Sunday ,11 June 2023
Последни:
Home > ЖРК Вардар (page 433)

ЖРК Вардар

Ина Суслина ја има најдобрата одбрана на колото !(ВИДЕО) !

phoca_thumb_l_DD1_7391

Двојната одбрана од седум метри на Ина Суслина заслужено е избрана за најдобра, за ова коло во Лигата на Шампиони. Суслина имаше одлична партија на голот на Вардарки, и беше една од најзаслужните за победата. Погледнете го видеото за ТОП 5 најдобри одбрани, каде Суслина се наоѓа на првото место. http://www.laola1.tv/en-int/video/top-5-saves-main-round-4/302064.html Read More »

Јованка Радичевиќ за Вардарфанс: “Првиот од трите чекори“ го поминавме

phoca_thumb_l_DD1_8763 (1)

Жрк Вардар во второто полувреме го скрши отпорот на Лајпциг, и успеа да забележи многу важна победа, која им дава дополнителен мотив и потик за последните два натревари од оваа групна фаза. Со овие два нови бода, моментално имаат 7 и се наоѓаат на третото место на табелата, во очекување на денешниот епилог од дуелот помеѓу Турингер и Крим Меркатор. ... Read More »

Феноменалната Суслина за многу важна победа на Вардар.

phoca_thumb_l_DD1_8763

Жрк Вардар успеа да забележи победа на вечерашниот натпревар во С.Ц. Јане Сандански против екипата на Лајпциг, и се до утре да се најде на третото место на табелата. Мечот започна со гол за гостинскиот тим. Но за брзо време успеваме да го преземеме водството. Николиќ погодува од седум метри за 3:1. Андреа Пенезиќ ја одржува предност од два гола ... Read More »

Според кладилниците ФК , РК и ЖРК Вардар убедливи фаворити викендов -Сите мечеви имат пренос во ЖИВО

tabela 2 zrk

Пред нас  е  интересен Црвено-Црн викенд кога сите три тима од Вардар А.Д  ќе искочат на двобој . Денес во сабота двете ракометни секции ќе ги одмерат силите со својте противници . РК Вардар во рамки на СЕХА регионалната лига ќе се сретне со тимот на Татран од Прешов со почеток во 18 часот . Девојките ќе го чекаат  Германски Лајпциг ... Read More »

Вардаров викенд во најава

fico

Дојде викенд, тоа значи дека e резервиран за Црвено – Црните тимови. По огромна пауза, конечно дочекавме нашиот миленик Фк Вардар да го гледаме. Утре Вардарци по пауза од три месеци, ја отвaраат пролетната сезона во ПМФЛ против Кратовски Силекс. Овој натпревар е закажан со почеток во 14 часот. Ракометарите на Вардар пак, денес со почеток во 18 часот во ... Read More »

Андреа Кликовац за Вардарфанс: И понатаму сме сложна екипа која е спремна да блесне во стариот сјај.

phoca_thumb_l_Image00008

Нема многу одмор за избраничките на Индира Кастратовиќ. Веќе во сабота во С.Ц. Јане Сандански ги очекува нов дуел против екипата на Лајпциг од Германија. На првиот натпревар одигран на гостински терен, Вардарки забележаа пораз. Но сега мислите се насочени кон она што ги чека викендов. -Мислам дека натпреварот ќе биде тежок, но ние играме пред својата публика. Мораме да ... Read More »

“ Последниот воз “ за ЖРК Вардар

team

Девојките на Вардар не ги почнаа најдобро натпреварите во новоформиранта   група од Л.Ш. Неочекуваните порази го “разниша бродот “ на Црвено-Црните девојки . Во сабота следува нов предизвик за Вардарки тимот на Лајпциг . Мечот се игра во С.Ц.Јане Сандански со почеток во 19 часот . Саботниот меч е од исклучително значење бидејќи со победа може да се најдеме на ... Read More »

Хмирова подготвена за кам-бек!

c738bdd96f08a695bdc416e91d3de946

Конечно малку позитивни вести овие два дена и во ЖРК Вардар. По четири месеци надвор од терените поради повреда, Татјана Хмирова е подготвена да се врати на теренот уште на саботниот меч со Лајпциг. Десниот бек го повреди рамото уште на почетокот на сезоната, па така не успеа да запише ниту еден натпревар во елитното натпреварување. Несомнено Хмирова ќе биде ... Read More »

Од лице место:Состојбата на Робертина се подобрува

mecevska

Информации за состојба на Робертина Мечевска ни стигна од лице место: Сеуште е во шок соба, но во многу постабилна состојба, свесна е, и не е интубирана, односно под апарат, има сантова кравата само, и е стабилна. – Воглавно дека е стабилна, со намален интензитет во неjзината терапија, и се следи преку контроли од сите гранки на хирургијата – абдомен, ... Read More »

ЕКСТРА ПОНУДА: Купи карта за мечот со Лајпциг гратис билет и за следниот меч со Динамо во ЛШ

phoca_thumb_l_DD1_8763

Жрк Вардар со Екстра изненадување  за своите фанови кој сакаaт да присуствуват на  мечевите во Лигата на Шампионите. Под мотото „ЈАС, ТИ И ВАРДАР! ЕДНО СЕМЕЈСТВО – ЕДНА ЉУБОВ!“, Вардарки подготвија изненадување за своите најверни навивачи: Со секоја купена влезница за натпреварот со Лајпциг добивате и влезница за следниот натпревар, дома против екипата на Динамо Синара кој ќе се одигра ... Read More »