Tuesday ,21 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 59)

Петлиња

(Фотогалерија) Убедлив триумф за генер. 2005 на ФК Вардар, во дуелот со Еуроспорт

73223427_142795703703742_3443080616105476096_n

Генерацијата 2005 на ФК Вардар запиша нова победа во рамките на регионалната-скопска лига. На теренот на Академијата, избраниците на Зоран Петковски убедливо ја победија екипата на Куманово Еуроспорт, со резултат 8:1. Погледнете ја фотогалеријата од овој натпревар. Read More »

Вардар (2) генер. 2008 убедливо го победи тимот на Милано

730

Генерацијата 2008 на фудбалскиот клуб Вардар одигра еден натпревар во рамките на детската лига. Активна беше екипата на Вардар (2) која убедливо го доби дуелот против Милано (2). Наште млади надежи славеа убедливо со резултат 7:0. Натпреварот со гол го отвори Коста Бошковски кој го отвори резултатот за 1:0, додека со голот на истиов играч го зголемивме водството и на ... Read More »

ФК Вардар ген.2010 во денешните дуели од детската лига одигра реми и впиша триумф

74360580_10215491293777682_8000583981416316928_n

Момците на Влатко Колев, ФК Вардар генерација 2010 година одигаа два меча во детската лига , на едниот дојдоа со  „полн плен“ на дргугиот одиграа реми. ФК Вардар(2) на мечот со Бутел, Тргнавме офанзивно, рано отворивме со погодок за 1-0. Давид Лозанов успеа да биде најумешен и да стрела за црвено-црните. Потоа две пречки погоди, Лука Пацевски со удари од дистанца. ... Read More »

ФК Вардар ген.2011 денес обезбеди победа и одигра реми во Детската лига

g6

ФК Вардар генерација.2011  во детската лига во денешното  коло одигра два дуела. Момците на Андоновски Боби имаа  солдни партии. На еден меч победија и одиграа едно реми.  ФК Вардар генер.2011 дојде до победа во мечот со тимот на Милано со 4-1. Ние доминиравме во сите аспекти на фудбалската игра. На одмор заминавме со минимално водство од еден гол, за време на ... Read More »

ФК Вардар ген.2005 со постигнати дури осум гола дојде до нов триумф

74214089_2504247829622048_476497329814241280_n

Висока победа за ФК Вардар ген.2005 во регионалната лига, тимот на ФК Куманово Евроспорт го совладавме со седум разлика. Момците на Зоран Петковски победија со резултат 8-1. Вардар: Илиевски, Николовски, Ристовски, Таневски, Кулуковски, Јовановски, Спасиќ, Величковски, Цветков, Антевски и Дошев. Играа уште: Филевски, Јакимовски, Стефановски, Уневски и Серафимов. Ние доминиравме од првата минута, на почетокот имавме три големи шанси преку ... Read More »

(Фотогалерија) Нов триумф за вардаровата генер. 2006, совладана и екипата на Куманово Еуроспорт

74651344_142776197039026_1434376909151535104_n

Вардаровата генерација 2006 стигна до петтата последователна победа во рамките на регионалната-скопска лига. Момците на Филип Спасески немаа проблеми во дуелот со Еуроспорт, кој го совладаа убедливо со резултат 5:0. Погледнете ја фотогалеријата од овој натпревар. Read More »

Петта последователна победа за генер. 2006 на ФК Вардар, момците на Спасески го „преслушаа“ и тимот на Куманово Еуроспорт

1

Генерацијата 2006 на ФК Вардар стигна и до петтата последоватена победа оваа сезона во рамките на регионалната-скопска лига. Утрово на теренот на Академијата, избраниците на Филип Спасески му нанесоа висок пораз на тимот на Куманово Еуроспорт, со убедливи 5:0. Ова беше и прв пораз за екипата од Куманово. Вардар: Данстак, Порчу (c), Николов, Миовски, Јанкоски, Спасовски, Ајетовиќ, Величковски, Алији, Нурединовски, ... Read More »

(Фотогалерија) ФК Вардар ген.2011 во средата одигра два меча во Детската лига

17

Во средата, ФК Вардар генерација.2011  во детската лига во вонредното коло одигра два дуела. Момците на Андоновски Боби имаа половичен успех, од кои ви носиме фотогафии подолу, а извештаи од мечевите погледнете на нашиот сајт на следниот ЛИНК Read More »

(Фотогалерија) ФК Вардар генер. 2006 обезбеди триумф на првиот 1/4 финален меч во Купот

73304975_141952067121439_6806236658246090752_n

Генерацијата 2006 на ФК Вардар успеа да слави на првиот 1/4 финален меч од националниот куп. На теренот на Академијата, црвено-црните со резултат 2:0 ја совладаа екипата на Академија Постолов Пандев. Головите беа дело на Милош Спасовски и Максим Цониќ. Погледнете ја фотогалеријата од овој дуел. Read More »

Претстојниов викенд ќе се одигра ново коло во детската фудбалска лига

15

Претстојниов викенд, на терените на ФФМ, ново коло во детската лига ќе одиграат генерациите на ФК Вардар. Генерацијата родени 2007 година своите натпревари ќе ги одиграат во недела, додека 2008, 2010 и 2011 ќе играат во сабота. Настап нема да има генерација 2009. Вака изгледа распоредот на одигрување натпревари за екипите на Вардар: Вардар (1) генер. 2007 – Драчево  08:30 Вардар ... Read More »