Monday ,05 June 2023
Последни:
Home > ЖРК Вардар (page 435)

ЖРК Вардар

НОВО:Вардар фанс на Веб

10872379_10203667545831373_1328529157_n

Почитувани фанови чест ни е да ви соопштиме дека денес почнува со работа нашиот веб-сајт Вардарфанс.мк . По долга три и пол годишна дружба на фб на Вардар Фанс (екс Лико) решивме да одиме чекор понапред и да создадеме веб-сајт за подржувачите на брендот Вардар. Вардар е свето име за Скопјани и Македонија во сите спортови. Покрај фудбалскиот клуб и ... Read More »

Вардарки го ” демолираа“ Крим Меркатор.

phoca_thumb_l_DD1_8763

Моќ,сила и демонстрација покажаа избраничките на Индира Кастратовиќ на вечерашниот натпревар против екипата на Крим.Сосема поинакво издание на девојките од претходните нивни натпревари во ЛШ. Македонската интернационалка во дресот на Крим,Мирјета Бајрамовска успеа само во почетните минути да израмни на 1:1.Се друго беше во корист на Вардар,кој по само осум минути игра имаа голема предност од 7:1 со голот на ... Read More »

Нов спонзор на Црвено-Црното Семејство Витаминка-Прилеп

3var

  Вардаровото семејство на спонзори се зголемува . Најнов спонзор на Вардар А.Д е и Македонскиот гигант во прехранбрената индустрија “Витамика А.Д“-Прилеп. Г-н Давор Стојановски истакна дека : Вардар се обидува да ги има најдобрите освен на теренот и помеѓу спонзорите.Логото на Витаминка ќе стои на дресовите на Жрк и Рк Вардар . -Голема е честа да го преставиме новиот спонзор ... Read More »

(ВИДЕО) Вардар ТВ нова епизода

tv

Во најновата епизода на Вардар ТВ гости: Сергеј Горбак од Рк Вардар и Јованка Радичевиќ од дамите .Покрај ова можете да погледате извештај од мечот и првата победа во 2015година на РК Вардар со тимот на Брест , Извештај за победите на Фудбалерите во Анталија.Како и информации за спогодбениот раскин на договорот на Ким Радсмусен со женската ракометна секција на ... Read More »

Жрк Вардар(втор тим) сезона 2016/2017

1. Нина Ладева 2. Љупка Белмезова 3. Маја Трпковска 4. Марија Прленда 5. Теодора Керамитчиева 6. Ангела Тодоровска 7. Клаудија Георгиевска 8. Сара Митова 9. Леонида Гичевска 10. Анастасија Николовска 11. Наташа Нолевска 12. Стефанија Мишевска 13. Ања Велкова 14. Ива Божиноска 15. Симона Стојановска 16. Сара Николовска 17. Николина Бојаџиска 18. Ана Станиќевска 19. Моника Георгиевска Тренер:Симе Симовски Помошен ... Read More »

Младинки сезона 2019/2020

68814990_10215045845121744_3621779486439112704_n-660x330

  Голмани: Јована Трајкоска, Симона Грујовска и  Андреа Илиќ. Пикери: Ивана Џатевска, Катерина Дамјановска и Јана Паковска. Крила: Сара Миновска, Стефанија Ѓорѓиевска, Бојана Диневска (капитен), Ивона Трпевска, Ива Јаковчевска и Васевска Златица. Бекови: Ана Марија Коларовска, Седлоска Андреа, Ана Марија Божиновска, Кети Ангеловска,  Ангела Костовиќ, Милица Николиќ, Марија Гоцевска, Марија Галевска, Ангела Гроздановска и Теодора Стаменкова. Тренер:  Драгана Ристова, Помошник: Билјана Црвенковска, тренер на голмани: Александар Царчев. Read More »

Пионерки сезона 2016/2017

1. Ивана Станчева 2. Сара Миновска 3. Ангела Гроздановска 4. Андреа Седлоска 5. Јана Арсовска 6. Мирјана Петковска 7. Лилија Ивановска 8. Катерина Дамјановска 9. Стефанија Ѓорѓиевска 10. Јована Трајковска 11. Катерина Крстевска 12. Теодора Ѓошевска 13. Ангела Костовиќ 14. Јана Донева 15. Магдалена Наскоска 16. Ангела Цветановска 17. Марија Галевска 18. Ана Исабел Гонзалес 19. Ивана Џатовска 20. Лора ... Read More »

Жрк Вардар и Ким Расмусен спогодбено го раскинаа договорот

images

Жрк Вардар  и Ким Расмусен спогодбено го раскинаа договорот за соработка. Вардар и данскиот ракометен стручњак по помалку од месец  ставија крај на меѓусебната соработка пренесе Македонскиот шампион. Данецот кој е селектор и на Полската репрезентација пред помалку од месец дена беше ангажиран како тренер-колсултант. Кратка беше улогата на Ким , тој беше консултант на  Индира на само еден меч ... Read More »