Sunday ,11 June 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 3)

Петлиња

Убедливи победи за генерациите 2008 и 2009 на гостувањето кај ФК Аеродром

295113925_103273599139757_749505643900084959_n

Денес во рамките на Скопската регионална лига, тимовите на ФК Вардар со генерација 2009 и 2008 гостуваа кај тимот на ФК Аеродром. На двете средби дојдовме до убедливи победи. ВАРДАР 2009: Ангеловски Марио, Колевски Даниел, Дошев Максим, Ристевски Матеј, Бошковски Коста, Колевски Давид, Ангеловски Вилијам, Галевски Лука, Смиљков Мартин; Јовиќ Андреј и Котески-Митровски Павел. Доминиравме по првата судиска свирка на ... Read More »

Ново коло во Регионалната Скопска Лига, „петлињата“ на Вардар гостуваат во Аеродром

340076660_1286473242082418_7766857452435753830_n

„Петлињата“ на Вардар во сабота (08.04) гостуваат кај екипата на Аеродром, на натпреварите од 15.коло во Регионалната Скопска Лига. Натпреварот на генерација 2009 ќе стартува од 09:00 часот, додека генерацијата 2008 ќе игра од 11:00 часот. Овие натпревари ќе се одиграат на игралиштето на АМС во Ново Лисиче. Read More »

Митаноски, Бојовиќ Заев и Делев со повик од селекторот Каранфилоски

337153079_720956246438352_5722444112638342304_n

Младата фудбалска репрезентација на Македонија до 15 години (генерација 2008) во периодот од 05.04-09.04 во Кичево ќе одржи селективен камп. Селекторот, Раде Каранфилоски, за овој настан повика тројца играчи од нашиот клуб. Се работи за Илија Митаноски, Душан Бојовиќ Заев и Данило Делев Read More »

Победи за генерациите 2008 и 2009 на натпревари против екипата на Драчево Јуниор

337069778_214130504599928_2116486899744719041_n

Победи за „петлињата“ на денешните натпревари во рамките на Регионалната Скопска Лига, каде бевме условно домаќини на екипата на Драчево Јуниор. Генерацијата 2009 успеа да го победи тимот на Драчево Јуниор, минимално со резултат 2:1. Уште во 11.минута успеавме со голот на Даријан Величковски да го отвориме резултатот. На голот претходеше акција во која најпрво биеше Котески Павел, голманот за ... Read More »

„Петлињата“ на ФК Вардар ќе играат со Драчево Јуниор, во 14.коло на Регионалната Скопска Лига

338898819_595914669121908_7585724366403350841_n

Во рамките на 14.коло во Регионалната Скопска Лига, нашите „петлиња“ ќе играат со екипата на Драчево Јуниор. Натпреварите на кои ние условно ќе бидеме домаќини, ќе се одиграат во сабота (01.04) на теренот „Циглана“ во Драчево. Истите ќе започнат во термините од 10:00 и 12:00 часот. Read More »

Висока победа за генерација 2008, помладите „петлиња“ ремизираа со екипата на ФК Парк

337026860_872980157098690_9200488452040736124_n

Генерациите 2008 и 2009 на ФК Вардар денес одиграа натпревари против екипата на ФК Парк, во рамките на Регионалната Скопска Лига. Генерацијата 2009 одигра со нерешен резултат, додека до висок триумф стигнавме со генерацијата 2008. Матеј Ристевски донесе бод за помладите петлиња, натпреварот на Парк и Вардар кај генерација 2009 заврши со резултат 1:1 (0:0). Во првиот дел не видовме ... Read More »

„Петлињата“ на ФК Вардар ќе гостуваат на ФК Парк

336588280_3634019210160283_2423127531050747216_n

Во рамките на 13.коло во Регионалната Скопска Лига, генерациите 2008 и 2009 ќе гостуваат кај екипата на ФК Парк. Натпреварите со овој противник ќе се одиграат во сабота со почеток од 10:00 и 12:00 часот на Академијата во градски парк. Read More »

Втора последователна победа за помладите петлиња, генерацијата 2008 одигра со нерешен резултат

335580495_923785335742080_1792745823191731471_n

Втора последователна победа за генерација 2009 во Регионалната Скопска Лига, генерацијата 2008 одигра со нерешен резултат. Денес одигравме натпревари со екипата на Македонија Ѓ.П. Генерациите 2008 на Вардар и Македонија Ѓ.П одиграа без победник со резултат 1:1 (1:0). Избраниците на Влатко Колев на полувреме имаа предност од 1:0 со голот од пенал во 35.минута на Душан Бојовиќ Заев, кој беше ... Read More »

„Петлињата“ на ФК Вардар на мегдан со Македонија Ѓ.П

f

Во рамките на 12.коло во Регионалната Скопска лига, генерациите 2008 и 2009 ќе играат со екипата на Македонија Ѓ.П. Натпреварите на кои сме ние условно домаќини ќе се одиграат на игралиштето на АМС во Ѓорче Петров во сабота (18.03). Истите се закажани да започнат од 09:00 и 10:30 часот. Read More »

(ФОТО) Две победи ФК Вардар против Грозданоски во гости

f7

Викендов, двете екипи на  Фудбалскиот клуб  Вардар генерација 2009 и 2008 година гостуваа во населбата Илинден, тие  ги совлада екипите на ФК Грозданоски во Регионалната лига. *Повеќе фотографии достапи на Вардар фанс на следниот ЛИНК! Read More »