Sunday ,28 November 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 291)

Прв тим

Историја: Ќириќ на натпреварите од рамките на домашниот шампионат има постигнато повеќе од 70 првенствени голови

ciric

САША ЌИРИЌ – Фудбалерот кој има постигнато најмногу погодоци во дресот на Вардар, во рамките на еден фудбалски шампионат.Поранешниот репрезентативец во премиерното издание на македонското првенство вкупно 36 пати ги тресеше противничките мрежи предводејќи го вардаровиот состав до првата шампионска титула како најдобар стрелец во лигата, за сезоната 1992/1993. По пауза од една година истиот успех го повтори и во ... Read More »

Фелипе со двата гола стана лидер на стрелците во Вардар, тој поради картони ќе го пропушти мечот со Победа

vardarfans-felipe

Бразилскиот интернационалец Алвес Рибеиро Хуан Фелипе со двата гола против Шкендија во дербито кое се одигра викендов стана најдобриот стрелец на Вардар во ПМФЛ. Фелипе ги мина Којашевиќ и Балотели кои имаат по шест погодоци. Бразилецот се очекува да настапи утре на Куп мечот со Шкендија, и да одигра уште една феноменална партија. Фелипе ќе го пропушти неделниот натпревар од 21. коло ... Read More »

Време е за победа и во Купот на Македонија!

fkv-vardarfans

Утре на програмата е нова пресметка помеѓу екипите на Вардар и Шкендија. Овој пат, овие две екипи силите ќе ги одмерат во рамките на 1/2 финалето од националниот Куп на Македонија. Ждребот сакаше првиот натпревар на овие две екипи да се одигра токму во Скопје на нашиот стадион. Вардарци на овој Куп натпревар ќе влезат со голема самодоверба во себе ... Read More »

(ВИДЕО) Вардар ТВ гости: Љамчевски и Брдаровски

tv

Најновото, четврто  издание за оваа година на црвено-црната емисија Вардар ТВ се емитуваше овој викенд. Во неа имаше  гости од вардаровото семејство поточно од фудбалскиот клуб Вардар.  Гости беа фудбалерите Благоја Љамчевски и Владица Брдаровски. Покрај ова серија други информации за нашите клубови ќе може да погледнете во следното видео. Read More »

Мечкаровски ќе го суди 1/2фин. во Купот Вардар-Шкендија кое се игра во среда

vardarfans meckarovski glaven sudija

Веќе во среда не очекува нова битка со Шкендија овојпат во Купот на Македонија. Денес Фудбалската федерација на Македонија  ги одреди арбитрите, кои ќе ја делат правдата на полуфиналните натпревари од Купот на Македонија закажани за во среда. Димитар Мечкаровски ќе го суди  дербито на двата црвено-црни состави кое ќе се одигра  на „Телеком Арената“. Првите полуфинални мечеви од најмасовното ... Read More »

Фелипе го одигра 50. првенствен натпревар за Вардар

felipe-fkv

Бразилскиот интернационалец во “црвено – црниот” дрес Хуан Фелипе, вчера го одигра својот 50. првенствен натпревар за Вардар. Овој мал јубилеј бразилецот го прослави со извонредна партија против директниот конкурент за титулата екипата на Шкендија. Фелипе постигна два гола, едниот од белата точка во првиот дел, а потоа и оној феноменален погодок во второто полувреме од слободен удар. Му го честитаме ... Read More »

(Фотогалерија) Вардар ја згази Шкендија за радост на Комити и фановите на вчерашното дерби

9r

Вчера во дербито во рамки на првата македонска лига се сретнаа Вардар и Шкендија. Поуспешен беше нашиот тим кој со 3-1 триумфираше и се одлепи на седум бода пред ривалот за титула. Вардарци доминираа во текот на сите 90 минути на овој дерби натпревар, тие ги израдуваа Комити и останатата публика која ги бодреше на оој меч. Дел од атмосферата ... Read More »

Како Вардар стигна до уште една победа против Шкендија (Видео)

fkv-vardarfans-komiti

Вардар дојде до големи и значајни три бода. Шампионот на Македонија во целост ја надигра тетовска Шкендија и заслужено славеше голема победа која ни овозможува да  побегнеме на комотни седум бодови предност на табелата. Стрелци на головите беа Фелипе, кој погоди на два пати, и Барсегјан кој постигна еден погодок. Видео од победата и најинтересните моменти од мечот. Read More »

За Шкендија нема прочка, повторно доби “репете”

vardarfans-fkv-za-tekst

Вардар дојде до големи и значајни три бода во борба за титулата. Шампионот на Македонија во целост ја надигра денеска тетовска Шкендија и заслужено славеше голема победа која ни овозможува да се одлепиме на комотни седум бодови предност на табелата. Стрелци на головите попладнево за нашиот тим беа: Фелипе погоди на два пати, додека пак Барсегјан постигна еден. Натпреварот започна ... Read More »

Да навиваме сите заедно за нашиот Вардар!

fkvardar-vardarfans

Денеска се игра големото дерби, дербито на двата претенденти за титулата во ПМФЛ. Вардарци ја пречекуваат тетовска Шкендија со четири бодови предност на првенствената табела. Денешниот натпревар треба да понуди еден многу интересен и пред се возбудлив натпревар. Неколку ситни детали може лесно да се случи да го решат победникот на овој натпревар. Фудбалерите на Вардар веќе неколку денови во ... Read More »