Saturday ,16 January 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Втор тим (page 39)

Втор тим

РК Вардар јуниор во сабота на “поправен“, гостува кај Пролет 62 (+Фото табела)

vardarfans

Јуниорите на РК Вардар по помалку неочекуваниот пораз дома од тимот на РК Прилеп 2010 во саботата, веќе во сабота ќе имаат шанса за “поправен“ во домашната Супер Лига. Избраниците на Пепи Манасков во рамки на шестото суперлигашко коло гостуват кај тимот на РК Тинекс Пролет `62. Мечот ќе се одигра на 17 октомври во сабота со почеток во 20-00 ... Read More »

РК Вардар јуниор не издржа во второто полувреме, пораз од Прилеп

wedw

Избраниците на Пепи Манасков тимот на Вардар јуниор  неуспеа да дојде до третата победа едно по друго во Супер лигата. На мечот од петото лигашко коло одигран во малата сала на Спортскиот Центар Јане Сандански  беа поразени пред се заради лошата игра во вториот дел од РК Прилеп со 24-32. Младите вардарци на полувреме заминаа со сосема активен резултат кој гласеше ... Read More »

РК Вардар Јуниор утре го пречекува РК Прилеп, во обидот да дојдe до трета победа поред

vardarfans 1

Младите вардарци тимот на РК Вардар Јуниор утре ќе го пречека во рамки на четвртото коло од Супер-лигата тимот на РК Прилеп 2010 на домашен терен. Јуниорите ќе се обидат да ја продолжат низата од победи и во третиот дуел едно по друго. Мечот на избраниците на Пепи Манасков со тимот кој доаѓа од Прилеп ќе се одигра утре 10 ... Read More »

РК Вардар јуниор денес гостува кај ГРК Борец во Велес

vardarfans dd

Тимот на РК Вардар јуниор денеска во рамки на четвртото коло од домашната Супер Лига гостува кај екипата на ГРК Борец во Велес. Нашите момци ќе се обидат да дојдат до втората едноподруго победа во најквалитетната домашна ракометна лига по триунфот минатот коло во С.р.ц “Кале“ со еден гол над тимот на РК Пелистер. Мечот ќе се игра денес со почеток ... Read More »

Браво! РК Вардар јуниор ја оствари првата победа во Суперлигата и тоа против Пелистер

Vardarfans-MJI_2979_resize

Избраниците на Пепи Манасков ја доживеа првата победа во најсилната ракометна лига Супер-лигата во дебитанската сезона за овој млад ракометен колектив. Во С.р.ц. “Кале“ му нанесоа пораз на тимот на РК Пелистер од Битола. Црвено – црните во третиот меч по двата неуспеха против Металург и Радовиш конечно го крунисаа својот труд со “цел плен“ . Очигледно некогашниот македонски шампион ... Read More »

РК Вардар јуниор денес го пречекува Пелистер во обидот да дојде до прва победа во Супер лигата

vardarfans

Младите вардарци има лош старт на дебитанската сезона во Супер лигата тие на двата воведни мечеви претрпееа порази. На дебито во С.р.ц “Кале“ беа поразени убедливо од поискусниот суперлигаш Металург, а во второто коло на гостувањето во Радовиш кај истоимениот тим беа несреќно поразени со минимален резултат. Нашите надежи изгубија со еден гол, крајниот резултат на ова соочување беше  24-23, ... Read More »

На прелиминарниот список на Обрван за Е.П има пет играчи од РК Вардар

vardarfans Petar-Angelov-Divi-f-620x330-620x330

Денес Ивица Обрван селекторот на македонската сениорска репрезентација на Македонија  го објави прелиминарниот список од 28 ракометари за Европското Првенство што ќе се одржи во Полска на почетокот на 2016 година. Ова е прелиминарен список кој може да подлежи на дополнителни измени  кои може да се прават се до 12 декември кога е последен  рок за објавување на конечниот список. ... Read More »

Вардар јуниор одигра добар меч, но на крајот беше минимално поразен

vardarfans poraz na vardar junior

Избраниците на Пепи Манасков, Вардар јуниор го забележаа вториот пораз во својата прва сезона во најсилната супер лига. Иако одигравме ден добар и пред се квалитетен натпревар, сепак на крајот екипата на Радовиш се радуваше на победата. Во еден тежок натпревар со голема борба на двете страни, домаќините на крајот беа поумешни во нападите и забележаа триумф со резултат 24:23. ... Read More »

Вардар Јуниор поразен на дебито во Супер лигата од Металург

vardrafans-vtor-tim

Избраниците на Пепи Манасков вчера го имаа своето деби во најсилната домашна ракометна конкуренција против тимот на РК Металург во салата Кале. Младите момци не успееа да извлечат позитивен резултат во соочувањето со поранешниот шампион на Македонија. Нашиот втор тим беше поразен со резултат 20-34, а на полувреме на семафорот беше 10-18. Младите момци имаа водство на почетокот од гол предност ... Read More »

Денес во Кале од 17-00 часот : РК Вардар јуниор го пречекува РК Металург во својот деби настап во Супер лигата

vardarfan-2

Денес во Спортско рекреативниот центар “Кале“ свое “огнено крштевање“ во најсилната ракометна лига во земјава – Вип Супер лигата ќе има тимот на РК Вардар јуниор предводен од македонската ракометна легенда Пепи Манасков. Младите ракометари денес дебитираат во најсилната лига од како лани предводени од Манасков во првата ракометна лига која е втора по квалитет во Македонија се прошетаа до ... Read More »