Monday ,23 July 2018
Последни:
Home > РК Вардар > Втор тим (page 10)

Втор тим

Вардар Јуниор гостува кај “фенерџијата“ во лигата РК Работнички, мечот е одлична прилика за нова победа

vardarfans-junior

Викендов продолжуваат возбудувањата во машката ракометна Супер Лига. Вториот вардаров, млад сениорски тим кој  натпреварува во Супер лигата, екипата на РК Вардар јуниор во недела гостува кај градскиот ривал РК  Работнички, што е одлична прилика за  трета победа оваа сезонава. Ова е меч во рамки на  13. коло во ВИП Супер лига. Гостувањето кај “фенерџијата“ во лигата  е закажано за ... Read More »

Филип Ивановски: Ние сме млад тим на кој му е потребно време да се стекне со потребното искуство и самодоверба

vardarfans-filip-ivanovski

Екипата на РК Вардар Јуниор стигна до тешка, но многу важна победа во рамките на најсилната супер лига. Избраниците на Стојан Петрушевски со резултатски пресврт во второто полувреме го добија натпреварот со екипата на Радовиш, кој се одигра на Кале. Нашиот млад состав одигра многу слабо прво полувреме, кога направивме голем број на грешки и му дозволивме на противникот да ... Read More »

Вујачиќ му донесе победа на РК Вардар Јуниор, во една возбудлива завршница во дуелот со Радовиш

vardarfans-rk-vardar-junior

Денес во спортско рекреативниот центар Кале се одигра натпревар во рамките на супер лигата. Екипата на РК Вардар Јуниор во возбудлива завршница и со подобра игра во второто полувреме го победи тимот на Радовиш со резултат 24:22 Од самиот старт на натпреварот екипата на Радовиш беше во предност. Вардарци првиот гол го постигнуваат во четвртата минута преку Вујачиќ за единственото ... Read More »

Мечот Вардар Јуниор – РК Радовиш се игра во петок, МТВ со директен пренос

oncev

Викендов на програмата е новото коло во машката ракометна Супер лига. Младиот вардаров сениорски колектив, РК Вардар Јуниор својот меч со Радовиш  ќе го одигра пред останатите двојки во петок. Избраниците на Стојан Петрушевски ќе бидат домаќини на екипата на РК Радовиш. Мечот ќе се игра во спорско рекреативниот центар “Кале“ во петок на 25/11/2016. Дуелот ќе почне 18 часот ... Read More »

РК Вардар Јуниор совладан од Пролет на гостински терен

vardarfans-remi-na-junior

Вчера во натпревар во  рамките на 11-то коло од македонската ракометна Супер лига, во спортската сала „Македонско сонце“ Пролет беше домаќин на нашиот млад црвено-црн колектив , тимот на РК Вардар Јуниор. Домаќините на овој дуел беа поуспешни од нас со резултат 29-26 на ова скопско соочување. На почетокот домаќинот поведе со 1-0 преку Василевски, апак ние одговоривме со голот ... Read More »

Вардар јуниор одигра нерешено со РК Прилеп 30-30 на меч во “Кале“

kale

Екипите на Вардар Јуниор и РК Прилеп го одиграа вечерва дуел  од Супер лигата. Мечот се играше во  С.р.ц „Кале“. Во еден динамичен дуел  двете екипи одиграа реми, 30:30. Поведоа гостите од Прилеп со два последователни гола, по кој на семафорот во Кале стоеше 0-2. Избраниците на Стојан Петрушевски одговорија со иста мера, за изедначување 2-2. Потоа игра гол за ... Read More »

Денес девојките од Вардар СЦЈС гостуваат во Прилеп, момците на Вардар Јуниор пак го пречекуват РК Прилеп

vardarfans-vardar-scjs1-660x330

Денеска двата млади вардарови колектива, женскиот ЖРК Вардар СЦЈС и машкиот РК Вардар јуниор играат мечеви од суперлигашката конкуренција со соодветните тимови од градот Прилеп. Кај момците и девојките денес се игра десеттото лигашко коло во сезоната 2016/2017. Избраничките на Симе Симовски својот меч со прилепчанки го играат порано од останатите дуели кој ќе се играат викендов поради настапот во ... Read More »

Пелистер во второто полувреме го скрши отпорот на Вардар Јуниор и славеше во “малото“ дерби

vardarfans-poraz-na-junior

Вечерва во спортскиот рекреативен центар Кале се одигра натпревар во супер-лигата помеѓу екипите на Вардар Јуниор и Пелистер. Во две различни полувремиња, подобри беа гостите од Битола кои славеа со резултат 28:34. Натпреварот започна со два гола на Вардар Јуниор за водство од 2:0, додека првиот гол Пелистер го постигнува во 3 минута. Црвено-црните имаа предност и од 5:3 а ... Read More »

Вардар Јуниор во петок го пречекува РК Пелистер. МТВ со директен пренос од “Кале“

rk-vardar-junior

Викендов на програмата во машката Супер ракометна лига е деветтото коло од сезоната 2016/17. Во истото се игра “дерби“ пресметката во која младиот црвено-црн ракометен колектив РК Вардар Јуниор го пречекува битолски РК Пелистер. Мечот со битолчани ќе се игра во петок, 11-ти ноември. Натпреварот повеѓу избраниците на Стојан Петрушевски и зелено-белите ќе се игра во спорско рекреативниот центар “Кале“ ... Read More »

Вардар Јуниор поразен на гостувањето во Битола од екипата на Еурофарм Работник

vardarfans-rk-vardar-2

Младиот состав на РК Вардар Јуниор го доживеа шестиот пораз во најсилната супер лига. Избраниците на Стојан Петрушевски се поразени на гостувањето во Битола, против екипата на Еурофарм Работник. Конечниот резултат гласеше 30:24. Во две различни полувремиња, на крајот на победат се радуваше домашниот тим. Натпреварот започна со гол за Вардарци, а се до 20 минута се играше израмнет ракомет ... Read More »