Thursday ,25 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 312)

Прв тим

Вардар во 3.коло од ЛШ ќе игра со победникот од дуелот Жилина/Копенхаген

vardarfans-1

Во 12-00 часот фудбалскиот клуб Вардар на ждепката во Нион   го дозна  противник со кој би играл во наредното 3.коло во Лигата на Шампионите доколку го мине Малме. Екипата на Вардар ги доби парот Жилина/Копенхаген , со победникот од истиот ќе играме во 3.коло од ЛШ. Копанхаген е може да се каже 100% сигурен патник во третото коло, тој тим ... Read More »

Гледајте ја во живо ждрепката за 3.коло во ЛШ, можни ривали на Вардар се: Селтик, БАТЕ, Марибор…

zdreb

Во 12-00 часот фудбалскиот клуб Вардар ќе дознае со кој противник би играл во наредното 3.коло во Лигата на Шампионите доколку го мине Малме. Екипата на Вардар ги доби можните противници за третото квалификациско коло од Лигата на шампионите. Скратени се нашите противниви на 5 можни, ги избегнавме силните Олимпијакос, АПОЕЛ, Лудогорец, Салзбур. Можни противниви ни се победниците од следните пет ... Read More »

Грнчаров: Ќе се обидеме да постигнеме гол и да поминеме понатаму

vardarfans-grncarov

Вардар има добар резултат од првиот натпревар одигран во Малме, кој заврши со нерешен резултат од 1:1. Црвено-црните во поголем дел од натреварот беа рамноправен противник на Малме. Покрај погодокот на Николов, имавме уште две убави можности да го загрозиме домашниот гол, но Балотели не успеа да ја затресе мрежата. Не чека реванш во Струмица, кој е закажан за 18-ти ... Read More »

На овој ден пред две години, Вардар одигра без голови против Апоел во ЛШ

vardarfans-vc1-660x330

На овој ден пред две години, нашиот фудбалски шампион гостуваше во Никозија, на екипата на Апоел во рамките на второто квалификациско коло од лигата на шампионите. Тој дуел заврши со нерешен резултат, односно без голови 0:0. Вардарци имаа одличен резултат на тој прв натпревар на гостински терен и имаа големи шанси да ја поминат првата пречка во најголемото натпреварување. Сепак ... Read More »

(ВИДЕО) Цел меч Малме-Вардар 1-1 (0-0)

hb7

Вардар вчера одигра одлични   1:1 (0:0) в гости кај Малме на дуелот кој се играше на стадионот „Сведбанк“ пред  20.058 гледачи. Стрелци на головите беа  0:1 Николов 63’, 1:1 Брорсон 75’. Во продолжение видео од целиот меч за сите кои го пропуштија или сакаат да го погледнат повторно. ВАРДАР: Гачевски, Хамбарџумјан, Грнчаров, Новак, Демири, Спировски (78’ Којашевиќ), Фелипе, Исени (46’ ... Read More »

Николов: Среќен сум што го постигнав мојот прв гол во лигата на шампионите

vardarfans-nikolov

Вардар успеа да остане непоразен на првиот натпревар во Шведска, против екипата на Малме и да одигра со нерешен резултат 1:1. Црвено-црните први дојдоа до водство, со погодокот на Бобан Николов во 63 минута, а 12 минути подоцна, Малме го израмни резултатот на 1:1, што на крај се покажа и како конечен на овој прв меч. Резултатот е поволен за ... Read More »

(ФОТО) Вардар “машки“ се бореше на “Сведбанк арената“

hb5c

Црвено-црните имаат одлична прилика  за пласман во 3. квалификациско коло од Лигата на шампионите, после вчерашниот резултат на гостувањето во „Сведбанк“ во Малме каде одиграа 1:1. За нас Николов го донесе толку посакуваниот гол во 63.минута, а домаќинот изедначи во продолжение на 1-1, резултат кој ни носи прилика за верба во реваншот. Read More »

Вардар утре го дознава противникот со кој би играл во 3.коло во ЛШ доколку го мине Малме

Нашиот  шампион, ФK  Вардар утре  во 12 часот ќе го дознае својот евентуален иден противник во квалификациите во ЛШ. Како што стојат работите Вардар и за третото коло е неносител, затоа што и Малме со рејтингот не влегува во групата на носители. Од можните ривали  најдобриот по рејтинг е  грчки Олимпијакос, останатите девет противници се Селтик (Шкотска), Салцбург (Австрија), Копенхаген ... Read More »

Брорсон: Вардар има мала предност, но ние одиме да постигнеме голови на реваншот

vardarfans-ls

Без предност за двете екипи, ќе започне реванш натпреварот од второто квалификациско коло во ЛШ, помеѓу екипите на Вардар и Малме. Црвено-црните одиграа со нерешен резултат (1:1) и направија голем исчекор кон пласман во следната рунда од најголемото натпреварување. Вардарци имаа водство со погодокот на Бобан Николов, но на 15 минути пред крајот, Брорсон го израмни резултатот, давајќи му надеж ... Read More »

(ФОТО) Вардар во Малме имаше поддршка од своите навивачи

vardarfans3

Вардаровие играчи не беа сами на гостувањето во Малме. Иако домаќинот имаше поддршка од околу 20.ооо свои навивачи и нашиот фудбалски шампион беше бодрен од околу 150 црвено-црни фанови, најголем дел од луѓе кои живеат и работат во Шведска и неколку кои допатуваа од Скопје да го бодрат својот миленик. На крајот заедно се радуваа на постигнатиот резултат на Вардар, ... Read More »