Friday ,21 September 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 3)

Петлиња

(Фотогалерија) Прв натпреварувачки ден на турнирот “Кул Куп„ за генерациите на ФК Вардар “2007„ и “2009„

19

На првиот натпреварувачки ден на меѓународниот турнир “Кул Куп„ , генерациите на ФК Вардар родени “2007„ и “2009„ година одиграа по два натпревари. Генерацијата “2007„ забележаа две победи, додека помладите родени “2009„ имаа половичен успех. Погледнете ја фотогалеријата од првите натпревари на двете генерации. Read More »

Во недела старт на сезоната во регионалната-скопска лига, за вардаровите генер. “2004„ и “2005„

729

Во текот на утрешниот ден, старт на сезоната во регионалната-скопска лига ќе означат генерациите на ФК Вардар кои се родени “2004„ и “2005„ година. Веднаш на стартот не очекуваат дерби дуели, со екипата на Шкендија од Тетово. Натпреварите ќе се одиграат на теренот на Академијата во Скопје, во термините од 10 и 12 часот. Ова ќе биде дебитантска сезона во ... Read More »

Убедлив прв триумф на генер. “2009„ , втора победа за генер. “2007„ на турнирот “Кул Куп„

vardarfans-gener-2009

Вардаровите генерации родени “2007„ и “2009„ година попладнево го одиграа второто коло на меѓународниот турнир “Кул Куп 2018„. Двете екипи забележаа победи, прва на турнирот за генерацијата “2009„, додека генерацијата “2007„ стигна и до вториот свој триумф. Очигледно советите од тренерот Зоран Петковски после утринскиот пораз од екипата на Омладинац вродија со плод, па младите надежи на Вардар родени “2009„ ... Read More »

(Фотогалерија) Висока победа за ФК Вардар генер. “2008„ во дуелот со Локомотив Пловдив

7

Убедлива победа за генерацијата “2008„ на ФК Вардар, на првиот натпреварувачки ден на турнирот “Кул Куп 2018„. Момците на Миле Крстев забележаа висок триумф во дуелот со Локомотив Пловдив и најавија дека ќе атакуваат на првото место на турнирот. Победата беше изразена со резултат 7:0. Погледнете ја фотогалеријата од овој натпревар. Read More »

Вардаровата генер. “2008„ со лекција за Локомотив Пловдив, црвено-црните тргнаа фуриозно на турнирот “Кул Куп„

vardarfans-naslovna

Вардаровата генерација родени “2008„ тргна фуриозно на турнирот “Кул Куп 2018„ откако утрово им одржаа лекција на своите врсници од екипата на Локомотив Пловдив од Бугарија. Без поголеми проблеми и со целосна доминација на теренот, избраниците на Миле Крстев го “прегазија„ противникот и го совладаа убедливо со резултат од 7:0. Уште во првите минути од дуелот го отворивме резултатот, кога ... Read More »

Победа за ФК Вардар генер. “2007„ , пораз за генер. “2009„ на отварање на турнирот “Кул Куп 2018„

vardarfans-naslovna-2

Денес стартуваше силниот меѓународен турнир “КУЛ Куп 2018„ во организација на фудбалската школа Кул. Настап во првото коло од групната фаза имаа и две генерации на Вардар, родени “2007„ и “2009„ година, на кој забележавме половичен успех. Победа на премиерниот дуел забележа генерацијата родени “2007“ година, која е предводена од Горан Петрески. Нашите млади надежи и повеќе од заслужено успеаа ... Read More »

Вардаровите генерации “2007„ “2008„ и “2009„ дел од масовниот турнир “КУЛ Куп 2018„

10

Три генерации на фудбалскиот клуб Вардар ќе земат учество на масовниот турнир „КУЛ Куп 2018“, кој го организира школата ФК Кул. Истиот ќе се одржи во перидот од 7-9-ти септември, на кој ќе се натпреваруваат генерациите на Вардар, родени “2007„ “2008„ и “2009„ година. Познати се противниците на нашите млади надежи во групната фаза, како и термините на одигрување на нивните ... Read More »

(Фотогалерија) Доделен пехарот на ФК Вардар генер.2008, и среброто на генер.2009 на Пирин Купот

11

Вчера  во Банско, соседна Бугарија се играше финалето на меѓународниот турнир  “Пирин Куп-2018“во генерациите родени 2009 и 2008 година каде ние имавме свои преставници. ФК Вардар генер.2008 го освои турнирот, момците на Миле Крстев завршија златни. ФК Вардар генер.2009 одигра одличен турнир и заврши “сребрен“, по крајот на официјалниот дел следуваше доделување во продолжение неколку слики од истото. Read More »

“Сребро“ за ФК Вардар генер.2009 од меѓународниот турнир “Пирин Куп“ кој се играше во Бугарија

11

Денес во Банско, соседна Бугарија се играше финалето на меѓународниот турнир “Пирин Куп-2018“во генерацијата родени 2009 година. Во истото се сретнаа ФК Вардар предводен од Зоран Петковски и тимот на ФК Работнички од Скопје. Црвено-црните одиграа еден силен натпревар со многу борба, за жал денес го доживеаа првиот пораз на овој турнир што донесе “сребро“ во оваа генерација. Црвено-црните во групната фаза минаа со седум бода, две победи ... Read More »

ШАМПИОНИ!!! ФК ВАРДАР ГЕНЕР.2008 ПРЕДВОДЕНИ ОД КРСТЕВ ГО ОСВОИ МЕЃУНАРОДНИОТ ТУРНИР “ПИРИН КУП“

29

 Денес во Банско, соседна Бугарија се играше финалето на меѓународниот турнир “Пирин Куп-2018“ во генерацијата родени 2008 година. Во истото се сретнаа ФК Вардар предводен од Миле Крстев и тимот на ФК Академија Пандев од Струмица. Црвено-црните дојдоа до победа во овој дуел и го освоија златото. Миле Крстев  првпат како тренер на една екипа на црвено-црните дојде до трофеј. ... Read More »