Friday ,21 September 2018
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги (page 115)

Младински лиги

Лекиќ, Пенезиќ, Дамњановиќ и останатите во посета на “Вардар Јуниор“ лигата

vardarfans junior liga

Во недела во С.Р.Ц. Кале ќе се одигра третото натпреварувачко коло во “Вардар Јуниор“ лигата. Специјално изненадување за сите дечиња кои настапуваат во оваа лига, ќе бидат дел од големите ракометни ѕвезди на Жрк Вардар. Андреа Лекиќ, Сања Дамњановиќ, Андреа Пенезиќ, Маја Сокач, Андреа Човиќ, Барбара Лазовиќ, Ина Суслина, Ања Алтхаус, Алена Ихнева и Сара Ристовска ќе бидат присутни утре на ... Read More »

Александра Јанев: Децата ги имаат најидеалните услови за играње во “Вардар Јуниор“ лигата

vardarfans rk ilinden vardar

Најновиот проект на ракометниот клуб Вардар, т.н.р. “Јуниор лига“ во која се натпреваруваат ракометните школи од цела Македонија, за сега успешно се изведува и реализира. Во “Вардар Јуниор“ лигава се натпреваруваат повеќе од  20 ракометни школи, кои се дел од академијата на Вардар. Меѓу нив е и ракометниот клуб Илинден Вардар, чии тренери се Александра и Дарко Јанев кој е ... Read More »

Во недела ќе се одигра трето коло од ракометната “Јуниор Лига“ (распоред)

junior liga

На 13 декември  в недела  е закажано за одигрување  трето коло од вардаровата “Јуниор Лига“. Мечевите ќе се одиграат во  Спортско рекреативниот центар “ Кале“и во С.Ц Јане Сандански, на истите  ќе се  натпреваруват и најмалите категории на Ракометна Академија Вардар родени во периодот од 2004 до 2009 година. Распоредот на мечевите за вардаровата ракометна јуниор лига изгледа вака : Распоред на ... Read More »

Рк Вардар 2 минимално поразен во Штип, од Текстилец

vardarfans nov triumf za rk vardar 2

Екипата на Рк Вардар 2 го доживеа вториот пораз во првиот дел од сезоната, во рамките на првата ракометна лига. Во последното есенско коло, избраниците на Стојан Петрушевски беа минимално поразени на гостувањето во Штип, од екипата на Текстилец. Натпревар со голема борба на двете страни, каде постоеше резултатска неизвесност во најголем дел од дуелот. Во првото полувреме имаше мал ... Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Ракометна јуниор лига , се одигра 2.коло

junior liga 4

Во Скопје  оваа сабота се одиграа мечевите од 2-то коло на ракометната  „Вардар јуниор лигата“ . Дуелите  се играат во две спортски сали, во СРЦ “Кале“ и малата сала при С.Ц. „Јане Сандански”. Се играше во машка и женска конкуренција во оваа лига која е голем проект на нашиот клуб се со цел доближување на ракометната игра до младите . Воедно ... Read More »

Одиграни мечевите од 2.коло во ракометната “Јуниор лига“ ( резултати и табели)

yy

Во Скопје  оваа сабота се одиграа мечевите од 2-то коло на ракометната  „Вардар јуниор лигата“ . Дуелите  се играат во две спортски сали, во СРЦ “Кале“ и малата сала при С.Ц. „Јане Сандански”.       Резултати и табели од 2 коло – генерација 2002/03 – машки Група 1 РК Кале Вардар – РК Бутел 12-8 РК Илинден Вардар – РК Бисинов ... Read More »

Текстилец последна пречка за Рк Вардар 2, во првиот дел од сезоната

vardarfans rk vardar 2

Во недела со почеток од 12 часот во градот Штип, ракометарите на Вардар 2 ќе го одиграат последното коло од првиот дел на сезоната во рамките на првата ракометна лига. Последна пречка за освојување на првото место ќе биде домашната екипа на Текстилец. Противникот има забележано четири победи и шест порази, додека нашиот црвено-црн состав е неприкосновен во дебитантската сезона ... Read More »

Еве како младите можат да станат дел од “Ракометната академија на Вардар“

ggggggggggggggggggggggggg

 Вардар јуниор лигата е најнов проект на нашиот црвено-црн шампион каде се вклучени ракометните единици кои се дел од Ракометната Академија на Вардар. Оваа лига почна да фунционира од оваа година. Од нашиот клуб даваат насоки како младите идни членови на вардаровата академија може да се најдат во најголемото спортско семејство. Во истата се вели: Со цел втемелување на Ракометната ... Read More »

Распоред за одигрување на мечевите од 2,коло во вардаровата ракометна “јуниор лигата“

gggggggggggggggggg

Во Скопје викендов на програмата се мечевите од   второто коло на Вардар јуниор лигата во ракомет во машка и женска конкуренција. Натпреварите ќе се играат само во две старосни групи, 2002/2003 во машка конкуренција, и 2000/2001 во женска конкуренцја. Влезот на  сите овие натпревари е бесплатен за љубителите на ракометната игра кои сакаат да присуствуваат на истите! Распоред на натпревари СЦ ... Read More »

Тони Атанасовски: Се надевам дека во вториот дел ќе прикажуваме подобра игра и постигнуваме добри резултати

vardarfans izjava toni atanasovski

Пред извесен период финишираше првиот дел од сезоната во машката кадетска лига. Нашиот претставник во оваа група 2, екипата на Рк Вардар Јуниор го завршија овој дел од сезоната на одличното второ место. Избраниците на тренерот Слободан Чивлачки имаат четири победи, два нерешени резултати и само еден пораз. -Во овој дел од сезоната кој помина не сум многу задоволен, бидејќи ... Read More »