Sunday ,18 March 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 5)

Петлиња

Стоимов, Љушев и Анчевски донесоа пресврт и прва победа за генер. “2004“ на ФК Вардар, на турнирот во Бугарија

vardarfans-naslovna

Вардаровата генерација родени “2004“ година имаа успешен старт на турнирот “Пирин Куп“ кој се игра во градот Сандански ( Бугарија). Избраниците на Игор Кралевски беа подобри од екипата на Престис Монтана, совладувајќи ја со реултат 3:1 Тренерот Кралевски стартуваше со следниот состав: Ангелов, Анчевски, Стоимов, Серафимов, Хајдари, Каровски, Попов, Перковски, Курти. Се играа две полувремиња од по 40 минути, а ... Read More »

Победнички старт на турнирот “Пирин Куп“, за вардаровите генер. “2003“ и “2005“

vardarfans-turnir

Победнички старт на турнирот “Пирин Куп“ имаа генерациите на ФК Вардар родени “2003“ и “2005“ година. Тие утрово ги совладаа своите противници и ги освоија првите бодови на турнирот. Генерацијата родени “2005“ година предводена од Ане Андовски успеаа во првото коло да ја совладаат екипата на Черноморец со резултат од 2:0. Во оваа генерација едно полувреме е во времетраење од ... Read More »

(ВИДЕО) Како младите вардарци од генер. “2006“ го прославија освоеното прво место на турнирот “Пирин Куп“

27750759_419514098483923_1343376640151293082_n

Генерацијата на ФК Вардар родени “2006“ година во периодот од 8-11 февруари беа дел од силен меѓународен турнир, на кој успеаа да го освојат првото место. Избраниците на Сашо Јанев на турнирот одиграа шест натпревари на кои забележаа исто толку победи, истовремено постигнувајќи 21 гол, додека примија само еден гол. Ви пренесуваме неколку кратки видеа, од прославата после освоеното прво ... Read More »

Познати составите на сите три генерации на ФК Вардар, кои од утре ги започнуваат настапите на турнирот “Пирин Куп“

vardarfans-turnir-660x330

Во периодот од 15-18-ти февруари, генерациите на фудбалскиот клуб Вардар родени “2003“, “2004“ и “2005“ година ќе бидат дел од меѓународниот турнир “Пирин Куп“ во градот Сандански (Бугарија). Веќе излеговме со текст за противниците на нашите екипи и распоредот на одигрување натпревари, (ВИДИ ТУКА) а во продолжение можете да ги прочитате и патниците на сите три генерации, кои денес тргнаа ... Read More »

Вардаровите генерации “2003“ , “2004“ и “2005“ ќе учествуваат на турнирот “Пирин Куп“

vardarfans-pirin-kup

Во периодот од 15-18-ти февруари, нови три генерации на фудбалскиот клуб Вардар ќе бидат дел од меѓународниот турнир “Пирин Куп“ во градот Сандански (Бугарија). Како што е познато, дел од истиов турнир пред неколку дена настапуваат и генерациите родени “2006“ година која освои прво место, потоа “2007“ која заврши како четвртопласирана и “2008“ која го освои второто место. Сега на ... Read More »

(ФОТО) Доделување на трофеи и дипломи, за освоеното прво и второ место на вардаровите генерации “2006“ и “2007“ на турнирот “Пирин Куп“

27657276_214954919063455_983457438626406921_n

Три генерации на фудбалскиот клуб Вардар, во периодот од 7-11-ти февруари беа дел од силниот меѓународен турнир “Пирин Куп“. На истиот прво место освои генерацијата родени “2006“ година, додека генерацијата “2008“ го освои второто место. Генерацијата “2007“ на крајот заврши на четвртото место. Трофеите за освоеното прво и второ место, како и дипломите ги примија капитените на двете генерации, Дарко ... Read More »

Четврто место за генер. “2007“ на ФК Вардар, на турнирот во Бугарија

vardarfans-2007

Четврто место за генерацијата “2007“ на ФК Вардар, на турнирот “Пирин Куп“, кој овие четири денови се играше во градот Сандански. Во малото финале, Вардар беше минимално поразен од екипата на ЦСКА Софија, со резултат 1:0. На целокупниот турнир одигравме вкупно шест натпревари, на кои забележавме четири победи и два порази, кои дојдоа во завршницата на турнирот. Успеавме да триумфираме ... Read More »

Освоен Пирин и Бугарија, младите надежи на ФК Вардар генер. “2006“ во финалето ја победија Витоша и со само еден примен гол го освоија силниот турнир “Пирин Куп“

vardarfans-naslovna

Генерацијата родени “2006“ година на фудбалскиот клуб Вардар го освоија Пирин и Бугарија и успеаа да го освојат силниот меѓународен турнир “Пирин Куп“, кој од 8-11 февруари се играше во Сандански. Избраниците на Сашо Јанев успеаа да ја поминат и последната пречка кон освојување на златниот медал и трофејот, откако утрово во еден тежок натпревар успеаа да ја совладаат екипата ... Read More »

ФК Вардар генер. “2008“ освои второ место на силниот турнир во Бугарија, Левски подобар во финалето од нашите надежи

vardarfans-2008

Генерацијата на ФК Вардар родени “2008“ година го освоија второто место на силниот меѓународен турнир “Пирин Куп“, кој изминтиве четири дена се играше во градот Сандански (Бугарија). Нашите млади надежи утрово во големото финале беа поразени од екипата на Левски од Софија, која сигурно важи за една од најдобрите, ако не и најдобра младиска школа во Бугарија. Тие успеаа да ... Read More »

Пирин куп: Генерација “2008“ обезбеди место во големото финале, ФК Вардар генер.2007 ќе брка “бронза“

vardarfans-naslovna

Генерациите на ФК Вардар, родени “2007“ и “2008“ година играа попладнево  во полуфиналето, на турнирот, “Пирин Куп“ во Бугарија. Тие утрово ги совладаа своите противници и обезбедија место во полуфиналните дуели, генерацијата родени 2008 обезбедија финале, а поворозасните 2007 година ќе играат за “бронза“. Вардаровата генерација “2008“ во полуфиналето се сретна со екипата  на ФК Бубамара од Загреб, Хрватска. Нашиот тим во ... Read More »