Thursday ,19 April 2018
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим (page 3)

Прв Тим

Карачиќ: Според играта што ја прикажавме против Брест верувам дека можеме секого да победиме

vardarfans-karacic

Вардар и ППД Загреб ќе играат во големото финале на СЕХА-лигата. Црвено-црните беа подобри од екипата на Брест Мешков (33:24), додека Загреб го совлада Целје (29:28). Нашиот шампион одигра феноменален натпревар во дуелот со белорусија, натпревар на кој имаа предност од првата па се до последната минута. Одличен меч одигра и нашиот среден бек, Игор Карачиќ, кој постигна четири голови ... Read More »

Тимур Дибиров прослави “јубилеј“, 400 гола за Вардар во СЕХА-лигата

vardarfans-dibirov

Најдобриот стрелец на Вардар во СЕХА-лигата, Тимур Дибиров имаше јубилеј во полуфиналето против Брест Мешков. Инаку Дибиров го постигна својот 400 гол во СЕХА-лигата. Тој на дуелот со белорусуте постигна два гола, доволни да прослави јубилеј во црвено-црниот дрес. Летачкото крило ја игра сојата петта сезона во екипата на Вардар и од неговото доаѓање е најдобар стрелец на Вардар, не ... Read More »

(ВИДЕО) Штербик со најдобра одбрана, во триумфот против белорусите

vardarfans-sterbik

Вардарци полесно од очекувањата успеаа да се пласираат во големото финале на СЕХА, откако во полуфиналниот меч ја совладаа екипата на Брест Мешков (33:24). Имавме постојано водство и во еден момент дури и двоцифрена предност. Разликата ја направи Арпад Штербик, кој го заврши натпреварот со дури 20 одбрани зад своето име. Една од нив се најде во изборот за најдобра ... Read More »

Дибиров: Секој натпревар за нас пред својата публика е како празник и дополнителна мотивација

vardarfans-dibirov

Вардар ќе се обиде да стигне до четвртиот трофеј во СЕХА-лигата, откако во полуфиналето успеа да ја победи екипата на Брест Мешков и на тој начин да обезбеди финале. Славевме убедливо (33:24) не дозволувајќи на противникот ниту во еден момент да се надева на изненадување. Најдобриот стрелец на Вардар во СЕХА, Тимур Дибиров го искажа своето задоволство од триумфот и ... Read More »

ППД Загреб го победи Целје и во недела ќе игра со Вардар, за трофејот во СЕХА-лигата

3373_1522406655

Вардар и ППД Загреб ќе играат во големото финале на СЕХА-лигата. Ова е епилогот од денешните полуфиналиња, на кои славеа екипите на Вардар и Загреб. Во второто полуфинале во вечерниот термин, ППД Загреб славеше во дуелот со екипата на Целје П.Л. И тука заслужен триумф за хрвататите, со оглед дека имаа водство од првата минута на мечот. Поведоа со 2:0, ... Read More »

Гонзалез: Среќен сум што мојот тим ќе игра во финалето – Борозан: Сеедно е кој ќе ни биде противник во борбата за трофејот

vardarfans-pres

Вардар ќе игра во големото финале на СЕХА-лигата, откако успеа да слави во првото полуфинале. Како што и му доликува на нашиот шампион, Брест Мешков немаше сили да се надигрува и на крајот беше високо поразен (33:24). Ниту во еден момент не беше доведена во прашање победата на овој натпревар, имавме постојано водство и контрола на резултатот. На прес-конференцијата после ... Read More »

(ВИДЕО) Кристопанс е стрелец на најубавиот гол во првото полуфинале на СЕХА

vardarfans-kristopans

Вардар убедливо го победи Брест Мешков, во првото полуфинале на СЕХА-лигата. Вечерва во С.Ц. Јане Сандански, избраниците на Раул Гонзалез го “прегазија“ тимот на Брест Мешков (33:24). Во текот на целиот меч имавме водство, кое најмногу достигна до десет голови. Вообичаено како и во текот на целата сезона и на завршниот турнир, СЕХА тимот прави избор на најдобри голови. Во ... Read More »

(ВИДЕО) Штербик е најдобар играч на полуфиналниот дуел против Брест

during the Final Tournament - Semi final match - Vardar vs Meshkov Brest - Final Four - SEHA - Gazprom league, Skopje, 13.04.2018, Mandatory Credit ©SEHA/ Uros Hocevar

Вардарци полесно од очекувањата успеаа да слават во дуелот со екипата на Брест Мешков (33:24) и да се пласираат во големото финале на СЕХА-лигата. Повеќе од заслужен триумф за црвено-црните, со оглед дека во текот на целиот натпревар имаа предност, а истовремено не му дозволија ниту во еден момент на противникот да биде во позитива. Оваа победа изразена со голема ... Read More »

ВАРДАР ГО “РАЗБИ“ Брест Мешков, ШАМПИОНОТ МНОГУ МОЌНО ОБЕЗБЕДИ ГОЛЕМО ФИНАЛЕ ВО СЕХА

vardarfans-rk-vardar-2

Вардар е првиот финалист на СЕХА-лигата, откако во рамките на првото полуфинале успеа да ја победи екипата на Брест Мешков и на тој начин да обезбеди финале, кое на програмата е во недела. Очекувавме можеби посилен отпор од Брест Мешков, но немаше ништо од тоа, освен на моменти кога успеаа да намалат на два гола негатива. Вардар слави убедливо со ... Read More »

На денешен ден пред четири години, Вардар го освои вториот трофеј во СЕХА-лигата, совладувајќи го во финалето тимот на Брест Мешков

vardarfans-rk-vardar

На денешен ден пред четири години, Вардар успеа по втор пат да ја освои СЕХА-лигата, откако во финалето го совлада токму денешниот противник, екипата на Брест Мешков. Во сезоната 2013/14 завршниот турнир се одигра во Нови Сад, а во големото финале играа токму екипите на Вардар и Брест Мешков. Иако имавме негатива од еден гол разлика (14:15), на крајот црвено-црните ... Read More »