Saturday ,02 December 2023
Последни:
Home > РК Вардар (page 969)

РК Вардар

Пет ракометари од младинците на Вардар се најдоа во идеалниот состав на турнирот(ФОТОГАЛЕРИЈА).

DAD_7371

На доделувањето на наградите за најдобри поединци на турнирот-Вардар“еден живот,една љубов,дури пет играчи беа од екипата на Вардар. Капитенот Александар Димовски го понесе епитетот за најдобар играч на турнирот.Тоше Ончев е најдобар стрелец со вкупно 27 постигнати гола.Наградата за најдобар голман ја понесе Никола Кизиќ,најдобро десно крило е Томи Јагуриновски,додека пикерската позиција му припадна на Филип Арсеновски. Во финалето младинците ... Read More »

Тоше Ончев за Вардарфанс:Навистина е убаво чуството да си најдобар стрелец.

DAD_7363

Младинците на Рк Вардар на убедлив начин го освоија првото место на турнирот Вардар-“еден живот,една љубов“ кој беше во организација на ракометниот клуб Вардар. Во сите натпревари забележаа големи победи: 1.Рк Вардар-Рк Младост Јуниор 34:19 2.Рк Вардар-Рк Метрополис  30:20 Финале:Рк Вардар-Рк Ѓорче Петров 41:18 -За прв пат се организира ваков турнир,иако требаше да дојдат и појаки екипи,но за жал се ... Read More »

Марко Кизиќ за Вардарфанс:Турнирот за нас беше одлично искуство.

10931070_391330247714010_2845537983399552971_n

Пионерите на Рк Вардар предводени од тренерот Горан Стојков го освоија третото место на турнирот Вардар-“еден живот,една љубов“. Резултатите кои ги остварија на турнирот се следниве: 1.Вардар ДБ – РК Вардар 2 6-27 2.РК Вардар 1 – РК Вардар 2 15-28 3.РК Вардар 2 – ХЈС Работник 11-17 4.Шампион Вардар – РК Вардар 2 21:28 -Турнирот беше одлично организиран.За нас ... Read More »

Александар Стојчевски за Вардарфанс:Ова е моја прва награда и сум многу задоволен.

10734059_752019418213668_5502337231331312896_n

Пионерите на Рк Вардар предводени од тренерот Горан Стојков го освоија третото место на турнирот Вардар-“еден живот,една љубов“. Резултатите кои ги остварија на турнирот се следниве: 1.Вардар ДБ – РК Вардар 2 6-27 2.РК Вардар 1 – РК Вардар 2 15-28 3.РК Вардар 2 – ХЈС Работник 11-17 4.Шампион Вардар – РК Вардар 2 21:28 Александар Стојчевски ја понесе наградата ... Read More »

Александар Мирчев за Вардарфанс:Нашиот сон е да се биде дел од првиот тим на Вардар.

1450043_914147181931647_4393547195357615432_n

Кадетите на Рк Вардар се освојувачи на турнирот- Вардар“еден живот,една љубов“ во својата генерација.На турнирот земаа учество 21 ракометна школа,или вкупно 75 екипи,кои се натпреваруваа во различни категории. Кадетите на Рк Вардар беа убедливи во сите натпревари,и на крај сосема заслужено се искачија на највисокото место. 1.РК Вардар-Рк Илинден 30:6 2.РК Вардар-Рк Вардар Карпош 27:6 1/2 РК Вардар-РК Вардар(пионери) 25:18 ... Read More »

Кристијан Анастасовски за Вардарфанс:Победата во финалето преставува големо задоволство.

10905985_859534587402768_1888635975902665345_n

Избраниците на Зоран Петковски се победници на турнирот Вардар-“еден живот,една љубов“ во својата категорија.Турнирот се играше во периодот од 14-18 јануари во четири сали во Скопје. Кадетите на Рк Вардар беа убедливи во сите натпревари,и на крај сосема заслужено се искачија на највисокото место. 1.РК Вардар-Рк Илинден 30:6 2.РК Вардар-Рк Вардар Карпош 27:6 1/2 РК Вардар-РК Вардар(пионери) 25:18 ФИНАЛЕ:РК Вардар-Хјс ... Read More »

Рк Вардар(кадети) се освојувачи на турнирот “еден живот,една љубов“ во својата категорија.

10361446_4995381539662_6046386363418413335_n

Избраниците на Зоран Петковски се победници на турнирот Вардар-“еден живот,една љубов“ во својата категорија.Турнирот се играше во периодот од 14-18 јануари во четири сали во Скопје. Кадетите на Рк Вардар беа убедливи во сите натпревари,и на крај сосема заслужено се искачија на највисокото место. 1.РК Вардар-Рк Илинден 30:6 2.РК Вардар-Рк Вардар Карпош 27:6 1/2 РК Вардар-РК Вардар(пионери) 25:18 ФИНАЛЕ:РК Вардар-Хјс ... Read More »

Кадетите на Рк Вардар забележаа две победи на вториот ден на турнирот-Вардар(ФОТО).

1507086_330571873818268_4259476401170391820_n

  На вториот ден на младинскиот турнир кој е во организација на ракометните клубови Вардар,кадетите остварија две лесни и убедливи победи против своите противници.Во С.Ц.Кале црвено-црните прво беа подобри од екипата на Рк Илинден совладувајќи ги со резултат 30:6.Во вториот натпревар противник им беше екипата на Вардар Карпош.И на овој меч забележаа голема победа со резултат 27:6.Утре нов ден,и нов ... Read More »

Кадетите на Рк Вардар стартуваа со тренинзи во Кале(ФОТО).

DSCN1094

Кадетите на Рк Вардар го одржаа својот прв прв тренинг во новата 2015 година,и означија старт на подготвките за она што ги очекува на турнирот што ќе се игра во Скопје во перииодот од 14-18 јануари.Претходно овие момчиња настапија на меѓународен турнир во Белград каде го освоија третото место.Екипата тренираше во комплетен состав,со исклучок на повредениот Антонио Степановски. Read More »

Зоран Петковски за Вардарфанс:Момците покажаа и докажаа дека се вистинската иднина за Вардар.

10918995_1012431235437460_8901386923059532365_n

Кадетската екипа на Рк Вардар беше учесник на турнир “Трофеј Белград“,каде во конкуренција на 16 екипи го освоија одличното трето место. Момците на Зоран Петковски ги остварија следниве резултати: 1.Раднички Обреновац-Вардар 5:25 2.Београд-Вардар 15:18 3.Вардар-Сингелиќ 27:13 4.Вардар-Земун 18:18 ( на пенали 21:22) За трето место: Стари град-Вардар 9:19 -Презадоволни сме што имавме можност да играме против нашите врсници од Србија.Прикажаните ... Read More »