Sunday ,28 November 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Втор тим (page 9)

Втор тим

Јоаким Анѓеловски: Пресудни за победата беа моите одбрани во вториот дел, но и играта што ја прикажаа моите соиграчи

vardarfans-joakim

Екипата на Вардар Јуниор успеа да направи изненадување и да слави на гостувањето кај екипата на Радовиш (33:35), во рамките на 7.коло од плеј-аутот во Супер-Лигата. Иако домашниот тим во еден момент од првото полувреме имаше и пет голови предност, во вториот дел младите вардарци благодарение на неколку одбранети удари на голманот Анѓеловски, успеаа да се вратат во мечот. Во ... Read More »

Младиот и борбен Вардар Јуниор со цел „плен“ од гостувањето кај Радовиш

vardarfans-junior-660x3301-660x330

Екипата на Вардар Јуниор успеа да направи подвиг и да слави на гостувањето кај екипата на Радовиш, во рамките на плеј-аутот од супер лигата. Натпреварот со гол го отвори пикерот Атанасовски, а домаќинот врати во следниот напад со удар од седум метри. Вардар Јуниор последбата предност ја имаше при резултат 1:2, кога погоди Крстевски, додека следниот напад на Радовиш успеа ... Read More »

СТРИМ за мечевите на Вардар кој гостува кај Пролет и на Вардар Јуниор кој игра со Радовиш

vardarfans-strim

Вечерва со почеток од 19:30 часот во спортската сала „Македонско сонце“ натпревар во рамките на плеј-офот во Супер лигата ќе одиграат екипите на Пролет и Вардар. Ова ќе биде втор меѓусебен дуел на Пролет и Вардар во овој дел од разигрувањето, на првиот кој се одигра во С.Ц. Јане Сандански славеа вардарци со резултат 33:26.. Ова ќе биде четврти натпревар ... Read More »

Вардар Јуниор гостува кај РК Радовиш во “битката“ за 3.место на табелата во плеј-аутот

vardarfans-dimov1-660x330

Вардар Јуниор игра одлично во плеј-аут сегментот па така успеа да се искачи на 3-та позиција зад најдоброрангираните пред почетокот на овој дел од натпреварувањето Охрид и Струга. Ние го минавме и тимот на РК Радовиш кај кој гостуваме во ова коло. Дуелот од 7.коло во плеј-аутот се игра утре, четврток 9.мај со почеток во 18:30 часот во СРЦ 25 Мај. ... Read More »

Петковски со најатрактивна одбрана, Јанковски со прекрасен гол на дуелот со Борец, целосен видео-преглед од победата на Вардар Јуниор

vardarfans-naslovna10-660x330

Вчера, екипата на Вардар Јуниор успеа да слави на натпревар од 6.коло во плеј-аут фазата во Супер лигата, откако во малата сала на С.Ц. Јане Сандански ја совладаа екипата на ГРК Борец.  Во натревар против тимот кој е “фенерџија“ во лигата уште по 30.минути најавивме победа кога заминавме на пауза со девет гола позитива, 21:12. Вториот дел беше рутина за ... Read More »

Рутинска победа за Вардар Јуниор во дуелот со ГРК Борец

53790479_2110584888988346_1758843868545024000_n

Екипата на Вардар Јуниор успеа да слави на натпревар од 6.коло во плеј-аут фазата во Супер лигата, откако во малата сала на С.Ц. Јане Сандански ја совладаа екипата на ГРК Борец. Избраниците на Петрушевски тргнаа фуриозно на овој дуел, на кој ги постигнаа првите четири голови, откако противничката мрежа ја погодија Карапалевски, Ѓорѓиев, Атанасовски и Јанковски, додека на првиот гол ... Read More »

Вардар Јуниор го потврдува опстанокот на дуелот со “фенерџијата“ Борец

f191-660x3301-660x330-660x330

Тимот на Стојан Петрушевски и Пепи Манасков, младиот сениорски колектив Вардар Јуниор одигра на ниво кога беше најпотребно во првенството, односно во плеј-аут сегментот.  Со серијата добри игри се одлепивме на дури осум бода над тимот на РК Прилеп 2010 кој остана на 5.позиција  на табелата, место кое носи во баражот за опстанок. Останува до крајот само да ја валоризираме ... Read More »

(ВИДЕО) Ѓорѓиев и Цветановски ги постигнаа најубавите голови за Вардар Јуниор на мечот со Охрид

a24-660x330

Вардар Јуниор  беше домаќин на РК Охрид 2013 во рамки на плеј-аут сегментот од лигата. На дуелот кој се одигра во Јане Сандански противникот победи со 26-36. Момците во црвено-црни дресови се трудеа да парираат на поискусниот и поквалитетен противник во текот на цел меч. Како што веќе ве известивме  Вардарфанс во соработка со “Sport.Video Macedonia“ ќе ви овозможи покрај нашите извештаи и фотогафии ... Read More »

Вардар Јуниор без бодови од средбата со РК Охрид

a-660x330

Вардар Јуниор вчера беше домаќин на РК Охрид 2013 во рамки на плеј-аут сегментот од лигата. На дуелот кој се одигра во Јане Сандански противникот победи со 26-36. Дуелот почна со водство на гостиот кој отвори со почетен гол, ние преку Стефан Крстевски вративме и изедначивме на 1-1. Од тој момент па се до 8-8, се играше гол за гол, ... Read More »

Кадетите на Македонија завршија на 4.место на турнирот во Бугојно

57352924_1137646203074374_7263535067635384320_n

Четврто место за кадетската ракометна репрезентација, која изминатиов период беше дел од силен меѓународен турнир во Бугојно. Во конкуренција на силни европски репрезентации, на крајот Македонија го освои 4.место што дава надеж дека има квалитет за големи остварувања во оваа селекција. Во борбата за 3.место бевме минимално поразени од селекцијата на Германија, иако во голем дел од мечот избраниците на ... Read More »