Wednesday ,18 September 2019
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим (page 5)

Прв Тим

(ВИДЕО) Гедбан играч на мечот против Пекинг Спорт

vardarfans-gedban

Со победа ја отворивме новата сезона во СЕХА-игата, откако на домашен терен ја победивме екипата на Пекинг Спорт. Тимот на Вардар иако настапи без неколку играчи. немаше големи проблеми околу остварување на триумфот, кој беше изразен со резултат 37:23. За играч на мечот, од медија тимот на СЕХА-лигата беше избран, Калифа Гедбан, кој дуелот го заврши со 13 одбрани. Read More »

(ВИДЕО) Погледнете ги најинтересните моменти од вчерашниот натпревар

rkv

Европскиот шампион Вардар останува најуспешен тим во СЕХА и еден од главните екипи за голем трофеј оваа сезона. Со триумфот против Пекинг од 37-23 (19-12), „црвено-црните” стигнаа до 128-та победа во ова натпреварување на почетокот од 9-тата сезона. Гедбан имаше 13 одбрани, а пак Шишкарев, Димитриоски и Атман по шест погодоци. Видео, погледнете ги најинтересните моменти од вчерашниот натпревар во Скопје: Во следното коло ... Read More »

Писонеро: Среќни сме за победата и настапот на младите играчи – Димитриоски: Сакаме да покажеме дека не сме само резерви

4170_1567544042

Со триумфот вечерва против екипата на Пекинг Спорт започна новата сезона во СЕХА-лигата. Очекувано, црвено-црните стигнаа до висок триумф на отварање на сезоната, победувајќи со резултат 37:23. На прес-конференцијата пред медиумите своите впечатоци од мечот ги сподели тренерот, Писонеро, кој го изјави следново: -Честитки до екипата на Пекинг Спорт која одигра многу добар натпревар. За нас не беше лесно, малку бевме ... Read More »

Лесна и рутинска победа на Вардар на отварање на сезоната во СЕХА, Пекинг Спорт само полесен тренинг за нашиот шампион

vardarfans-rk-vardar

Вардарци со победа ја започнаа новата сезона во СЕХА-лигата, откако пред своите навивачи вечерва убедливо ја совладаа екипата на Пекинг Спорт. Немаше големи проблеми нашиот шампион, кој без неколку свои играчи успеа да ги впише првите бодови во ова натпреварување. Вардар започна со два гола во серија и тоа двата дело на Павел Атман за 2:0, додека Пекинг го постигна ... Read More »

Шола: Чест е да се игра против европскиот првак Вардар!!

kkk

Некогашниот голман на Хрватска, денеска тренер на  Пекинг Спорт од Кина, вели дека со Вардар неговиот тим нема што да бара, освен да му биде чест што ќе игра против еден великан и европски првак. Славниот голман исто така додаде дека е голема разликата помеѓу овие два тима во моментот. „Чест е за мене што ќе имам шанса за првпат како тренер ... Read More »

Вардар против Пекинг Спорт ја започнува одбраната на титулата во СЕХА-лигата

vardarfans-rk-vardar

Актуелниот Шампион во СЕХА-лигата, тимот на Вардар вечерва ја отвара новата сезона во ова натпреварување. Во С.Ц. Јане Сандански со почеток од 20:45 часот ќе го одиграме првиот дуел, против екипата на Пекинг Спорт од Кина. СЕХА лигата и оваа сезона ќе биде добро натпреварување за воигрување на новите играчи, како и за подготовка на тимот пред настапите во Лигата ... Read More »

„Егзодусот“ не исплаши никого во Скопје, Вардар знае како да се освои Лигата на Шампионите

69675298_10158406242025348_4511510944244826112_n

Пред почетокот на новата сезона во Лигата на Шампионите, од ЕХФ направија избор на пет екипи кои имаат најголемо искуство во ЛШ. Во изборот секако се најде и актуелниот европски шампион. -Може ли да направите нешто подобро од освојување на Лигата на Шампионите, два пати, во последните три сезони ?, тешко. Вардар повторно го градеше тимот ова лето откако од ... Read More »

Толедо: За жал сеуште нема да можам да играм, ајде Вардар!

download

Најзвучното засилување на европскиот шампион ова лето, бразилецот Жозе Гиљермо де Толедо, поради повреда ќе го нема во дресот на новиот тим се до декември. Толедо иако е во фаза на рехабилитација, не пропушта можност пред секој дуел да го најави мечот на неговиот нов тим и да ги бодри своите соиграчи. Бразилецот на својот Инстаграм профил ја најави сезоната во ... Read More »

Гледајте го утрешниот дуел за само 50 денари, пренос на МРТ и Арена Спорт 2

56624625_10157939816020348_5527910539616845824_n

Со натпреварот вечерва меѓу Војводина и Нексе започнува новата сезона во СЕХА-лигата, во која Вардар влегува како актуелен освојувач на ова натпреварување. Утре вечер од 20:45 часот во С.Ц. Јане Сандански, Вардар ќе ја отвори сезоната во СЕХА, со дуел против екипата на Пекинг Спорт од Кина. Утрешниот натпревар ќе можете да го гледате во живо за само 50 денари, ... Read More »

Писонеро: Среќен сум што почнува сезоната, мојата цел е секогаш кога излегуваме на терен да победуваме

pochnuva-novata-sezona-vo-seha-ligata-vardar-e-domakjin-na-peking-su-21418

Утре вечер со почеток од 20:45 часот сартува новата сезона во СЕХА-лигата за актуелниот освојувач на ова натпреварување. Вардар „тежи“ вкупно пет трофеи во СЕХА-лигата, а од утре ќе ја започне мисијата за одбрана на трофејот. Во С.Ц. Јане Сандански ќе гостува дебитантот во ова натпреварување, екипата на Пекинг Спортски Универзитет,  од Кина. Оваа сезона ќе гледаме поинаков систем на натпреварување, ... Read More »