Wednesday ,18 September 2019
Последни:
Home > РК Вардар > Втор тим (page 30)

Втор тим

(Фотогалерија) РК Вардар 2 доминантен во дуелот со Младост

4

Тимот на РК Вардар 2 по втор пат сезонава успеа да победи во дуелите со екипата на Младост од Богданци. На вчерашниот дуел кој се одигра  во спортскиот ракометен центар “Кале“ избраниците на Стојан Петрушевски ја забележаа треттата последователна победа во пролетниот дел од сезоната. Read More »

Вардар јуниор испушти победа во мечот со РК Работнички

vardarfans-rk-vardar-junior-660x330

Избраниците на Пепи Манасков младите вардарци од екипата на  РК Вардар јуниор, за малку  не направи изненадување и испушти поволен резултат во финишот на последното  гостувањето оваа сезона за нив. Тие одиграа меч од суперлигата со градскиот ривал екипата на  РК Работнички Ова беше дуел од  17-то коло од ракометната Суперлигашка конкуренција. Мечот се одигра во салата „Форца“. која има капацитет од 500 ... Read More »

Осум играчи на РК Вардар во составот на младинската ракометна репрезентација

vardarfans mladinska reprezentacija

Селекторот на младинската машка ракометна репрезентација Александар Јовиќ го објави списокот на ракометари на кои ќе смета на подготовките, во рамките на квалификациите за Европското ракометно првенство во Данска. Никола Кизиќ,  Тоше Ончев, Стефан Трпчевски, Александар Димовски, Кристијан Анастасовски и Дејан Кукуловски кои настапуваат за РК Вардар 2 во првата ракометна лига, Кристијан Давитковски од РК Вардар Јуниор во супер лигата ... Read More »

Вардар јуниор во последниот гостински дуел сезонава гостува кај РК Работнички

vardarfans-660x330-660x330

Избраниците на Пепи Манасков младите вардарци од екипата на Вардар јуниор во последниот гостински дуел за нив сезонава во најквалитената ракометна конкуренција во земјава ќе гостуваат  кај скопскиот ривал екипата на РК Работнички. Ова е последен гостиснки дуел за нас бидејќи на две кола до крајот немаме повеќе ни теоретски шанси за пласман во плеј-оф сегментот во кој покрај најдобрите четири ... Read More »

Пет ракометари од ракометниот клуб Вардар, се најдоа на списокот на селекторот Јовиќ за квалификациите за ЕП

vardarfans mlada reprezentacija

Селекторот на младинската машка ракометна репрезентација Александар Јовиќ го објави поширокиот список на ракометари на кои ќе смета на подготовките во рамките на квалификациите за Европското ракометно првенство во Данска. На овој список се најдоа пет играчи од ракометниот клуб Вардар. Од екипата на РК Вардар 2 која игра одлична сезона во првата ракометна лига се повикани четири ракометари. Голманот ... Read More »

(ФОТО) Вардар јуниор го растури РК Металург-2

pz4

Вчера тимот предводен од Пепи Манасков екипата на Вардар јуниор оствари победа на гостувањето во Автокоманда, кај Металург 2 каде однесе победа со огромни 23 гола разлика над “фенерџијата“ во лигата. Црвено-црните  извојуваа висока победа со 40:17 против Металург 2 во мечот кој го отвори 16 коло во “Супер лигата“. Целосна теренска  доминација Јуниор прикажа во првиот период ,  во периодот од 5-25. минута, кога направивме неверојатна ... Read More »

Вардар јуниор гостува кај РК Металург-2, во меч од ревијален карактер откако шансите за плеј-оф се загубени

Vardarfans-MJI_2979_resize-660x330-660x330-660x330

По неочекуваниот пораз на РК Вардар јуниор во Спортско рекреативниот центар “Кале“ во мечот со екипата на скопскиот ривал РК Пролет 62 нашите шанси за плеј-офот повеќе не постојат.  Иако треба да се напомене и пред поразот истите беа само теоретски, но по истиот ни “математиката“ не може да не однесе во разигрувањето за пехарот во домашната лига. Пред почетокот ... Read More »

Пролет со пресврт во второто полувреме го победи тимот на РК Вардар Јуниор, во супер лигата

vardarfans junior

Денес во спортскиот ракометен центар Кале продолжија возбудувањата во најсилната супер лига. Вардарци иако имаа предност по првото полувреме, во вториот дел не го повторија темпото на игра и загубија од екипата на Пролет 62. Натпреварот започна со гол на Чурлевски, кој постигна два од првите четири погодоци за составот предводен од Пепи Манасков. Пролет успева во првите пет минути ... Read More »

Директен пренос од натпреварот РК Вардар Јуниор-Пролет

vardarfans junior

Викендов кој следи продолжуваат возбудувањата во машата ракометна супер-лига. РК Вардар Јуниор предводен од тренерот Пепи Манасков во недела во спортско рекреативниот центар Кале ја пречекува екипата на Пролет. Натпреварот ќе започне од 15:00 часот со директен пренос на Македонската телевизија. На првиот меч одигран на гостински терен, Вардарци го победија тимот на Пролет со резултат 25:29. Јуниор во моментов ... Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Продолжуваат добрите игри за РК Вардар 2, кој се пласираше во 1/4 група на купот

cxxx

РК Вардар 2 обезбеди пласман во најдобрите 16 екипи во Купот на Македонија. Избраниците на Стојан Петрушевски се победници во својата осминафинална група, откако беа подобри во дуелите со своите противници. Најпрво го победивме тимот на Куманово (27:15), за во решавачкиот меч да оствариме уште една убедлива победа против Гостивар (37:26). Погледнете ја фотогалеријата од натпреварот со Гостивар. Read More »