Monday ,24 January 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Втор тим (page 40)

Втор тим

Денес во Кале од 17-00 часот : РК Вардар јуниор го пречекува РК Металург во својот деби настап во Супер лигата

vardarfan-2

Денес во Спортско рекреативниот центар “Кале“ свое “огнено крштевање“ во најсилната ракометна лига во земјава – Вип Супер лигата ќе има тимот на РК Вардар јуниор предводен од македонската ракометна легенда Пепи Манасков. Младите ракометари денес дебитираат во најсилната лига од како лани предводени од Манасков во првата ракометна лига која е втора по квалитет во Македонија се прошетаа до ... Read More »

РК Вардар јуниор својот деби настап во Супер лигата ќе го има против Металург во среда

vardarfans

Нашиот помлад состав РК Вардар јуниор годинава за првпат настапува во најсилната ракометна домашна конкуренција Супер лигата. Овој состав од клупата го води  македонската ракометна легенда Пепи Манасков. Нашите момци лани во првата лига која е второ натпреварување по квалитет во машкиот ракомет во Македонија предводени од искусниот Пепи Манасков едноставно се прошетаа до Супер лигата со освоени максимален број на ... Read More »

Среќен роденден Пепи Манасков!

vardar-junior-na-prijatelska-podobar-od-borec-1199

Денес свои роденден прославува легендата на Македонскиот ракомет, и на РК Вардар Пепи Манасков. Манасков помина одлични три сезони во црвено – црниот дрес, освојувајќи многу трофеи, запишани голови и многу признанија за најдобар стрелец, поединец и тн. Денес нашата легенда Пепи, е тренер на Вардар Јуниор, ова ќе му биде втора сезона на Пепи како прв човек во Вардар ... Read More »

Мартин Поповски: Нашата нова цел ќе биде топ 4 , во Супер-лигата

vardrafans vtor tim

Новиот проект на господинот Сергеј Самсоненко кој започна минатата година да се направи втора екипа на Рк Вардар, беше и повеќе од успешен. По само една сезона помината во првата ракометна лига, оваа екипа се пласираше во Супер-лигата за следната сезона. Сите впецатоци од изминатава сезона, ни ги пренесува нивниот член Мартин Поповски. -Секој почеток е тежок но за наша ... Read More »

Пет вардарци, плус еден новопечен на списокот на Обрван

vardarfnas p4

 Денес селекторот на машката ракометна А-селекција го објави списокот за дуелите со Швајцарија и Чешка . Обрван објави поширок список кој подоцна ќе го скрати на потребниот број на играчи за квалификациските мечеви. Вардар има пет свој преставници и шестиот е Манасков кој наскоро и ќе почне да му течат првите денови од договорот со црвено-црните . На спискот се ... Read More »

Вардар јуниор обезбеди пласман во Супер-лигата за следната сезона

vardarfan 2

Следната сезона дефинитивно ќе имаме две екипи на Рк Вардар кои ќе се натпреваруваат во Супер-лигата. Вечерва вториот тим на Вардар го одигра последниот натпревар во првата лига, против екипата на Младост и со победа ја заокружи успешната сезона. По само една година помината во првата лига, избраниците на Пепи Манасков се селат во најсилната машка ракометна лига. Како и ... Read More »

Веб сајтовите на ЖРК и РК Вардар во изборот за ’’најдобар балкански ракометен сајт“

VARDARFANS WEB

Веб сајтовите на двете ракометни секции на црвено-црните се кандидати за најдобар ракометен веб сајт во изборот организиран од “Балкан Хенбал“ специјализиран и најдобар ракометен сајт на балканов. Истиот избор се одржува по пети пат. Професионалниот пристап на клубот кој сите аспекти не изостана и за официјалните веб изданија истите годинава беа заменети со нова посовремена верзија , редовно ажурирани ... Read More »

Вардар јуниор не успеа да се пласира во завршницата на купот

vardarfans junior

Избраниците на Пепи Манасков не успеаа да направат подвиг и да се пласираат на завршницата во националниот куп. На патот им застана квалитетната екипа од Струмица, Зомимак кој се покажа како поквалитетен противник. Натпреварот се одигра во малата сала во С.Ц. Јане Сандански каде Вардар беше домаќин на четврт-финалната група. Речиси во текот на целиот натпревар гостите од Струмица го ... Read More »

Вардар јуниор во борба за влез на завршниот турнир во националниот куп

vardarfans juniorci

Спортскиот центар Кале ќе биде домаќин на четврт-финалната група во рамките на купот на Македонија. Вардар јуниор ќе се обиде да обезбеди учество на завршниот турнир, на најдобрите четири екипи во ова натпреварување. Избраниците на Пепи Манасков кој успешно чекорат кон Супер лигата за следната сезона, ќе имаат тешка задача да ја совладаат екипата на Зомимак од Струмица. Во групата ... Read More »

Вардар јуниор сигурно чекори кон Супер лигата

vardar-junior-feniks-09.04.2015-1518(1)

Од следната натпреварувачка сезона се поизвесно е дека ракометниот клуб Вардар ќе има два преставника во Супер лигата. Вардар Јуниор е втората екипа која сигурно чекори во најдобрата Македонска лига, и која ќе им прави друштво на првиот тим. Во С.Р.Ц. Кале избраниците на Пепи Манасков ја прегазија екипата на Феникс Битола со убедливи 46:18. Ова е вкупно девета победа, ... Read More »