Saturday ,02 December 2023
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Прв тим (page 19)

Прв тим

Преглед 2.коло! ЖРК Вардар со Чаир и Шампион го дели врвот

00000000000000000000000-660x3301-660x330

Во групата-А, каде што настапува ЖРК Вардар во сениорската женска лига изминатиот викенд се одигра втората рунда до сезоната 2022/2023. РК Чаир му нанесе уште еден пораз на Куманово кое има нула по две кола, во скопското соочување тимот на  Шампион минимално го победи тимот на РК Скопје. Гевгелија со совлада РК Спартак кој единствено со кумановки се уште немаат ... Read More »

ЖРК Вардар реди гостински успеси, падна и Пелистер

307290405_1174131713137545_5622657016426414168_n

Денес во рамки на 2.коло од нашата група, ЖРК Вардар гостуваше во Битола кај тимот на Пелистер. Црвено-црните дами ја продолжија победничката гостинска низа, девојките на Александар Царчев победија со резултат 23-29 (10-15). Тргнавме одлично со серија 0-3 и најавивме дека ќе доминираме на оваа средба, одлични бевме во одбраната и неприкосновени во нападот. Тоа донесе високи осум гола позитива ... Read More »

(СТРИМ) ЖРК Пелистер – ЖРК Вардар

265189645_2357117584424765_1832606725584549415_n

Во рамките на 2.коло во групата А од женската ракометна лига, екипата на ЖРК Вардар гостува во Битола кај екипата на Пелистер. Натпреварот ќе се одигра во недела (18.09) со почеток од 18:00 часот во спортската сала „Боро Чурлевски“. Стрим од натпреварот можете да погледнете на линкот, ТУКА. Read More »

Ново гостување за ЖРК Вардар, следен противник е екипата на Пелистер

267362311_2361150367354820_4856748524441900791_n

Во рамките на 2.коло во групата А од женската ракометна лига, екипата на ЖРК Вардар гостува во Битола кај екипата на Пелистер. Натпреварот ќе се одигра во недела (18.09) со почеток од 18:00 часот во спортската сала „Боро Чурлевски“. Судиската двојка ја сочинуваат Лела Јашар и Михаела Капсарева од Скопје, додека делегат ќе биде Лери Мирчески од Скопје. Вардарки ќе ... Read More »

Дербито за ЖРК Вардар, преглед на 1.коло од новата сезона во Женската Супер Лига

267362311_2361150367354820_4856748524441900791_n

Изминатиов викенд стартуваше новата натпреварувачка сезона во женската Супер Лига, во која се натпреваруваат вкупно 16 екипи поделени во две групи. Вардарки одлично ја стартуваа сезоната со победа на гостувањето кај екипата на Куманово. Избраничките на Александар Царчев покажаа карактер и славеа голема победа кај Куманово. Во рамките на првото коло од групата А, до победи стигнаа и екипите на ... Read More »

(ВИДЕО) Цел натпревар од победата на ЖРК Вардар на гостувањето во Куманово

zrk vardar

ЖРК Вардар со победа ја отвори новата сезона во женската Супер Лига. Избраничките на Александар Царчев направија мало „изненадување“ и славеа на гостувањето кај екипата на Куманово, со резултат 21:23. Извештај од натпреварот можете да прочитате на линкот, ТУКА.  Видео од целиот натпревар можете да погледнете на линкот, ТУКА. Read More »

Храбрите вардарки со голема победа на стартот од новата сезона, Куманово „шокиран“ во нивната сала

306040504_5472406082827360_3503283685719262651_n

Младиот состав на ЖРК Вардар направи мало „изненадување“ и славеше на теренот на Куманово, во рамките на 1.коло од групата А, во женската Супер Лига. Екипата предводена од Александар Царчев ја изненади екипата на Куманово, која важеше за фаворит на овој натпревар со оглед дека играше пред своите гледачи. Натпреварот заврши со резултат 21:23 во корист на Вардар. Во најголем ... Read More »

(СТРИМ) ЖРК Куманово – ЖРК Вардар

265930484_2361150377354819_1848446854795551204_n

Женскиот ракометен клуб на Вардар денес ја започнува новата сезона во првенството. Во рамките на 1.коло, нашите девојки гостуваат кај екипата на Куманово. Натпреварот ќе стартува од 19:00 часот  во спортската сала „Перо Наков“. ЖРК Вардар сезонава има нов тренер, тоа е Александар Царчев, додека Куманово е предводен од Драгана Ристова, која долг период беше дел од Вардар. Стрим од ... Read More »

ЖРК Вардар во дербито од 1.коло гостува кај Куманово

Vardar-Borac-turnir-Gjorce-2022_7-1068x632-660x330

Овој викенд започнува сезоната 2022/2023 во  женската сениорска ракометна лига. Своето официјално деби на клупата Царчев ќе го има против тимот на Куманово. Веќе во првото коло не очекува дерби натпревар гостуаме во истоимениот град, натпрварот е закажан за во сабота (10.септември). Дуелот во салата „Перо Наков“ ќе започне во 19 часот и 30.минути. Ова е интересен дуел, ривалот го ... Read More »

ЖРК Вардар убедлив на „грчкиот тест“, високо совладана Панорама

xxxxx

Вчера во салата „Круме Кепески „ во Скопје, се одигра меѓународен пријателски натпревар помеѓу ЖРК Вардар и тимот на РК Панорама од соседна Грција. Девојките на Александар Царчев беа далеку подобри од тимот од Солун и го совладаа со високи 13.гола позитива. Вардарки победија со резултат 36-23. . Уште во првите 30.минути на оваа тест-средба вардаровите ракометарки наметнаа ритам против ... Read More »