Sunday ,25 February 2018
Последни:
Home > ФК Вардар (page 3)

ФК Вардар

Коста Бошковски: Вардар за мене значи нешто големо и е клуб за кого навивам и го сакам од срце

28190998_10211094713787036_1252033056_n

Во следново интервју ве запознаваме со Коста Бошковски, кој настапува за генерациите родени “2008“ и “2009“ година. Во есенскиот дел од сезоната успеа да постигне вкупно 23 голови и со своите погодоци имаше значајна улога во освојување на второто место, на турнирите во Нови Сад и во Сандански, на кои настапуваше неговата генерација родени “2008“ година. 1.Како ја добивте желбата ... Read More »

Време е за ново дерби

fkv-vardarfans-gogov

Денеска на програмата е нова дерби пресметка на Вардар и Шкендија, овој пат во рамките на 1/4 финалето од Купот на Македонија. Шампионот на Македонија на денешниот натпревар во Скопје ќе се обиде да победи со што поголема разлика, од друга страна тимот на Шкендија ќе се обиде да стигне до гол, за како што велат од нивниот табор многу ... Read More »

Македонија и БИХ одиграа без голови, одлични Андов, Ибиши и Митревски

vardarfans-reprezentacija

Денес на тренинг центарот “Петар Милошевски“, контролен натпревар одиграа фудбалските репрезентации на Македонија и Босна и Херцеговина до 17 години. Избраниците на Горан Станиќ имаа најголем дел од играта и неколку одлични шанси да триумфираат, но противничкиот чувар денес беше херој на својата селекција, кој на неколку наврати го спаси голот на БИХ. Одличен на нашиот гол беше и голманот ... Read More »

Јаневски: Од Вардар се бара во сите натпреварувања кои ги игра да оди на победа, така ќе биде и во купот каде сакаме да стигнеме што подалеку и да го освоиме

vardarfans-janevski

Утре со почеток од 14:00 часот на арената “Филип Втори, екипите на Вардар и Шкендија ќе го имаат првото соочување, во рамките на 1/4 од националниот куп. Истиве екипи пред една недела играа меѓусебно, во рамките на првото пролетно коло, кога натпреварот во Тетово заврши со нерешен резултат 1:1. Во пресрет на утрешниот меч, тренерот на Вардар, Чеде Јаневски за ... Read More »

ФОТО: Панчев, Јаневски, Најдоски на гости кај Поглаварот на МПЦ

26323-vardarovite-legendi-na-gosti-kaj-poglavarot-na-mpc-foto

Спортскиот директор Дарко Панчев, техничкиот директор Илија Најдоски, тренерот Чедомир Јаневски, како и легендарните Методија Спасовски, Кочо Димитровски, Васил Рингов и Томче Трајановски беа на гости кај Поглаварот на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија (МПЦ-ОА), господин господин Стефан и му подарија дрес на Вардар со бројот еден. Продолжи со читање ОВДЕ. Read More »

Фудбалскиот клуб Вардар ги поканува сите навивачи да дојдат и да дадат поддршка на нашиот тим

fkv-navivaci-juzna-gradski

Клубскиот сајт на Вардар излезе со информации околу утрешниот натпревар против Шкендија. На овој дуел отврени за публиката ќе бидат јужната и западната трибина, цената на еден билет ќе изнесува 100. денари. Вардар ги повикува сите навивачи да дојдат, фер и коректно да го бодрат својот тим. За овој натпревар отворени ќе бидат само јужната и западната трибина, додека новинарските ... Read More »

Максимов ќе ја тресе и Шкендија!

maksimov-fkv-vardarfans

Тимот на Вардар се подготвува за нова дерби пресметка против Шкендија, утре на Градскиот стадион во Скопје “црвено – црните” ќе ги пречекаат тетовчани во рамките на првиот 1/4 финален меч од Купот на Македонија. За разлика од натпреварот во Тетово, овој пат Јаневски речиси сигурно е дека ќе направи неколку рокади во тимот. Една од нив секако дека ќе ... Read More »

(ФОТО) Вардаровата генер. “2007“ одигра меѓусебен пријателски натпревар

10

После настапот на турнирот “Пирин Куп“ на кој освоија четврто место, генерацијата на ФК Вардар родени “2007′ година продолжија да тренираат на Академијата и да се подготвуваат за пролетниот дел од сезоната во детската лига, во која настапуваат со три екипи. Избраниците на Томче Трајановски викендов одиграа меѓусебен контролен натпревар. Погледнете неколку фотографии од меѓусебниот меч на вардаровата генерација “2007“, ... Read More »

Андов, Ѓурковски, Ибиши и Митревски, дел од селекцијата до 17 години, за контролните натпревари со БИХ

vardarfans-reprezentacija

Македонската фудбалска репрезентација до 17 години, денес и во четврток ќе одигра два контролни натпревари против соодветната селекција на БИХ. Двата меча ќе се одиграат на тренинг центарот “Петар Милошевски“. Селекторот на Македонија, Горан Станиќ за овие пријателски натпревари повика и четворица играчи од фудбалскиот клуб Вардар. Се работи за голманот Матеј Андов кој е стандарден голман на оваа генерација, ... Read More »

Мечкаровски на дуелот Вардар – Шкендија

vardarfans-meckarovski-glaven-sudija1-600x330

Познати се судиите кои ќе ја делат правдата на првиот 1/4 финален натпревар во среда помеѓу Вардар и Шкендија. Главен судија на големото дерби ќе биде Димитар Мечкаровски од Скопје. Помошници ќе му бидат Гоце Петрески и Игор Ширилов, додека пак четврти судија ќе биде Никола Костенчев. Натпреварот на овие две екипи во среда започнува од 14.00 часот   Read More »