Wednesday ,08 July 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим (page 392)

Прв тим

Асани за Вардарфанс: Очекувам да направиме успех во Европа

vardarfans jasir

Младиот офанзивец на црвено-црните Јасир Асани имаше забележителен настап оваа сезона во вардаровиот дрес и допринесе со својте голови , асистенции и игри за освојување на оваа 9та титула . Покрај тоа неговата игра беше наградена со тоа што беше повикан за младинската репрезенација на земјава од селекторот Боби Милевски. Во изјава за нашиот сајт ги споделува својте оценки за ... Read More »

Петар Петковски за Вардарфанс : Чуството да се биде шампион е неописливо!

vardarfans se2

Младиот црвено-црн фудбалер Петковски Петар го живее својот сон оваа полусезона , беше прекомандуван во прв тим , покажа дека треба сериозно да се смета на него за во иднина и најважното на само 18 години се закити со првата титула Шампион на Македонија. Овој надежен млад фудбалер во изјава за нашиот сајт ги споделува својте емоции кој ги создава ... Read More »

(ФОТО) Шампионска Табела на ФК Вардар !

ШАМПИОНСКА ТАБЕЛА !!!

Шампионскиот пехар во нашите раце  и прославата во Кратово се она што го одбележаа овој викенд за нас црвено-црните фанови и навивачи .Ова е изглед на шампионска табела по крајот на Плеј-Офот воедно и  првенството во Македонскиот фудбалски шампионат . ФК Вардар официјално по крајот на шампионатот е на три бода позитива во однос на минатогодишниот шампион Работнички од како ... Read More »

(ВИДЕО)Грозданоски играч на вчерашниот меч!Влатко :Сакам да имаме што подолго Европско лето !!!

vardarfans vg

На вчерашниот натпревар во Кратово вардарци влегоа растеретени од резултатскиот императив. Но сепак покажаа желба за победа и да не беа несреќно примените два погодока најверојатно црвено-црните ќе ја однесоа истата. Најдобар играч на црвено-црните на вчерашниот меч според нашата оценка дефинитивно е Влатко Грозданоски . Влатче истрча многу на вчерашниот меч , беше крајно предан и упорен во текот ... Read More »

По раскинувањето со Лирс, Мојсов повторно на радарот на Вардар

daniel-mojsov-treningsk-fkf-17juli13_1gi1ikt6d67ma109ud05ogphbm

Откако заврши сезоната, и екипата на Лирс испадна од првата белгиска лига, Мојсов стави крај на кратката соработка со тимот од Белгија, па повторно се отвaра можноста за враќање во татковината, да го облече црвено – црниот дрес. Интерес за Мојсов од таборот на Вардар постоеше уште во зимскиот преоден рок овој играч да ја засили одбраната на вардарци, но ... Read More »

По долга пауза се врати ДАРКО ГЛИШИЌ!

10624876_772051219520825_2166458386829282173_n

По речиси поминати 9 месеци пауза, поради тешката повреда здобиена на тренинг, нашиот играч и репрезентативец на Македонија, Дарко Глишиќ направи голем кам-бек на терените, и одигра вчера повеќе од 20-тина минути на натпреварот со Силекс во Кратово. Ова секако се позитивни вести и за стручниот штаб на Вардар, и за сите навивачи на Вардар. Даре имаше одлични партии во ... Read More »

Васовски му ја посвети титулата на Турчин, директорот на младинците Митев даде предлог истата 1 година да биде кај Турчин

Фото-2

Како што кажавме играчите си ја исполнија задача да освојат пехар а воедно и желбата на Турчин да ја освојат за него. На социјалните мрежи вардаровите фанови,играчи  ја одбележаа ова 9та титулата со посвети ,фотографии  и.т.н Најинтересните ви ги пренесуваме . Александар Васовски кажа колку му значи титулата и ја посвети истатат на Турчин (фото-1) . Исто така со интересен ... Read More »

(ЕКСЛУЗИВНО ВИДЕО) ОД МОМЕНТОТ НА ДОДЕЛУВАЊЕТО НА 9ТА ТИТУЛА НА ВАРДАР + ГОЛОВИ

11127714_813505392077810_7600859057233157786_n

Вардар фанс видео од моментот на врачување на 9та титулата на ФК Вардар во Кратово од првиот човек на ФФМ Илчо Горгиевски. Подоцна следи и големо славјето со навивачите , моментот кога Турчин го потига пехарот. На крајот од видеото може да ги погледнете четирите постигнати погодока. За Вардар во вториот дел стрелаа Грозданоски и Ивановски . Read More »

Пристигна и 9-от трофеј за ФК ВАРДАР!

11127714_813505392077810_7600859057233157786_n

Денеска и официјлно во витрините на Вардар пристигнува уште еден трофеј, 9-ти во клубската историја на клубот. По денешните 90 минути, во Кратово и нерешениот резултат од 2:2, пехарот, и победничкото славје на момците и Комитите во Кратово започна. Ви доловуваме накратко една фотографија од победничката фотографија на управата, и играчите на клубот. Фото: Таневски го подигнува пехарот. ПЕХАРОТ ПРИСТИГНА И ... Read More »

ШАМПИОНЕЕЕ, ШАМПИОНЕЕЕ, АЛЕАЛЕАЛЕ – ВАРДАРЕ !

11164708_368127936729328_480610149177221012_n

За неполни 10-тина минути ќе почне прославата на титулата на ФК Вардар со најверните навивачи Комитите. Фото и видео од славјето, и новата 9-та титула ќе добиеме наскоро од лице место. Дарко Глишиќ по подолга пауза се враќа на теренот, влезе во игра! во тек е 87  минута 2:2 Read More »