Monday ,27 January 2020
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка (page 83)

Кошарка

КОШАРКА! Црвено-црните тргнаа со победа, Тетекс “лесен залак“ за вардарци

kosarka vardarfans

Конечно по долга пауза почнаа и возбудувањата во кошаркарската конкуренција во која се натпреварува нашиот Вардар. Викендов вардарци го одигаа првото коло оваа нова година, тие се сретнаа со екипата на тетовски Кк Тетекс во рамки на Втората македонска кошаркарска лига. Вардар успеа да дебитира со победа во новата година овој дуел го добивме со 29 поена позитива, резулатот на ... Read More »

Вардарова сабота! Денес мечеви имаат: Ракометарите, ракометарките, кугларите и кошаркарите на Вардар

vardarfans c-c semejstvo

Утре голем дел од колективите во црвено-црното семејство ќе забележат свој настап на спортските борилишта. Свои мечеви закажано за утре сабота, 06/02/2016 имаат : Ракометарите, ракометарките, кугларите и кошаркарите на Вардар. Утре дефинитивно е вардарова сабота. Ракометарите на Вардар заминаа на мала турнеја, која ќе започне во Бања Лука денес, а потоа се заминува за Хрватска каде наш противник утре ... Read More »

Вардарова сабота! Утре мечеви имаат: Ракометарите, ракометарките, кугларите и кошаркарите на Вардар

vardarfans c-c semejstvo

Утре голем дел од колективите во црвено-црното семејство ќе забележат свој настап на спортските борилишта. Свои мечеви закажано за утре сабота, 06/02/2016 имаат : Ракометарите, ракометарките, кугларите и кошаркарите на Вардар. Утре дефинитивно е вардарова сабота. Ракометарите на Вардар  заминаа на  мала турнеја, која ќе започне во Бања Лука денес, а потоа се заминува за Хрватска каде наш противник утре во ... Read More »

КОШАРКА! Вардар Апаве со 4 младински категории гостува кај Кк Будуќност

vardarfans ap

Екипата на кошарскиот клуб Вардар Апаве ќе гостува со четири младински категории кај кошаркарската екипа Будуќност. Екипата на Будуќност е формирана 2006 година и фунционира во Бјелина – Босна и Херцеговина. Оваа екипа е претежно концетрирана како и Вардар на работа со млади категории и создавање млади кошаркари. Поводот за гостувањето кај Будуќност на вардарци е 10 годишнината од фунционирањето на ... Read More »

Кошарка! Вардар стартува следната сабота на домашен терен, со Кк Тетекс

3

Во моментов во втората по квалитет македонска кошаркарска лига има пауза по одиграниот прв круг. Истата според планираното ќе трае се до до 6-ти фебруари 2016 година. КК Вардар ја почнува пролетната сезона другата сабота по одиграните девет кола оваа зимска пауза ќе ја мине на втората позиција од табелата. Нашиот црвено-црн кошаркарски колектив има 15 освоени бода во досегашниот ... Read More »

Кошарка! Вардар стартува дома на 6 февруари со тетовски Кк Тетекс

3

Во моментов во втората по квалитет македонска кошаркарска лига има пауза по одиграниот прв круг. Истата според планираното ќе трае се до до 6-ти фебруари 2016 година. КК Варар по одиграните девет кола оваа зимска пауза ќе ја мине на втората позиција од табелата. Нашиот црвено-црн кошаркарски колектив има 15 освоени бода во досегашниот дел од сезоната во втората кошаркарска ... Read More »

Атак на многу титули годинава, Вардар атакува на 12 титули во клупските спортови

vf

Во 2016 година идеме да ја збогатиме црвено-црната колекција на трофеи. Годинава атакуваме на еден грст трофеи во сениорските категории, но и на многу трофеи во младинските категории. За сите мечеви извештаи, фотогалерии изјави следете го нашиот вардаров сајт “ВАРДАРФАНС.МК“. Фудбалскиот клуб атакува на трофејот во првата лига, купот е веќе загубен, но во 2016 во игра е и Суперкуп ... Read More »

(ФОТО) Кошарка! Сите пролетни кола на Вардар

sas

Во моментов во  втората по квалитет македонска кошаркарска лига има  пауза по одиграниот прв круг.  Истата според планираното ќе трае се до  до 6-ти фебруари 2016 година. КК Варар   по одиграните девет кола оваа зимска пауза ќе ја мине на втората позиција од табелата. Нашиот црвено-црн кошаркарски колектив има 15 освоени бода во досегашниот дел од сезоната во втората кошаркарска лига. Првиот ... Read More »

(ФОТО) КОШАРКА! Вардар ќе “презими“ на 2.позиција од табелата во 2.Лига

vardarfans kk tabela

Во втората македонска кошаркарска лига следи пауза по одиграниот прв круг до 6-ти фебруари 2016 година. Црвено-црниот кошаркарски колектив по одиграните девет кола оваа зимска пауза ќе ја мине на втората позиција од табелата. Вардар има 15 освоени бода во досегашниот дел од сезоната во втората по квалитет македонска кошаркарска конкуренција. Вардарци остварија шест победи, а забележаа неуспех на три ... Read More »

КОШАРКА! Вардар со пораз ја затвори 2015

11201850_1685449571671502_3697746160692104466_n

Црвено-црните кошаркари го одиграа последното коло во есенската етапа на домашен терен со тимот на Кк Водњански лисици. Нашите момци во ова 9.коло за жал го забележаа третиот пораз во оваа сезона, домаќините на дуелот кој  одигра во малата сала на Срц Кале беа поразени со резултат 63-70. Во овој дуел водевме скоро цело полувреме, па на паузата се замина ... Read More »