Thursday ,21 June 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 4)

Петлиња

Победнички старт на турнирот во Несебар, ФК Вардар генер. “2005“ му одржа лекција на Локомотив Софија, со “петарда“ во нивната мрежа

vardarfans-naslovna

Генерацијата на ФК Вардар родени “2005“ година со победа стартуваа на турнирот во Несебар ( Бугарија). Утрово избраниците на Ане Андовски имаа победнички старт, откако во првото коло успеаа да ја надиграат и високо поразат екипата на Локомотива од Софија. Црвено-црните триумфираа убедливо, со резултат од 5:0. Не оставивме ништо на случајноста, па уште во првото полувреме имавме висока предност ... Read More »

Турнирот “Драган Манце Куп 2018“, прво меѓународно искуство за генер. “2009“ и “2010“ на ФК Вардар, покрај нив ќе се натпреварува и генер. “2007“

vardarfans-naslovna

Три генерации на фудбалскиот клуб Вардар, во периодот од 15-17-ти јуни ќе бидат дел од силен меѓународен турнир, “Драган Манце Куп 2018“ во Белград. Натпреварите ќе се играат на стадионот “СЦ Телеоптик-Партизан. Генерацијата родени “2010“ предводени од Зоран Петковски се дел од групата Б, заедно со екипите на Балкан Муријево, Омладинац и Црвенка. Турнирот го отвараме во петок, со натпревар ... Read More »

ФК Вардар генер. “2003“ ја одбрани титулата во регионалната-скопска лига и освои силен меѓународен турнир во Бугарија

1015

Втора сезона по ред, генерацијата на ФК Вардар успеа да ја освои регионалната-скопска лига. Во сезоната која е пред нас, црвено-црните предводени од “Чунга Лунга“ стигнаа до првото место и одбрана на шампионската титула. Одигравме вкупно 24 натпревари, на кои остваривме 19 победи, 3 нерешени резултати и 2 пораи. Постигнавме неверојатни 103 голови, што е најмногу за една екипа оваа ... Read More »

Три генерации на ФК Вардар утрово заминаа за Бугарија, познати играчите кои ќе ги бранат боите на Вардар на турнирот “ Куп на Црното Море- Несебар 2018“

2005

Утрово три генерации на ФК Вардар заминаа за Бугарија, каде од утре па се до сабота ќе бидат дел од силен меѓународен турнир во Бугарија. Претходно излеговме со текст, за противниците и распоредот на одигрување натпревари на турнирот “Куп на Црното Море Несебар 2018“. Познати се играчите во сите три генерации кои заминаа на овој турнир, кои ви ги презентираме ... Read More »

Успешна дебитантска сезона за ФК Вардар генер. “2004“, освоена регионалната-скопска лига и Купот

vardarfans-gener-2004

Вардаровата генерација родени “2004“ година завршија на првото место, во нивната дебитанска сезона во регионалната-скопска лига. Избраниците на Кралевски немаа голема конкуренција и на крајот заслужено се промовираа во шампиони. Сезоната ја завршија со 20 победи, само 1 нерешен резултат и тоа во последното коло и ниту еден пораз. Имавме импресивна гол разлика од 93 постигнати и само 10 примени ... Read More »

Преглед на сезоната за вардаровата генер. “2009“ која беше дебитант во детската лига

vardarfans-tanevski-2009-vardar-gogov-detska-liga1

Генерацијата на ФК Вардар родени “2009“ година ја имаше дебитанската сезона во детската лига. Настапивме со две екипи под водство на поранешниот играч на ФК Вардар, сега тренер во оваа генерација, тоа е Златко Таневски. Вардар (1) ја заврши сезоната со 8 победи, 3 нерешени резултати и 6 порази. Постигнавме вкупно 52 голови, додека примивме 45. Ова се сите постигнати ... Read More »

(Фотогалерија) Четврта последователна година се одржа “Војната на голманите“, учество земаа 16 голмани, а наградите ги доделија Слободан и Драган Мутибариќ

vardarfans-naslovna

Четврта последователна година на теренот на Академијата на фудбалскиот клуб Вардар, тренерот на голманите во младинските категории Слободан Мутибариќ направи натпревар помеѓу сите голмани кои тренираат моментално во Вардаровите категории ( петлиња). Се натпреваруваа секој со секого поделeни во три групи, составени од различни возрасни генерации. Кој ќе постигнеше повеќе погодоци тој го добиваше дуелот, а секој шутираше од својата ... Read More »

Вардаровите генерации “2005“ “2006“ и “2008“ дел од турнир во Бугарија, “Куп на Црното Море Несебар 2018″

vardarfans-naslovna

Три генерации на ФК Вардар во периодот од 12-16-ти јуни ќе бидат дел од силен меѓународен турнир во Бугарија “. Тоа се генерациите родени “2005“ “2006“ и “2008“ година. Генерацијата родени “2005“ година ќе бидат во група со екипите на Локомотив Софија, Нефтохимик Бургас, Левски Паталеница и Нива Виница. Во вторник го стартуваме турнирот со натпревар против екипата на Локомотив Софија, ... Read More »

Вардаровата генер. “2010“ ја имаше дебитанската сезона во детската лига, Васоски и Ристиќ најдобри стрелци

vardarfans-naslovna-26-660x330-660x330

Генерацијата на ФК Вардар родени “2010“ година ја имаа дебитанската сезона во детската лига. Настапивме со две екипи, кои беа предводени од Зоран Петковски. Вардар (1) имаше 14 победи, 3 нерешени резултати и само 1 пораз и тоа од “братскиот“ тим на Вардар (2) во елиминацискиот дел од детската лига. Оваа екипа постигна 112 голови, додека прими 23 погодоци. Ова ... Read More »

Академија на ФК Вардар ќе биде домаќин на турнир на Специјалната Олимпијада Македонија

ff

Специјалната Олимпијада Македонија во сабота 09.06.2018 година со почеток во 9. часот, на Фудбалската Академија на ФК Вардар ќе одржи фудбалски турнир. Мотото на турнирот е „Растеме и играме заедно, бидејќи сите сме еднакви!“. Турнирот е дел од 18-та Европска фудбалска недела која се одржува во 50. земји низ Европа со учество од 45.000 атлети, и истата е подржана од ... Read More »