Wednesday ,17 January 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 4)

Петлиња

Победи за сите три Вардарови генерации, на денешниот турнир во фудбалската “Јунор“ лига, кој беше одигран во Штип

1413

Денес во градот Штип се одигра нов турнир во фудбалската “Јунор“ лига, на кој настапија и генерациите на ФК Вардар родени “2005“, “2006“ и “2007“ година. Генерацијата родени “2005“ на ФК Вардар предводени од Ане Андовски одиграа два натпревари, на кои забележаа убедливи победи. Во првиот дуел се сретнавме со екипата на Фудбал Старс (Кочани), која ја совладавме со резултат ... Read More »

(Фотогалерија) Лесна победа на ФК Вардар генер.2005 во дуелот со Њу Старс

46

Вчера  на терените на Фудбалската федерација на Македонија во скопската населба Ново Лисиче се одигра ново коло во детската лига.  Генерацијата на ФК Вардар родени 2005 година која ја води Ане Андовски  одигра еден дуел, во кој се сретна со тимот на  ФК  Њу Старс-1. Нашите момци дојдоа до победа со висок резултат 8-1 (2-1). Read More »

Момците на Павел Неделковски, ФК Вардар генер.2008 со две победи го “затворија“ есенскиот дел

2008-vardarfans-gogov

Исто како и генерацијата 2010, така и генерацијата 2008 со победи ја завршија есента во Детската лига. Играчите на Павел Неделковски денеска одиграа и славеа победи над екипите на Фамос и Шкендија А. Вардар (1) во еден возбудлив натпревар со многу голови го победи тимот на Фамос. Првата средина од првиот дел мина без голови, одма потоа следуваше прв гол за Вардар ... Read More »

(ФОТО) Генер. “2004“ на Игор Кралевски со нова победа во регионалната-скопска лига

7

Вардаровата генерација “2004“ стигна до дванаесеттата победа во рамките на регионалната-скопска лига. Избраниците на Игор Кралевски денес убедливо ја совладаа екипата на Њу Старс, со резултат од 5:0. Георг Стојановски постигна два гола, додека по еднаш во листата на стрелци се запишаа и Гуџуфи, Попов и Ибраим. Извештајот може да го прочитате на нашиот сајт-тука! Погледнете фотографии од овој натпревар. Read More »

Висока победа за ФК Вардар генер.2005 во детската лига во дуелот со Њу Старс

13

На терените на Фудбалската федерација на Македонија  денес во скопската населба Ново Лисиче се одигра ново коло во детската лига. Генерацијата на ФК Вардар родени 2005 година која ја води Ане Андовски денес одигра еден дуел, во кој се сретна со тимот на  ФК  Њу Старс-1. Нашите момци дојдоа до победа со висок резултат 8-1 (2-1). Првото полувреме беше далеку понеефикасно, протиникот ... Read More »

Нова победа за избраниците на “Чунга Лунга“, генер. “2003“ на ФК Вардар го “преслуша“ и Њу Старс

6

Вардаровата генерација родени “2003“ година славеа во дуелот со Њу Старс, во рамките на 13 коло од регоналната-скопска лига. Убедлива победа од 4:0, на натпревар на кој нашите млади надежи доминираа во текот на сите 80 минути. Тренерот Петрески стартуваше со следниве 11-сетмина: Стојковски, Ѓорѓоски, Сељанац, Трпезановски, Стојановски, Хансаи, Давидовски, Јовановски, Мирков, Андрески, Прелоговски. Првиот обид го имаше Дарио Јовановски ... Read More »

Нови победи на генерацијата 2010 за крај на есента

2010

Денеска се одиграа последните натпревари за оваа есен во Детската фудбалска лига. Генерацијата на Вардар 2010 со две победи ја заокружи оваа одлична етапа. Играчите на Петковски денеска славеа победи над тимовите на Фаст и Биџо. Најпрвин Вардар (1) излезе на теренот и одигра натпревар против Фаст. На еден убедлив начин црвено – црните го добија овој дуел со резултат 6:0. ... Read More »

Момците на Томче Трајановски, Вардар генер.2007 ја “наполнија“ мрежата на ФК Македонија ЃП

1

Денес на терените на Фудбалската федерација на Македонија во скопската населба Ново Лисиче се одигра ново коло во детската лига. Генерацијата родени 2007 која ја води Томче Трајановски денес одигра еден дуел, во кој се сретна со тимот на ФК Македонија Ѓорче Петров. Во оваа средба црвено-црните дојдоа до висока победа со резултат 9-1 (4-0). По првото полувреме во кое ... Read More »

Дванаесетта победа од исто толку одиграни натпревари за Вардаровата генер. “2004“, која денес убедливо го совлада Њу Старс

3

Вардаровата генерација продолжува со победите во рамките на регионалната-скопска лига. Тие денес на теренот на Академијата ја совладаа екипата на Њу Старс со резултат од 5:0. Тренерот Кралевски стартуваше со следниве 11-сетмина: Ангелов, Милошевски, Љушев, Јаневски, Анчевски, Серафимов, Каровски, Хајдари, Павлески, Попов, Стојановски (c). Првите 15 минути од натпреварот поминаа без директен удар кон двата гола и двете екипи како ... Read More »

Во недела, Штип ќе биде домаќин на нов турнир во фудбалската “Јуниор“ лига

514

Во недела во Штип ќе се одигра нов турнир во фудбалската “Јуниор“ лига, на кој ќе се натпреваруваат екипи во три различни возрасни генерации. Меѓу нив ќе биде и фудбалскиот клуб Вардар кој ќе одигра натпревари во сите три генерации. Ви го претставуваме распоредот на одигрување натпревари, на турнирот во “Јуниор“ лигата, кој во недела ќе се одигра во Штип: ... Read More »