Saturday ,13 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 313)

Прв тим

Седлоски: Направивме добар резултат

l

Вардар вечерва направи одличен резултат на гостувањето кај Малме играјчи реми, 1-1 (0-0). Тренерoт на тимот Гоце Седлоски задоволен од овој дуел: -Горд сум на моите играчи. Го остварија целосно она што го договоривме пред натпреварот, го оставија срцето на терен. Како што кажав и на првата прес конференција, дојдовме тука по добар резултат. Имавме шанси во првиот дел да ... Read More »

Струмица ќе “гори“, Вардар остана непоразен во Малме и има голема можност да се пласира во следната рунда

vardarfans-fk-vardar

Вардар успеа со поволен резултат да замине од гостувањето во Шведска, во рамките на второто квалификациско коло од лигата на шампионите. Вардарци одиграа со нерешен резултат 1:1, против екипата на Малме, со добри шанси на реваншот во Струмица да излезат како победник во овој двомеч и да се пласираат во следната рунда. Тренерот Седлоски стартуваше со следниве 11-сетмина:: Гачевски, Хамбарџумјан, Грнчаров, ... Read More »

Познат составот кој ќе се спротивстави на Малме

vardarfans-1

За некаде еден час треба да стартува натпреварот од второто квалификациско коло во лигата на шампионите, помеѓу екипите на Малме и Вардар. Тренерот Седлоски веќе ги одреди 11-сетмината, кои ќе се спротивстават на шампионот на Шведска. ФК Вардар: Гачевски, Хамбарџумјан, Грнчаров, Новак, Демири, Николов, Спировски, Барсегјан, Фелипе, Балотели, Исени. Одиме момци по победа ! Read More »

(ФОТО) Момците на прошетка низ улиците на Малме, Грозданоски пристигна да им даде поддршка на екс колегите

l1

Фудбалерите на нашиот Вардар денеска   претпладнето  го минаа на релаксациска прошетка по улиците на Малме. Оваа прошетка е за да се подобри тимскиот дух пред вечерашниот дуел од 19-00 часот со шведскиот шампион, Малме  на “Сведбанк“ арената“.   Read More »

ГОДИНИТЕ МИНУВААТ ЖЕЛБАТА ОСТАНУВА…ЕВРОПСКО ЧУДО

cudo

Денес е денот “Д“ кој го чекаме од минатата сезона кога бевме исфрлени во 2.квалификациско коло од хрватски Динамо Загреб. Денес е нова европска шанса за да направиме нешто плус и да минеме конечно коло во Европа. Вардар во 19-00 часот, гостува во првиот напреварот од двомечот со шведскиот шампион Малме. Вардаровите навивачи и црвено-црната јавност очекува конечен исчекор напред…ЕВРОПСКО ... Read More »

Историја! Часлав Божиновски: Куп 1961 како играч, како тренер рекорд без пораз и младинска титула, како претседател освоена титула `87

tz1-517x330

ЧАСЛАВ БОЖИНОВСКИ – Незаборавниот Часлав Божиновски кој потекнува токму од младинската школа на клубот несомнено е една од најголемите фудбалски легенди кој најпрвин како играч а потоа како тренер и директор мина 30 години од својот живот во Ф.К Вардар. Роден е во далечната 1935 година и како „вардарово дете“ дебитира за првиот тим во сезоната 1954/1955 на натпреварот против ... Read More »

Црвено-црните одржаа тренинг на стадионот, каде денес се игра мечот со Малме

vardarfans-naslovna-2

Вчера вечерта, екипата на ФК Вардар го одржа главниот тренинг на “Сведбанк“ арената, каде вечерва со почеток од 19 часот ќе се одигра натпреварот против екипата на Малме. Тренерот Седлоски ги испробуваше последните варијанти пред денешниот дуел и полека ги склопуваше првите 11-сетмина, кои денес треба да излезат на терен и треба да се спротивстават на шампионот на Шведска. Погледнете ... Read More »

Седлоски: Дојдовме тука да направиме добар резултат

vardarfans-sedloski

Утре со почеток од 19 часот, нашиот фудбалски шампион го очекува првиот натпревар, во рамките на второто квалификациско коло од лигата на шампионите, против екипата на Малме. Во овие моменти, црвено-црните го одработуваат главниот тренинг на арената каде утре ќе се одигра натреварот. Во пресрет на утрешниот меч, екипите одржаа прес-конференција, на која ги изнесоа очекувањата. Шефот на стручниот штаб ... Read More »

ФК Вардар објави списокот на играчи за настап во ЛШ

d02

Веќе е познат  и списокот на фудбалери, кои што ќе настапат за ФК Вардар во натпреварите од второтто квалификациско коло од Лигата на шампионите во двомечот  против Малме. Овие момци ќе играат  најпрво на натпреварот на гости, а потоа и на домашен терен, на списокот се најдоа следните  фудбалери вкупно 21 на број: ГОЛМАНИ: 1. Игор Алексовски, 28. Томе Пачовски, ... Read More »