Saturday ,13 July 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Прв тим (page 8)

Прв тим

Вардарката, Илиќ најдобар голман во Купот

преземање (7)

Денес во Охрид, ЖРК Вардар беше поразен од тимот на Куманово во финалето од Купот на Република Македонија со еден погодок. По крајот на финалето беа избрани најдобрите поединци. Вардаровиот голман, Илиќ Андреја го доби признанието за најдобар чувар на мрежата. Read More »

Трајкоска: Ако ја повториме играте од вчера, пехарот ќе биде наш

received_1263290587611886

Вчера, ЖРК Вардар во полуфиналето од Купот на Република Македонија го совлада фаворитот тимот на Ѓорче Петров-ЖРК. Со што обезбдивме финале против кумановчани. Една од девојките која даде голем придонес, голманот Јована Трајкоска која имаше 5.одбрани во периодот кога се “кршеше” дуелот за оваа средба вели: Се спремавме доста време за Купот и можам да кажам дека очекувано победивме. Бевме сите ... Read More »

Директен пренос на МТВ-3 од машкото и женско ракометно финале во Купот, Вардар и во двата дела има своја екипа

339905993_489820983227112_5133897990392281048_n

Денес на програмата се финалните натпревари во ракометниот Куп на Р.Македонија, во машка и женска конкуренција. Вардар ќе има свој претставник и во двата дела, каде ќе се обидеме да стигнеме до трофејот во ова натпреварување. Најпрво со почеток од 15:00 часот ќе се одигра женското финале, во кое ќе се сретнат екипите на Вардар и Куманово, додека од 18:00 ... Read More »

Царчев: Заслуживме да играме финале, каде ќе атакуваме на трофејот

336665427_3289625764680829_6049359303604609136_n

Вардарки успеаа да се пласираат во големото финале на Купот, каде утре ќе играат за трофејот против екипата на Куманово. Денес во С.Р.Ц. „Билјани Извори“ нашите девојки успеаа да го победат тимот на Ѓорче Петров со резултат 30:27 и да изборат финале во ова натпреварување. После натпреварот, шефот на стручниот штаб, Александар Царчев го искоментира полуфиналето и истовремено го најави ... Read More »

Финалеееее… ЖРК ВАРДАР ГО СОВЛАДА ЃОРЧЕ ВО 1/2-ФИНАЛЕТО ОД КУПОТ

FB_IMG_1683920171171

Финале… ЖРК Вардар во Куп полуфиналето ја совлада екипата на Ѓорче Петров со резултат 30-27. Полуфиналето започна со борбена игра на двете страни, одлични акции и изедначен резултат. Беше 6-6 на семафорот во воведниот дел, потоа влеговме во серија, во 20.минута имавме пет гола повеќе од ривалот при резултат 12-7. Ѓорче Петров успеа да ублажи дел од негативата и на ... Read More »

ЖРК Вардар – ЖРК Ѓорче Петров со директен пренос на МТВ-3

336666892_236575055475371_6839609351420759501_n

Со почеток од 20:00 часот во С.Р.Ц „Билјани Извори“ во Охрид, во рамките на полуфиналето на ракометниот Куп во женска конкуренција ќе играат екипите на Вардар и Ѓорче Петров. Директен пренос од натпреварот ќе можете да погледнете на МТВ-3. Read More »

Убедлива победа за вардарки на гостувањето кај Стружанка, Андреа Илиќ блескаше на голот

343972517_170771262279253_1448867134086267777_n

Екипата на ЖРК Вардар со висока победа се враќа од гостувањето кај екипата на Стружанка, откако славеа со резултат 24:34. Во првите пет минути од натпреварот се играше гол за гол на двете страни, а во продолжение од натпреварот двете екипи се менуваа во предност. Домашниот тим поведе со 5:4, за вардарки да направат серија од 0:3 и да поведат ... Read More »

Маја стана мама, честито приновата Папуџиева

marija-papudjieva

Вчера во црвено-црното семејство беше голем ден, Марија Папуџиева, една од ретките со црвено-црна крв, харизматична и посебна личност стана мајка. Редакцијата на Вардар Фанс и ја честита приновата на Папуџиева и им посакува здравје на младата дама и на новата мајка. На популарната „Маја“  матичен клуб е Вардар, со кој во раните 90ти имаше Куп трофеј, единствен тим кој ги помати ... Read More »