Monday ,11 December 2017
Последни:
Home > ФК Вардар (page 2)

ФК Вардар

(Фотогалерија) Вардар подобар од Пирин, на првиот контролен дуел, кај генер. “2003“

1

Овие два дена гостин на ФК Вардар, е екипата на Пирин од Бугарија, која во Скопје допатува со своите генерации родени “2002“ и “2003“ година. Во текот на вчерашниот ден се одигра првиот контролен натпревар на Вардар и Пирин, кај генерацијата родени “2003“ година, дуел кој им припадна на Вардарци, кои славеа минимално со резултат од 1:0. Стрелец на голот ... Read More »

(Фотогалерија) ФК Вардар генер.2006 дојде до две победи во последното есенско коло

s6

На терените на Фудалската федерација на земјава вчера се одигра последното коло од есенскиот дел во детската лига. Во рамки на ова коло Вардар   генерација“2006“ година предводена од Сашо Јанев одигра два дуела и истите ги доби со висока разлика, нашите момци постигнаа 20 гола на овие дуели, а непримија ниту еден. Read More »

Во последното есенско коло, момците на Јанев ФК Вардар генер.2006 дојде до две победи

q

На терените на Фудалската федерација на земјава денес се одигра последното коло од есенскиот дел во детската лига. Во рамки на ова коло Вардар   генерација“2006“ година предводена од Сашо Јанев одигра два дуела и истите ги доби со висока разлика, нашите момци постигнаа 20 гола на овие дуели, а непримија ниту еден. ФК Вардар (1) генер.2006  се сретне со екипата на Карпошово ... Read More »

Кадетите на ФК Вардар со нова сигурна победа, младинците со нов “кикс“ , во заостанатото коло против Ренова

vardarfans-kadeti-i-mladinci

Денес во Тетово, кадетите и младинците на ФК Вардар го одиграа заостанатиот натпревар против екипата на Ренова. Кадетите славеа убедливо со резултат 0:3, додека младинците повторно “кикснаа“ играјќи само со нерешен резултат од 2:2. Кадетите на ФК Вардар играат одлично во финишот на есенскиот дел од сезоната, каде денес стигнаа до нова врзана победа во првенството. Избраниците на Колев славеа ... Read More »

Победи за три Вардарови генерации, на пријателски натпревари против Академија Пандев

vardarfans-prijatelski-natprevari

Во текот на вчерашниот ден на теренот на Академијата гостин на фудбалскиот клуб Вардар беше Академија Пандев од Струмица. Тие допатуваа во Скопје со три возрасни генерации, родени “2008“ , “2009“ и “2010“ година, кои одиграа пријателски натпревари со екипите на Вардар. На сите три натпревари подобри беа генерациите на Вардар, кои славеа убедливи победи. ФК Вардар од генерација “2008“ ... Read More »

Со висока победа ФК Вардар генер.2007 на Томче Трајановски се “одјави“ за есенва

jj3

Денес на терените на Фудалската федерација на земјава се одигра последното коло од есенскиот дел во детската лига. Во рамки на ова коло Вардар (1) од генерација“2007“ година предводена од Томче Трајановски  се сретне со екипата на ФК Фаст. Црвено-црните на овој дуел дојдоа до убедлива победа со резултат 14-1 (5-0). Дуелот почна со наша доминација по првиот судиски свиреж, ние тргнавме ... Read More »

Седум голови во мрежата на Пирин, од пом.пионери на ФК Вардар, на пријателски натпревар одигран на Академијата

4

Помладите пионери на ФК Вардар денес на теренот на Академијата ги совладаа врсниците од екипата на Пирин (Бугарија). Нашите млади надежи продолжуваат со добрите игри, без оглед дали се работи за првенствени или пријателски натпревари. Избраниците на “Рап-Тап“ ја надиграа екипата на Пирин, триумфирајќи со резултат од 7:0. Тренерот Тодоровски стартуваше со следниве 11-сетмина: Величковски, Петејчук, Крстевски, Величковиќ, Асани, Гугуљанов, ... Read More »

Андрески му донесе победа на Вардар над Пирин, на пријателскиот натпревар кај генер. “2003“

1

Денес на теренот на Академијата се одигра пријателски натпревар помеѓу генерациите родени “2003“ година на ФК Вардар и Пирин од Бугарија, кои се гости на фудбалскиот клуб Вардар. Црвено-црните избраници на “Чунга Лунга“ славеа минимално со резултат од 1:0, со погодокот на Лео Андрески. Треенрот Петрески старуваше со Стојковски, Сељанац, Ѓорѓоски, Трпезановски, Маркоски, Стојановски, Давидовски, Хасани, Јовановски, Андрески и Прелоговски. ... Read More »

Тимска статистика по одиграната прва групна фаза во историјата на Вардар

24f

Годината која истекува ќе остане запишана во историјата на клубот со пласманот во групната фаза од Лигата на Европа. Црвено-црните беа дел од  групата „Л“  со екипите на Зенит, Реал Сосиедад и Розенборг. Групата заврши со лидерска позиција за Зенит, втор беше шпански  Реал Сосиедад, на третата позиција Розенборг, на четвртото место Вардар. На двата натпревари со Розенборг, Вардар доминираше со ... Read More »

(ФОТО) Вардар го има најголемиот скок на УЕФА ранкингот оваа недела

7d

Благодарение на ремито со Розенборг  во рамки на последното коло од Лигата на Европа, Вардар направи сериозен скок на УЕФА клупскиот ранкинг. Интересно е тоа што македонскиот првак го има најголемиот скок оваа недела од сите клубови во Европа и напредуваше за 62 позиции. Минатата недела Вардар се наоѓаше на 299 место, а сега е на 237-то место. Доколку го ... Read More »