Monday ,24 January 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Втор тим (page 11)

Втор тим

Вардар тргнува од Битола, Јуниор на гости кај Борец, познат распоредот за плеј-офот и плеј-аутот

vardarfans-rk-vardar

Веќе на крајот на март, Вардар ќе ги почне натпреварите од домашното првенство и плеј-офот и во првото коло треба да гостува во Битола кај екипата на Еурофарм Битола. Во плеј-офот ќе учествуваат првите четири екипи од регуларниот дел на сезоната Еурофарм Работник, Пелистер, Бутел и Пролет, плус СЕХА преставниците  нашиот црвено-црн тим и  Металург. Ќе се играат десет кола, ... Read More »

(Фотогалерија) Еурофарм Работник подобар од Вардар Јуниор

vardarfans-naslovna

Екипата на Вардар Јуниор е поразена на натпревар од 18.коло во Супер-лигата. Поискусниот тим на Еурофарм Работник излезе како победник во дуелот со младите вардарци (39:30). Погледнете фотографии од овој натпревар. Read More »

Вардар Јуниор даде достоен отпор, но загуби од искусниот тим на Еурофарм Работник

54257191_2113148412065327_1939416371116900352_n

Младиот состав на Вардар Јуниор доживеа пораз на натпревар од 18.коло во Супер-лигата. Во малата сала на С.Ц. Јане Сандански, Еурофарм беше домаќин на Вардар Јуниор кој го совлада со резултат 39:30. Вардар Јуниор добро се држеше до 12.минута од мечот кога имаше предност од 6:7, потоа Еурофарм успеа да се одлепи и на крајот од првото полувреме да има ... Read More »

(Фотогалерија) Вардар Јуниор лесно го победи ГРК Борец

54257772_2110585885654913_6199880923517812736_n

Вардар Јуниор славеше во дуел од 17.коло во најсилната супер-лига против екипата на ГРК Борец (37:16) и на тој начин стигна до 4.победа во лигата. Очекувана победа за Вардар Јуниор кој имаше контрола на резултатот во текот на целиот натпревар. Погледнете ја фотогалеријата од овој дуел. Read More »

Убедлива победа за Вардар Јуниор во дуелот против ГРК Борец

54423231_2110332792346889_2187281076957741056_n

Екипата на Вардар Јуниор очекувано славеше на натпревар од 17.коло во ракометната Супер-лига, откако во малата сала на С.Ц. Јане Сандански ја совлада екипата на ГРК Борец. Избраниците на Петрушевски и Манасков стигнаа до заслужен триумф, со оглед дека имаа предност во текот на целиот меч. Натпреварот започна со гол на Чакалиќ, додека истиов играч погоди и за наше водство ... Read More »

Вардар Јуниор го пречекува “фенерџијата“ тимот на ГРК Борец

vardar-junior-se-vrati-bez-bodovi-od-radovish-183301-660x330-1

Вардар Јуниор, в четврток (14.03.2019 ) во рамки на предпоследното коло од Супер лигата го пречекува “фенерџијата“, ГРК Борец. Ова е дуел од 17.коло во Супер лигата и истиот ќе се игра во малата сала во Спортскиот центар “Јане Сандански“ во Скопје. Ова е средба на двата последнопласирани тимови во супелигашката конкуренција. Ние досега во 16.кола имаме 9.бода, а нашиот ривал нема ниту ... Read More »

Младиот состав на Вардар Јуниор храбро се бореше, но лошите 15 минути беа доволни за пораз од Бутел

vardarfans-junior

Младиот состав на Вардар Јуниор даде силен отпор на гостувањето кај Бутел, но на крајот беше поразен, на меч од 16.коло во Супер-Лигата. Откако и двете екипи го постигнаа својот прв гол, избраниците на Петрушевски и Манасков, први успеаа да поведат со два гола разлика (1:3), откако погоди Кукуловски. Истава позитива од два гола ја имавме и при резултат 3;5, ... Read More »

Вардар Јуниор в сабота гостува на РК Бутел

a-660x330

Вардар Јуниор овој викенд  го игра второто пролетно односно 16.коло во Супер лигата. Минатото коло тргнавме со пораз на домашен терен од скопскиот ривал РК Пролет 62, овој викенд не очекува нова битка со тим од Скопје, екипата на РК Бутел. Натпреварот е закажан за задутре, сабота, 9ти март со почеток во 18-30 часот. Дуелот во салата “Андон Димитров“ во ... Read More »

Вардар Јуниор одигра реми со КЛ-7 во еден темпераментен и тензичен дуел

c2

Попладнево во С.Ц “Јане Сандански“ во Скопје екипата на Вардар Јуниор во младинската лига го пречека тимот на РК КЛ-7 од Струга. Момците на Стојан Петрушевски и Пепи Манасков  одиграа реми 33-33, во еден темпераментен дуел со над 20сетина изедначувања, многу борба, промашувања и машка игра. На почетокот дуелот започна со неколку резултатски симетрии беше 1-1, па 2-2 па 4-4. ... Read More »

(Фотогалерија) Вардар Јуниор го нагости РК Пролет

10

Екипата на Вардар Јуниор не успеа да направи изненадување на првиот натпрер во 2019  од Супер-Лигата. Иако на полувреме имаше предност од еден гол, на крајот бевме убедливо поразени од екипата на Пролет 62 со резултат 21:32. Read More »