Sunday ,21 October 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 293)

Прв тим

Петар Петковски за Вардар Фанс: Среќен сум, што токму со Вардар го освоив мојот прв супер куп

vardarfans petre

Вардар е освојувач на третиот супер куп на Македонија, вкупно втор за нашиот шампион. Избраниците на Седлоски беа подобри од екипата на Работнички, дури по изведувањето на удари од белата точка. Во регуларниот дел натпреварот заврши без победник 1:1. Нашиот шампион поведе во 10-та минута со голот на Филип Ивановски, резултат со кој се замина на полувреме. Веднаш на стартот ... Read More »

(ВИДЕО) Пенал рулетот Вардар – Работнички

12039399_870285723066443_6941922067497103852_n

Како што е добро познато вчера нашиот тим го освои својот втор Супер Куп трофеј во својата историја. Совладан беше градскиот ривал, екипата на Работнички и тоа по изведени пенали.Во регуларниот дел одигравме 1:1, следеа продолженија два пати по 15 минути кои не го дадоа победникот потоа црвено – црните беа поуспешни во пенал рулетот. Видео од пенал рулетот, само ... Read More »

По подолго време, се играше ”Самба” на Градски

super kup za tekst2

Конечно, по подолго време се одигра популарната бразилска ”самба”. Во режија на оваа самба беше кој друг ако не Жуан Фелипе интернационалецот од Бразил во дресот на ФК Вардар. Кoјзнае кога последен пат се играше самба на Градски… во времето на Вандаир и ”компанија” кога можевме да уживаме во тие потези. Овој пат на истото, вардаровите навивачи ги потсети и ... Read More »

Вардар подобар во пенал-рулетот, Гачевски му донесе втор супер куп трофеј на Вардар

vardarfans sile

Нашиот шампион ја победи екипата на Работнички и го освои својот втор супер куп трофеj. Победникот беше решен дури по изведувањето на удари од белата точка, откако во регуларниот дел заврши без победник 1:1. Вардар започна во следниов состав: Гачевски, Хамбарџумјан, Велковски, Мијушковиќ, Попов, Николов, Глигоров, Фелипе,П .Петковски и Ивановски. Гачевски конечно ја доби својата шанса да застане на голот, ... Read More »

Среќен роденден Дарко Глишиќ!

11800370_936336006425678_7209069429584213500_n

Денес свои 24-ти роденден прославува нашиот играч Дарко Глишиќ. Даре по тешката повреда, се врати на терените. Ние му посакуваме уште многу настапи и голови оваа година во дресот на ФК Вардар, а воедно и уште многу подигнати трофеи со Вардар. Се надеваме дека Даре за роденден ќе добие поклон, а тоа ќе биде Супер куп пехар денеска, како што ... Read More »

Во поход кон прва титула оваа сезона!

vardarfans-vardar

Денеска на програмата е пресметката во Супер купот на РМ, помегу нашиот освојувач на првенството Вардар, и освојувачот на куп трофејот екипата на Работнички. Натпреварот ќе се одигра со почеток во 20 часот на Арената Филип II. Вардарци денеска имаат можност да стигнат до првиот, од трите зацртани трофеи оваа сезона. Овој првиот, се очекува да биде најлесен, со оглед ... Read More »

ФФМ го одреди најдобриот македонски судија Ставрев да ја дели правдата за Супер-купот

ffm

Фудбалската федерација на Македонија ги одреди судиите кој ќе го судат утрешниот супер-куп дуел помеѓу нашиот ФК Вардар кој учествува во овој меч како првак во лигата и освојувачот на куп трофејот екипата на ФК Работнички. Федерацијата се одлучи за сигурен избор за овој меч кој носи пехар за победникот за главен судија го назначи најдобриот македонски судија Ставрев Александар од ... Read More »

Прес пред Суперкупот! Седлоски: Го посакуваме овој трофеј, Глигоров: Трофејот во Суперкупот е важен за нас

VARDARFANS press za tekst (1)

Денеска во просториите на Националната Арена Филип II се одржа прес конференција по повод утрешниот Супер-куп меч помеѓу црвено – црните и ФК Работнички. На истата присуствуваа преставници од двата тима. За потсетување за Вардар ова е втор ваков дуел во првиот пред две години се закити со пехарот. Шефот на стручниот штаб на ФК Вардар Седлоски во својата изјава ... Read More »

(ВИДЕО) ПМФЛ: ФК Ренова – ФК Вардар

vardarfans fk

Видео од мечот во Боговиње помеѓу домаќинот Ренова и нашиот Вардар. За жал играчите на нашиот црвено – црн тим првпат сезонава не успеа да ја затресат мрежата на еден првенствен натпревар во домашната лига. Имавме серија шанси, но нитуедна не претворивме во погодок што ќе донесеше три бода од ова секогаш за нас незгодно гостување кај “гипсарите“. Шанси за ... Read More »

Најди начин, дојди за Вардар!

Komiti-Skopje-2

Утре на програмата е пресметката од фудбалскиот Супер куп на Македонија, во кој ќе се сретнат освојувачот на титулата во ПМФЛ – Вардар, и освојувачот во купот на РМ – Работнички. Овој натпревар ќе се одигра на ден 23.09 (утре) со почеток во 20 часот на Националната Арена Филип II. Дојдете сите да го поддржиме нашиот црвено – црн тим ... Read More »