вардар го игра првиот натпревар од групната фаза во Лигата на Европа, против екипата на Зенит. Вечерва нашиот клуб одржа прес-конференција, на која пред медиумите се обрати шефот на стручниот штаб, Чеде Јаневски кој го изјави следново: -Ова е значаен натпревар, не само за Вардар, туку и за македонскиот фудбал. Затоа ... Read More »

Грнчаров: Играме на нашиот стадион пред нашата публика, посакувам да ја продолжиме серијата на победи на домашен терен

vardarfans-grncarov

Нашиот фудбалски шампион вечерва одржи прес-конференција во пресрет на натпреварот против екипата на Зенит, во рамките на првото коло од групната фаза во Лигата на Европа. Вардарци направија историски успех со пласман во грипната фаза во второто по квалитет европско натпреварување, но сега како се ближи првиот меч во групната фаза, така амбициите се повеќе се зголемуваат кај нашиот шампион. ... Read More »

Манчини: Вардар има силна одбрана, не очекува тежок натпревар во Скопје

vardarfans-mancini

Утрешниот противник на Вардар во лигата на Европа, екипата на Зенит веќе се наоѓа во Скопје каде во пресрет на дуелот со нашиот шампион одржа прес-конференција, на која го сподели очекувањата за утрешниот натпревар. пред медиумите се обрати тренерот на Зенит, Роберто Манчини кој истакна дека не го познава нашиот состав, но дека неговиот тим на секој натпревар оди на ... Read More »

Комитите сите билети ги распродадоа, Вардарци сеуште се на половина

21432969_1426768097377471_8408588710499030873_n

Комитите ги распродадоа сите билети за Западната трибина. За разлика од нив, Вардарци сеуште не исполнија ниту половина од Југот и Северот. Во соопштението на Комитите се вели: ВЕ ИЗВЕСТУВАМЕ ДЕКА СИТЕ КАРТИ ЗА КОМИТИ СЕ РАСПРОДАДЕНИ !! СИТЕ ШТО НЕ УСПЕАА ДА НАБАВАТ, ГИ ЗАМОЛУВАМЕ ДА НАБАВАТ КАРТИ НА ОФИЦИЈАЛНИТЕ ПРОДАЖНИ МЕСТА НА ФК ВАРДАР ПО РЕДОВНА ЦЕНА !! ... Read More »

Зенит без Паредес и Шатов во Скопје

zenit

Тимот на Зенит пристигна во Скопје без двајца првотимци. Манчини на утрешниот дуел во Скопје нема да смета на најголемото и најскапото засилување ова лето од Рома, Леандро Паредес и рускиот репрезентативец, Олег Шатов. И двајцата добија одмор од Манчини. Допатувани фудбалери во Скопје се: Андреј Лунев, Михаил Кержаков, Максим Рудаков, Бранислав Ивановиќ, Миха Мевлја, Емануел Мамана, Игор Смолников, Максим Карпов, Јуруј ... Read More »

ФК Вардар: Да покажеме дека заслужуваме да бидеме дел од ЛЕ

vardarfans-fk-vardar

Фудбалскиот клуб Вардар искочи со соопштение по повод утрешниот прв деби дуел во групната фаза на еден македонски клуб со Зенит од Русија. Во истото се вели: Уште само неколку часа нè делат од првиот историски натпревар во групната фаза од Лигата на Европа. Таму се најде Вардар со успешните резултати во квалификациите, пред се во плеј-офот против Фенербахче. Историјата ... Read More »