Tuesday ,14 July 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги (page 167)

Младински лиги

Вардар 2, во сабота на Кале ја пречекува екипата на Тиквеш

vardarfans-prva-liga-660x330

Во сабота избраниците на Стојан Петрушевски ќе го одиграат второто коло во првата ракометна лига. Противник е екипата на Тиквеш од Кавадарци. Натпреварот ќе се одигра во С.Р.Ц. Кале со почеток од 16 часот. Црвено-црните во одлично расположение го очекуваат овој дуел, после првата победа која ја забележаа во својата премиерна сезона во оваа лига. Иако се натпреваруваат против далеку ... Read More »

Филип Арсеновски: Победи младоста, упорноста и нашата преголема желба

vardarfans qq

Екипата на Вардар 2, која ја предводи легендарниот Стојан Петрушевски ја забележа првата своја победа на стартот на сезоната во првата ракометна лига. Ова е голем предизвик за овие млади момчиња, кои минатата години се натпреваруваа во младинската лига и истата ја освоија. Во премиерниот настап е остварен триумф на гостувањето во Чаир, против екипата на Риниа-М. Конечниот резултат гласеше ... Read More »

Рк Вардар 2, со победа ја стартуваше премиерната сезона во првата лига

DAD_7144

Започна дебитантската сезона во првата ракометна лига за избраниците на Стојан Петрушевски. Оваа екипа за прв пат ќе се натпреварува во оваа втора по квалитет лига во Македонија. Да напоменеме дека истиов тим, минатата сезона се натпреваруваше во младинска конкуренција, каде на крај го освои првото место. Ова е сосема нов предизвик за овие млади момчиња кои полека созреваат во ... Read More »

Младинците на Рк Вардар ги завршија подготовките во Копаоник, од понеделник продолжуваат со тренинзи на Кале

vardarfans mladinci

Младинците на Рк Вардар предводени од тренерот Зоран Петковски ги завршија десет дневните подготовки, кои се одвиваа на Копаоник. Припремите поминаа во најдобар ред, каде се работеше напорно во првиот дел на физичка подготовка на тимот. Вториот дел се одвиваше главно во сала, на воигрување на новите играчи и внесување во системот на игра во сите фази. Секојдневно се работеше ... Read More »

Филип Дамчески: Првата ракометна лига е голем предизвик за нас

vardarfans damcevski

Екипата предводена од Стојан Петрушевски беше на десет дневни подготвки во Копаоник, каде се работеше на физичка подготовка. Ова место нуди прекрасни услови за работа, така оваа година на ова место беа најголем дел од младинските категории на Рк и Жрк Вардар. -Подготовките на Копаоник (Брзече) поминаа во најдобар ред , имавме по два тренинзи дневно . Утринските тренинзи беа ... Read More »

Цело семејство Манаскови во Вардар , од денес и најмладиот Мартин е член на црвено-црните

vardarfans hh

Се комплетира целото семејство Манаскови во РК Вардар по таткото Пепи кој е тренер на вториот тим , постариот Дејан кој потпиша за најсилниот состав на црвено- црните од денес и најмладиот член на семејството Мартин е дел од нашиот ракометен машки тим. Мартин Манасков инаку младински репрезенативец на земјава со својот потпис денес во наредните две години се обврза ... Read More »

Младинците на Рк Вардар, почнуваат со тренинзи на 12-ти август

vardarfans mladi

Младинската екипа на Рк Вардар предводена од Зоран Петковски својот прв собир за новата сезона, ќе го има на 12-ти август во С.Р.Ц. Кале. Ова е всушност тимот кој минатата сезона, го освои вицешампионското место во кадетска конкуренција. Иако се многу помлади за да се натпреваруваат во младинската лига, сепак имаат право на настап и тоа за нив ќе претставува ... Read More »

Рк Вардар и во новата сезона, ќе има свој претставник во првата ракометна лига

vardarfans prva liga

Ракометната екипа на Вардар предводена од тренерот Стојан Петрушевски, која минатата сезона се натпреваруваше во малдинска конкуренција, ќе има можност да игра во првата ракометна лига. Оваа екипа беше шампион во младинската лига, со 100% ефект на учинок. Во претстојната сезона, ќе имаме можност да ги гледаме во првата лига. Вториот тим на Вардар, под водство на Пепи Манасков, минатата ... Read More »

Младиот голман Никола Кизиќ, тренира со првиот тим на Рк Вардар

vardarfans kizik

Никола Кизиќ е најновото име кое имаше можност да тренира со првиот тим на Рк Вардар. На вчерашниот тренинг, недостасуваше Милиќ-Џамбо, па неговото отсуство го искористи младиот голман Кизиќ. Исто така и поранешниот голман на првиот тим, а сега на втората екипа Чаневски беше присутен на првиот тренинг. Никола Кизиќ го брани голот на младинската екипа на Вардар и дебитираше ... Read More »

Арсеновски, Трпчевски, Ончев, Јагуриновски, Димовски и Кизиќ ја одбележаа сезоната во младите категории на Рк Вардар

vardarfans mladi rk

Пет млади момчиња кои во иднина треба да ги гледаме почесто во првиот тим на Рк Вардар, се главните ликови кои ја одбележаа сезоната во младинските категории на клубот. Филип Арсеновски, Стефан Трпчевски, Тоше Ончев, Томи Јагуриновски, Александар Димовски и Никола Кизиќ долго ќе ја паметат изминатава сезона. Сите настапуваа за младинската екипа, предводена од тренерот Стојан Петрушевски, со која ... Read More »