Monday ,21 May 2018
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим (page 2)

Прв Тим

Започнува мисијата за вардарци, одбрана на трофејот во Купот, денес се игра полуфиналето против тимот на Пелистер

29177242_10156817979180348_6544760303396061184_n

Денес во спортската сала “Младост“ во Битола ќе се одиграат полуфиналните натпревари од ракометниот куп на Македонија, во машка конкуренција. Актуелниот бранител на трофејот, екипата на Вардар со почеток од 16:30 часот ќе го одигра полуфиналниот дуел против екипата на Пелистер. Црвено-црните ќе се обидат да стигнат до својот 13-ти куп трофеј и да ја продолжат доминацијата во македонскиот ракомет. ... Read More »

Самсоненко: Нови имиња се голманот Милосављев, Горбок, меѓу новајлиите е и Дмитри Кисељев!

vardarfans-samsonenko-660x330

Gol.mk го објави и продолжението од интервјуто со сопственикот на Вардар Сергеј Самсоненко. Самсоненко сега говори за плановите на РК Вардар во иднина, новите играчи кои веќе се потпишани, можноста Лазаров да дојдеше во Вардар, причината за распуштањето на ЖРК Вардар и тн. Донесовте ѕвезди во екипата, дали некогаш се обидовте да го донесете Кире Лазаров во Вардар? Официјални преговори не сме ... Read More »

(ВИДЕО) ЕХФ направи поблизок поглед на полуфиналниот дуел во ЛШ, помеѓу Вардар и Монпелје

vardarfans-video-2

Вардар и Монпелје ќе ги одмерат силите во второто полуфинале од Лигата на Шампионие. Завршниот турнир во Келн ќе се одигра на 26 и 27-ми мај во Келн, на кој уште ќе настапат и екипите на ПСЖ и Нант. ЕХФ направи поблизок преглед на полуфиналниот меч помеѓу Вардар и Монпелје, а како адути на црвено-црните се споменати Лука Циндриќ и ... Read More »

Какви заминувања – Борозан и Стоилов верни на Вардар и идната сезона!

vardarfans-borozan

Навивачите на “црвено – црните” можат мирно да спијат бидејќи со сигурност ракометниот и Европски првак Вардар во идната сезона ќе биде конкурентен исто како и минатите години. Имено, низата шпекулации дека од Вардар си заминуваат капитенот Стоилов и Црногорецот Вуко Борозан се невистини. И двајцата ракометари со 100% сигурност остануваа дел и ќе ги бранат  “црвено – црните” бои и во ... Read More »

Стоилов: Продолжен ми е договорот на две години, останувам во Вардар со кого сакам одбрана на Европската и Куп титулата

1

Вардар вчера по победата во предпоследниот натпревар во плеј-офот против РК Пролет ја прослави новата, 12-та шампионска круна во Македонија. Најтрофејниот тим ја одбрани и оваа титула по онаа во СЕХА лигата. За одбрана остануваат Купот на Република Македонија и европската круна. По дуелот капитенот Стоилов даде изјава за титулата, но и за она што многумина очеуваа неговата иднина. Тоа ... Read More »

Поради големиот интерес РК Вардар обезбеди дополнителни блок-билети за Ф4 во Келн

bileti-za-f4-turnirot-i-vo-fanshopot-vo-sc-jane-sandanski-16571

Очекувано зголемена е заинтересираност на навивачите за следење на натпреварите од Ф4 турнирот во Келн, па поради тоа клубот обезбеди дополнителен број на билети што се веќе пуштени во продажба. Со ова бројот на македонски навивачи на полуфиналните и финални натпревари ќе биде поголем. Во информацијата од црвено-црните се вели: Ова е нова шанса навреме да стигнете до билет за ... Read More »

Вардар ги доби трофеите и медалите за освоеното првенство

2

Со победата вечерва против екипата на Пролет, Вардар успеа на коло пред крајот да ја освои шампионската титула во првенството. Ова е вкупно 12-сета за црвено-црните во нивната богата историја, а четврта последователна во супер лигата. Медалите и трофеите за освоената супер лига им ги врачи, директорот на агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски. Вардар ја зголемува колекцијата на ... Read More »

ВАРДАР ГО ПОБЕДИ ПРОЛЕТ И СЕ ПРОМОВИРА ВО СТАРО НОВ ШАМПИОН НА МАКЕДОНИЈА, ЦРВЕНО-ЦРНИТЕ СТИГНАА ДО 12 ТИТУЛА ВО ПРВЕНСТВОТО

vardarfans-rk-vardar

Екипата на РК Вардар успеа да ја одбрани и втората титула оваа сезона. Откако триумфираше во СЕХА-лигата, денес избраниците на Гонзалез се промовираа и во старо-нови освојувачи на првенството, со триумфот на домашен терен против екипата на Пролет. Мечот се одигра во големата сала на С.Ц. Јане Сандански, а го добија убедливо црвено-црните со резултат од 38:25. Вардар имаше мали ... Read More »

САМСОНЕНКО: ГИ ОТФРЛАМ ШПЕКУЛАЦИИТЕ ДЕКА ЗАМИНУВАМ, ЈАС ОСТАНУВАМ ВО ВАРДАР, ФК СО ИСТИ БУЏЕТ, РАКОМЕТНИОТ ТИМ СО -10%

vardarfans-samsonenko-660x330

Околу Вардар се шират серија шпекулации за неговата иднина, се очекуваше официјално произнесување на газдата на трите клуба г-н Сергеј Самсоненко. Па така денеска Самсоненко даде интервју за gol.mk.  Во него расчистува серија дилеми и шпекулации и го најавува она што црвено-црната публика го очекуваше  – ОСТАНУВАЊЕ.  На негов својствен искрен начин ја презенира сегашната состојба и она што му е во план во иднина. Каква е ... Read More »

Вардар убедливо го порази Пелистер и во текот на утрешниот ден може да се промовира во старо-нов шампион на Македонија

vardarfans-pobeda

Вардар стигна до нова рутинска и убедлива победа во рамките на супер лигата. Во малата сала на С.Ц. Јане Сандански, избраниците на Гонзалез очекувано ја победија екипата на Пелистер. Конечниот резултат гласеше 44:23. Гостинската екипа од Битола одржуваше резултатска неизвесност и му парираше на Вардар само во првите десет минути од мечот, кога и се случи последното израмнување на овој ... Read More »