Sunday ,23 September 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 2)

Петлиња

Победи за сите млади категории на ФК Вардар, во дуелите со Шкендија

2

Изминатиов викенд четири генерации на фудбалскиот клуб на Вардар одиграа првенствени натпревари против екипата на Шкендија и на сите мечеви забележавме победи, на теренот на Академијата. Први кои ги отворија дуелите со екипата од Тетово беа помладите пионери на Вардар. Избраниците на Филип Деспотовски славеа во дербито со резултат 2:1, а стрелец на двата голови беше Георг Стојановски, играч кој ... Read More »

(Фотогалерија) ФК Вардар генер. “2005„ ја победи Шкендија во дербито на регионалната-скопска лига

4

Изминатиов викенд стартуваше новата сезона во регионалната-скопска лига. Во неа за прв пат се натпреварува и генерацијата на Вардар родени “2005„ година, кои имаа успешен старт. Избраниците на Сашо Јанев на домашен терен ја совладаа екипата на Шкендија (5:0). Погледнете ја фотогалеријата од овој дуел. Read More »

(Фотогалерија) Полуфинални мечеви за вардаровите екипи на турнирот “Кул Куп„

1

Три генерации на ФК Вардар беа дел од четвртото издание на меѓународниот турнир “Кул Куп 2018„. Вардаровите генерации родени “2007„ и “2008„ го освоија првото место, додека второпласирана беше генерацијата “2009„ Во полуфиналните дуели ги совладавме екипите на Форца (2009), Ујпеш (2008) и Нова Колонија (2007). Ние како медиум бевме присутни на турнирот, следејќи ги генерациите на Вардар и ви ... Read More »

Стефан Младеновски и Ненад Дамјаноски ги освоија наградите за најдобри играчи на турнирот “Кул Куп 2018„

1

Во периодот од 7-9-ти септември три генерации на ФК Вардар беа дел од турнирот “Кул Куп„ кој се играше на стадионот на ФК Цементарница. На крајот освоивме две први места со генерациите “2007„ и “2008„ , додека генерацијата “2009„ го освои второто место на турнирот. На завршната церемонија се доделуваа медалите за најдобрите екипи, како и поединечни награди за најдобар ... Read More »

Прво место за ФК Вардар генер. “2007„ и “2008„ на турнирот “Кул Куп„, генер. “2009„ се сребрени

vardarfans-naslovna

Две први и едно второ место за вардаровите генерации на силниот меѓународен турнир “Кул Куп„кој изминативе три дена се играше на стадионот на Цементарница. Генерацијата родени “2007„ година успеаа да го освојат златниот медал, откако во големото финале успеаа минимално со резултат од 1:0 да ја совладаат екипата на Кул. Играчот на одлука беше Емир Шаботиќ кој постигна гол во ... Read More »

(ФОТО) Три финалиња за Вардаровите генерации на турнирот “Кул Куп 2018„

41353147_1846804825366355_3228262612705738752_n

Сите три генерации на ФК  Вардар се пласираа во големото финале на турнирот “Кул Куп 2018„. Тоа се генерациите родени “2007„ “2008„ и “2009„ година кои ги добија полуфиналните натпревари и од 16:30 часот ќе се борат за првото место на турнирот. Генерацијата “2007„ немаше поголеми проблеми во полуфиналниот дуел против Нова Колонија, кој го доби убедливо со резултат од ... Read More »

ФК Вардар генер. “2004„ ја победи Шкендија и со победа ја започна одбраната на титулата во регионалната-скопска-лига

vardarfans-naslovna

Вардаровата генерација родени “2004„ година со победа ја започнаа одбраната на шампионската титула во регионалната-скопска лига. Избраниците на Петар Ѓорѓиески успеаа во дербито да ја победат екипата на Шкендија со резултат 3:1. Вардар го отвори резултатот на самиот почеток од втората половина на првиот дел, реализатор на голот беше Серафимов Давор за”црвено – црните”. Со овој резултат се замина на пауза. Во ... Read More »

“Петарда„ во мрежата на Шкендија, ФК Вардар генер. “2005„ имаше успешен старт на дебитантската сезона во регионалната-скопска лига

41316613_1846624162051088_4073045837599473664_n

Вардаровата генерација родени “2005„ година имаа успешен старт на дебитантската сезона во регионалната скопска лига. Утрово на теренот на Академијата, избраниците на Сашо Јанев успеаа да ја совладаат екипата на Шкендија и тоа убедливо со резултат од 5:0. Стартери на овој дерби меч за Вардар беа: Илиевски, Ристовски, Кукуловски, Таневски, Спасиќ, Цветков, Сековски, Николовски, Лефковски, Јовановски, Величковски (c). Првиот директен ... Read More »

Вардаровите генерации “2007„ “2008„ и “2009„ ќе играат во полуфиналето на турнирот “Кул Куп„

vardarfans-2009

Трри генерации на фудбалскиот клуб Вардар обезбедија полуфинале на турнирот “Кил Куп„ кој се игра на стадионот на ФК Цементарница. Генерациите родени “2007„ “2008„ и “2009„ година се пласираа во најдобрите четири екипи на турнирот, во својата возрасна категорија. Возбудливо и интересно полуфинале одиграа Вардар и Работнички, кај генерацијата родени “2009„ година. Иако Вардар имаше негатива од еден гол, во ... Read More »

(Фотогалерија) Вардаровата генер. “2008„ со 15:0 го победи тимот на Лидер од Лесковац

12

Генерацијата на ФК Вардар родени “2008„ година успеаа да се изборат за пласман во 1/4 финалето на турнирот “Кул Куп 2018„ кој се игра на стадионот на ФК Цементарница. На трите натпревари во групата избраниците на Миле Крстев успеаа да триумфираат. Погледнете ја фотогалеријата од мечот, Вардар – Лидер ( Србија), на кој црвено-црните победија убедливо со резултат 15:0. Read More »