Thursday ,30 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 58)

Петлиња

Со доминантна игра ФК Вардар ген.2007 ја совлада екипата на Албион

1

ФК Вардар(1) генерација родени 2007 година се сретна со тимот на ФК Албион во дуел од детската лига. Во еден интересен натпревар во кој момците на Горан Петрески-Чунга доминираа дојдовме до победа со резултат 4-0 (1-0). Првиот дел беше беше доста неефикасен, ние имавме дузина прилики, а погодивме само еднаш. Најпрвин капитенот Грашески Александар одлично го пронајде Стефан Младеновски чиј ... Read More »

Генерациите 2005 и 2006 на ФК Вардар гостуваат кај Њу Старс, во обид да ја продолжат победничката серија во лигата

395

Во сабота на теренот во Ѓорче, седмото коло во рамките на регионалната-скопска лига ќе го одиграат генерациите на Вардар родени 2005 и 2006 година, кои ќе гостуваат на екипата на Њу Старс. Генерацијата 2006 на Филип Спасески игра одлично во својата дебитантска сезона во регионалната-скопска лига. Нашите млади надежи имаат одиграно пет натпревари на кои имаат максимални 15 освоени бодови. ... Read More »

Шест натпревари за вардаровите екипи во детската фудбалска лига

8

На 2 и 3.ноември на терените на ФФМ ќе се одигра ново коло во детската фудбалска лига. Генерациите 2007, 2008, и 2009 своите натпревари ќе ги одиграат во сабота, додека во недела активни ќе биде генерацијата 2011. Единствени кои во ова коло немаат настап се генерацијата родени 2010 година. Вака изгледа распоредот на одигрување натпревари за екипите на Вардар. Вардар ... Read More »

ФК Вардар генер. 2006 ќе игра во 1/2 финалето на Купот, нерешениот резултат во Штип доволен за пласман во следната рунда

72886207_141950773788235_5762620868731600896_n

Генерацијата 2006 на ФК Вардар успеа да се пласира во 1/2 финалето од Купот на Македонија, откако денес го одиграа реванш мечот од 1/4 финалето против екипата на Постолов Пандев. Црвено-црните гостуваа во Штип и одиграа со нерешен резултат 1:1. Првиот натпревар одигран во Скопје, го доби Вардар со резултат 2:0 и со вкупни 3:1 се пласира во следната рунда ... Read More »

(Фотогалерија) ФК Вардар генер. 2011 победи против Милано и ремизираше со Еуроспорт

1

Победа и нерешен резултат за генерацијата 2011 во рамките на 9.коло од детската лига. Вардар (1) успеа да слави во дуелот со екипата на Милано (4:1), додека Вардар (2) и Еуроспорт одиграа без голови. Погледнете фотографии од двата меча на младите вардарци. . , Read More »

Момците на Зоран Петковски со убедлив триумф го потврдија пласманот во 1/2 финалето на Купот, генер. 2005 втор пат го победи тимот на А.Пандев

73021595_142796313703681_6403597574623723520_n

Генерацијата 2005 на ФК Вардар со убедлива победа го потврди пласманот во полуфиналето од Купот на Македонија. Денес на теренот на Академијата, избраниците на Зоран Петковски го одиграа реванш дуелот од 1/4 финалето против екипата на Академија Пандев. Откако славевме и на првиот дуел одигран во Струмица, денес нашите млади надежи со убедлив триумф го потврдија учеството во најдобрите четири ... Read More »

(Фотогалерија) ФК Вардар генер. 2007 стигна до победи во дуелите со Драчево и Албарса

2

Генерацијата 2007 на ФК Вардар изминатиов викенд одигра два натпревари во рамките на детската лига. Вардар (1) триумфираше високо во дуелот со екипата на Драчево (15:0), додека Вардар (2) беше подобар од Албарса (2) со резултат 7:0. Погледнете ја фотогалеријата од двата натпревари Read More »

Реванш натпревари во 1/4 финалето од националниот Куп за генерациите на ФК Вардар

737

Во наредниве три дена, генерациите на ФК Вардар ќе ги одиграат реванш натпреварите од четврт-финалето во Купот на Македонија. Генерацијата 2005 на ФК Вардар денес со почеток од 12:00 часот на теренот на Академијата ќе го одигра возвратниот дуел против екипата на Академија Пандев. По првиот меч одигран во Струмица, црвено-црните имаат предност од 2:3. Генерацијата 2006 утре гостува во Штип ... Read More »

(Фотогалерија) ФК Вардар генер. 2010 победи со Бутел и ремизираше со Шкупи

20

Генерацијата 2010 на ФК Вардар одигра два натпревари во рамките на 9 коло од детската лига, во кое забележавме една победа и нерешен резултат. Вардар (2) го победи тимот на Бутел (5:2), додека Вардар (1) ремизираше со Шкупи (4:4). Погледнете фотогалерија од двата натпревари на младите вардарци.   Read More »

Убедливи победи за момците на „Чунга Лунга“, генерација 2007 продолжува да ги „гази„ противниците

6

Генерацијата 2007 на ФК Вардар предводена од Горан Петрески одигра ново коло во детската ига, во кое забележа две победи Вардар (1) убедливо го победи тимот на Драчево Јуниор, со резултат 15:0. Уште во првата минута од мечот успеавме да ја затресеме противничката мрежа, со голот на Борјан Томовски за 1:0. Обиди имаа Киш и Младеновски, во иста акција, одбрани ... Read More »