Thursday ,21 June 2018
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги (page 102)

Младински лиги

(ВИДЕО) РК Делчево-Вардар ќе организира хуманитарен турнир

vardarfans rk delcevo

Една од школите на црвено-црните РК Делчево-Вардар во недела ќе биде домаќин на ракометниот турнир на кој покрај домаќинот ќе настапат и ракометни клубови од Виница, Свети Николе и Штип. Турнирот ќе има хуманитарен карактер. Екипата на  РК Делчево-Вардар е учесник како и сите регионални школи во “Вардар јуниор лигата“ каде настапува со забележителен успех. Средствата кои ќе се приберат од влезницата ... Read More »

Викендов нема натпревари во ракометната “Јуниор“ лига

vardrafans junior-22

Поради тројната викенд програма за екипите на ракометниот клуб Вардар, викендов нема да бидат одиграни натпревари во “Јуниор“ лигата. Причина е презафатеност на малата сала во спортскиот центар Јане Сандански. Со оглед дека во моментов на гости ни се екипите на Кристијанштад и Будуќност, а во текот на утрешниот ден ни доаѓа и Карпати од Украина, нереално ќе беше да ... Read More »

Андријана Будимир: Вардар има голема иднина и Македонски играчи кои достоинствено ќе го претставуваат клубот во секое натпреварување

vardarfans pioneri-1

Голем успех за пионерите на ракометниот клуб Вардар на силниот меѓународен турнир во Србија, кој во периодот од 13-15-ти февруари се играше во Зрењанин. Избраниците на Андријана Бдимир го освоија одличното второ место, откако во финалето бевме поразени од екипата на Камп Растимо. На овој натпревар одигравме рамноправно цело прво полувреме, кога имавме негатива од само еден гол. Сепак заморот ... Read More »

Алекс Јачовски: “Јуниор“ лигата ја гледам како предизвик да се стане врвен играч

vardarfans aleks jacovski

Ракометната Јуниор лига продолжува со силно темпо да се одржува секој викенд. Генерацијата 2000/01 го комплетира 5. коло, во двете групи во 2002/03 се одиграа мечевите од шестото, додека момчињата од генерацијата 2004/05 ја завршија третата рунда во Вардар јуниор лигата. Алекс Јачовски настапува за екипата на СК А. Урдаревски во генерација родени 2000/01 година, на позицијата голман. Оваа екипа се ... Read More »

Ненад Ангеловски:Ова ми е веќе втора ваква награда во новата година и ми претставува голем мотив да продолжам и понатаму да работам напорно

vardarfans najdobar golman

Голем успех за пионерите на ракометниот клуб Вардар, со освојувањето на второто место на турнирот во Зрењанин. Во периодот од 13-15 февруари, нашите млади надежи беа дел од силен меѓународен турнир, на кој учествуваа околу 84 екипи од неколку различни земји, како Македонија, Србија, Црна Гора, БИХ, Хрватска и Романија. На турнирот избраниците на Андријана Будимир забележаа вкупно три победи ... Read More »

(ФОТО) Пионерите “сребрени“ на турнирот во Србија, Ненад Ангеловски најдобар голман

vardarfans pioneri-1

Пионерите на Рк Вардар го освоија второто место на турнирот во Србија (Зрењанин). Тие во големото финале беа поразени од екипата на Камп Растимо. Претходно во полуфиналето нашите млади надежи направија голем подвиг, елиминирајќи го силниот тим на Партизан. На турнирот учествуваа 84 екипи од Македонија, Србија, Црна Гора, Хрватска, БИХ и Романија. Уште едно големо признание доби нашиот тим, ... Read More »

(ВИДЕО) ! Како пионерите на Рк Вардар го “срушија“ Партизан !

vardrafans pionerite se plasiraa vo finale

Пионерите на Рк Вардар го освоија одличното второ место на силниот турнир во Зрењанин (Србија). Тие во големото финале беа поразени од екипата на Камп Растимо, за која настапуваат играчи од Србија и Унгарија. Сепак голем белег на овој турнир, црвено-црните оставија со големиот триумф во полуфиналето, против силниот и фаворизиран тим на Партизан од Белград. Овој дуел беше решен ... Read More »

Голем успех за пионерите на Рк Вардар, кои освоија сребрен медал на турнирот во Зрењанин

vardarfans-pioneri2-660x330

Голем успех во меѓународни рамки за пионерите на ракометниот клуб Вардар. Генерацијата родени 2002/03 година изминативе три дена беа дел од силниот меѓународен турнир во Зрењанин (Србија), на кој го освоија одличното второ место. Во големото финале избраниците на Андријана Будимир беа поразени од екипата на Камп Растимо. Конечниот резултат на крајот гласеше 27:18. Можеби заморот од исрпувачкото полуфинале со ... Read More »

Андријана Будимир го “потклекна“ големиот Партизан, пионерите на Вардар се финалисти на турнирот во Зрењанин

vardrafans pionerite se plasiraa vo finale

Прекрасна вест ни стигна од Србија, каде пионерите на ракометниот клуб Вардар утрово во полуфиналето на турнирот во Зрењанин успеаа да направат голем подвиг и да го победат Партизан после изведување на удари од седум метри. Во регуларниот дел натпреварот заврши со нерешен резултат 21:21. Пред преполната сала, нашите млади надежи од самиот почеток, па се до последните пет минути ... Read More »

Избраниците на Андријана Будимир обезбедија пласман во полуфиналето на турнирот во Србија

vardarfans-prv-den1-660x330

Пионерите на Рк Вардар предводени од Андријана Будимир направија голем успех на турнирот во Зрењанин, пласирајќи се во полуфиналето на истиот. Нашите млади надежи утре со почеток од 08:40 часот ќе се сретнат со екипата на Партизан од Белград и ќе се борат за пласман во големото финале. Да напоменеме дека до ова полуфинале, црвено-црните стигнаа со две победи и ... Read More »