Saturday ,16 January 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Втор тим (page 38)

Втор тим

Вардар јуниор утре гостува кај Рк Охрид 2013

vardar-fans1-660x330

Екипата на РК Охрид 2013 која доаѓа од истоимениот град е следен противник на тимот предводен на клупата од Пепи Манасков. Овој дуел е во рамките на деветото коло од  најквалитетното македонско клупско натпреварување “Супер лига“. Тимот на Охрид 2013 во  најубавата  охридска спортската сала “Билјанини извори“ ќе ги пречека младите црвено – црни ракометни надежи. Дуелот е закажан утре ... Read More »

(ВИДЕО) ВАРДАР ТВ! Гости : Лазаров и Чаневски

sas

Видео од последната емисија Вардар ТВ. Гости во ново неделното издание на црвено-црната емисија се капитенот на ракометниот колектив Филип Лазаров и  Градимир Чаневски од РК Вардар јуниор. Покрај гостите во студиото ќе може да се погледнат извештаи од мечевите на женскиот и машкиот ракометен колектив од европската лига на шампионите. Овие и други информации поврзани со најголемиот спорски македонски ... Read More »

Филип Чурлевски: Повеќе ја посакувавме победата

vardarfans izjava na curlevski vardar junior

Вториот тим на Рк Вардар кој се натпреварува во супер-лигата, вчера направи големо изненадување совладувајќи го големиот фаворит, екипата на Работнички. Мечот се одигра на Кале и заврши со победа на црвено-црните со резултат 26:25. Натпревар кој прилично беше израмнет, со добри моменти на игра од двете страни. Вардарци во првото полувреме имаа предност од 13:11. Во второто полувреме, Работнички ... Read More »

Вардар јуниор го “преслуша“ фаворитот Работнички, во храмот Кале

vardarfans-660x330

Вардар јуниор ја оствари петтата победа во најсилната супер-лига, откако на денешниот дерби дуел го победи фаворизираниот тим на Работнички. Во неизвесна завршница, црвено-црните победија со резултат 26:25. Избраниците на Пепи Мансков одлично го започнаа овој натпревар, на кој имаа водство од 5:1 во првите 9 минути игра. Првата постава беше Чаневски, Тренчевски, Јовчевски, Недановски, Андовски, Чурлевски и Давитковски. Во ... Read More »

ТВ Пренос од денешниот меч Вардар јуниор-РК Работнички 18часот

aq

Во рамките на 8-коло во најсилната македонска ракометна лига-Супер лигата денеска во  С.р.ц “Кале“ нашите млади ракометари од тимот на Вардар Јуниор  ја пречекуваат екипата која годинава има квалитетен тим, нов спонзор и амбиции во македонскиот ракомет тимот на РК Работнички. Судии на натпреварот се делегирани од РФМ : Славе Николов и Ѓорѓи Начевски, а делегат Ацо Николовски. Ова градско ... Read More »

РК Работнички следен предизвик за младите ракометари на Вардар Јуниор

vardarfans poraz na vardar junior

Младите ракометари на Вардар од екипата на суперлигашот Јуниор во недела на домашен терен во С.р.ц “Кале“ ја пречекуваат екипата која годинава има квалитетен тим, нов спонзор и амбиции во македонскиот ракомет тимот на РК Работнички. Ова градско дерби е закажано со почеток во 18-00 часот. Нашите ривали се на второто место од табелата во Супер лигата, тие имаат еден ... Read More »

РК Вардар јуниор убедлив со Металург-2

dd

Вчера во Кале во дуел од рамките на 7 коло во Супер лигата се сретнаа екипите на Вардар јуниор и вториот тим на Металург. Избраниците на Пепи Манасков дојдоа до убедлива двоцифрена победа во овој дуел на помладите состави на скопските ривали со резулат 37-26 , а на полувреме мечот беше 19-8. По почетното водство на гостите домаќините постигнаа три погодоци ... Read More »

(ВИДЕО) РК Вардар јуниор во сабота го пречекува во “Кале“ тимот на Металург-2

vardar fans

Продолжуваат возбудувањата и овој викенд за “младите вардарци“- тимот на РК Вардар јуниор во Супер лигата. Избраниците на Пепи Манасков во ова седмо суперлигашко коло го пречекуваат на домашен терен “фенерџијата“ во лигата тимот на РК Металург-2. Дуелот е закажан за 24 октомври-сабота со почеток во 12-00 часот. Нашите црвено – црни надежи својте ривали од Автокоманда ќе ги пречекаат ... Read More »

РК Вардар јуниор го совлада Тинекс Пролет на гостински терен

vardarfans

Младите вардарци  беа поуспешни  во градското суперлигашко дерби тимот на РК Тинекс Пролет 62. Овој меч беше дел од шестото коло во домашната лига каде црвено – црните имаат половичен успех во досегашниот дел од сезоната, односно три победи и исто толку порази. Екипата на Вардар Јуниор мечот го доби  со конечни  25-29, а на полувреме резултатот на семафорот беше (11-13). ... Read More »

Од денешниот меч од Супер лигата: Пролет 62-РК Вардар јуниор ќе има ТВ пренос 20-00

vardarfans-dd-571x330

Младите вардарци екипата на РК Вардар јуниор денеска за првпат ќе можеме да ја следиме низ директен ТВ пренос во нивната дебитанска сезона во Супер Лигата. Тие денес во 20-00 часот гостуваат кај тимот на РК Тинекс Пролет `62. Преносот од македонската ракометна лига ќе го реалзира Македонската радио и телевизина на собранискиот канал.  Овој скопски дуел во суперлигашката конкуренција ... Read More »