Tuesday ,25 February 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Втор тим (page 36)

Втор тим

Вардар Јуниор повторно поразен, овој пат од РК Прилеп

yu

Вчера  со почеток во 19:00 во Прилеп“тимот на РК Вардар Јуниор му гостуваше на  РК Прилеп. Вардар повторно загуби, со што ги загуби шансите да се најде во завршницата на Македонското ракометно првенство, иако со победа сепак ќе можеше да се борат за таа четврта позиција со тимот на РК Работнички.  Тимот предводен од Пепи Манасков беше поразен  со 29:26, ... Read More »

РК Вардар јуниор утре гостува кај РК Прилеп

cv

Утре младиот црвено – црн ракометен колектив предводен од Пепи Манасков ќе гостува во Прилеп, кај истоимениот суперлигаш. Ова е меч во рамките на 14.коло од машката Супер лига. Мечот со РК Прилеп 2010 е закажан со почеток во 19-00 часот во спортската сала во Прилеп. Моментално на табелата нашиот противник е третопласиран со 27 бода, за разлика од нас ... Read More »

Неочекуван пораз дома на Вардар јуниор од ГРК Борец

uu

Вчера на дуелот кој се одигра од 19-00 часот во С.р.ц “Кале“ неочекувано велешки ГРК Борец му нанесе пораз на тимот предводен од Пепи Манасков-РК Вардар јуниор. Велешани во меч, кој беше дуел во рамки на 13-то коло во машката суперлигашка ракометна конкуренција не совладаа со резултат 26-29. Мечот по полувреме имаше резултатска симетрија, по крајот на првите 30 минути ... Read More »

Вардар Јуниор денес го пречекува ГРК Борец во 18-00 часот

kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk

Во рамките на 13.коло од машката супер лига денеска нашиот млад ракометен колектив Вардар јуниор ќе го пречека тимот на ГРК Борец од Велес. Мечот е закажан со почеток во 18-00 часот, истиот ќе се одигра во Спорско рекреативниот центар “Кале“. Денешниот наш противник гостите од Велес се претпоследно пласирани на табелата во суперлигашката конкуренција со освоени 10-бодови ,а Јуниор ... Read More »

РК Вардар Јуниор совладан в гости кај РК Пелистер

lice

Младите вардарци денес гостуваа во Битола кај тимот на РК Пелистер во меч од Супер лигата. За жал младите црвено -црни ракометари забележаа пораз во 12. коло од домаќинот со резултат 27-22. Први со гол отворија домаќините кои по досудениот пенал за нив Чаневски брани, но топката доаѓа кај домаќините кој отвараат за 0-1. Вардар веднаш изедначува, а Пелистер добива ... Read More »

Вардар јуниор гостува кај РК Пелистер во недела, мечот со пренос на МТВ

rts

Избраниците на Пепи Манасков екипата на РК Вардар јуниор на 6 декември во недела ќе гостува во Битола. Наш противник  тимот  на Рк Пелистер во меч кој се игра во рамките од 12-то  коло  Супер ВИП  лига. Мечот е закажан со почеток во 17-00 часот. Дуелот на црвено-црните со битолчани ќе може да го следите низ директен тв-пренос на Македонската ... Read More »

Голманот Чаневски најзаслужен за триумфот на Рк Вардар Јуниор, во дуелот со Радовиш

vardrafans-vtor-tim

Во спортскиот ракометен центар Кале се одигра натпревар од 11 коло, во рамките на најсилната супер лига. Свој настап имаше Рк Вардар Јуниор предводен од Пепи Манасков, кој забележа победа во дуелот со екипата на Радовиш. Конечниот резултат гласеше 24:22 Мечот го започнавме со следнивет ракометари: Чаневски, Андовски, Чурлевски, Вујачиќ, Тренчевски, Јовчевски и младиот Ристов. На овој дуел во нашиот ... Read More »

Утре во Кале гостува РК Радовиш кај нашиот Вардар Јуниор

d-660x330

Во дуелот кој се игра во рамките од 11.коло, нашите млади момци од Вардар Јуниор ќе ја пречекаат екипата на Радовиш. Мечот ќе се одигра утре (сабота) во Спортско рекреативниот центар “Кале“ со почеток во 18-00 часот. Гостинот како и тимот предводен од Пепи Манасков во досегашните 10 кола имаат половичен успех со по 5 победи и 5 порази, со ... Read More »

Металург подобар од Вардар јуниор

tnt

Поранешниот македонски шампион тимот на Металург беше подобар од младиот Вардар јуниор . Мечот заврши со резултат  27-18 за поискусниот суперлигаш. Дуелот се одигра вчера  претпладне во салата „Автокоманда“. Оваа средба беше дел  од 10. коло од Супер лигата. Поведовме први со 0-2 но играчите предводени од хрватскиот стратег Лино Червар возвратија со серија 4-0 за резултат 4-2. Првиот дел ... Read More »

Вардар јуниор утре гостува кај лидерот Металург во Автокоманда

Vardarfans-MJI_2979_resize-660x330

Екипата предводена од Пепи Манасков нашиот втор тим Вардар јуниор утре во рамките на десетото коло од Супер лигата ќе гостува на лидерот на табелата повеќекратниот македонски шампион РК Металург. Мечот ќе се одигра во салата Автокоманда, а почетокот на овој дуел е закажан за во 11-00 часот. Металург е лидер на суперлигашната табела со максимално освоени 24 бода во ... Read More »