Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 61)

Петлиња

Победа и пораз за генерација 2011 во денешното коло од детската лига

2

Денес на терените на ФФМ ново коло во детската фудбалска лига одигра генерацијата 2011, во кое забележа по една победа и пораз. Вардар (2) загуби во дуелот со екипата на Шкупи, со конечен резултат од 1:5. Стрелец на единствениот гол за Вардар беше Борјан Костовски. Вардар ( 1) успеа да забележи победа на меч против екипата на Њу Старс (2) ... Read More »

Момците на Петар Георгиевски редат победи, генерација 2008 ги совлада екипите на Фортуна и Албарса

1

Генерацијата 2008 на ФК Вардар денес на терените на ФФМ одигра ново коло во детската лига, во кое забележа две победи. Вардар (2) за противник ја имаше екипата на Фортуна, која ја совлада со резултат 3:2. Првиот директен удар го имаше противникот, но на нашиот гол одбрани Дарко Јовчев. Кај Вардар први се заканија Марковски и Шотаровски, кои шутираат крај ... Read More »

Победничко коло за генер. 2010 на ФК Вардар, победи во дуелите против Еуроспорт и Грозданоски

1

Денес на терените на ФФМ ново коло во детската лига одигра генерацијата 2010 на ФК Вардар предводена од Колев, која успеа да излезе како победник во дуелите со екипите на Еуроспорт и Грозданоски Во првиот дуел се сретнаа екипите на Вардар (1) и Еуроспорт, нашите млади надежи беа супериорни и славеа победа со резултат 6:0. На полувреме имавме минимална предност ... Read More »

Победи за генер.2005 и 2006 на ФК Вардар, во дуелите со екипата на Шкупи

2717

Денес на теренот на Локомотива, генерациите 2005 и 2006 на ФК Вардар гостуваа кај екипата на Шкупи, во рамките на 5.коло од регионалната – скопска лига. Генерацијата 2006 останува со максимален број на освоени бодови и после ова одиграно коло. Избраниците на Филип Спасески не дозволија изненадување и ја совладаа екипата на Шкупи (0:3). По првото полувреме имавме водство од ... Read More »

(ФОТО) Вардар (2) генер. 2007 убедлив во дуелот со Карев

4

Во текот на вчерашниот ден, генерацијата 2007 на ФК Вардар одигра два нови натпревари во детската лига, истите ги доби во своја корист. Вардар (2) беше подобар во дуелот со Карев (8:1). Погледнете фотографии токму од овој меч. Read More »

Победа и нерешен резултат во детската лига за генерација 2009

2313

Генерациајта 2009 на ФК Вардар денес го одигра 6.коло во рамките на детската фудбалска лига. Избраниците на Игор Кралевски остварија една победа и нерешен резултат Вардар (1) го надигра својот противник, тоа беше екипата на Њу Старс (1) која ја победи со резултат 4:1. Марко Петровски беше играчот кој му донесе водство на Вардар од 1:0, додека на 2:0 зголеми ... Read More »

Две убедливи победи за момците на „Чунга Лунга“ генерација 2007 славеше во дуелите со Карев и Куманово

2

Денес на терените на ФФМ ново коло во детската лига одигра генерацијата 2007 на ФК Вардар, која оствари две победи. Вардар (2) најпрво излезе на теренот и победи во дуелот со Карев. Уште во првата минута од мечот успеавме да го отвориме резултатот, откако противникот успева да се постигне авто гол, за водство на Вардар од 1:0. Имавме целосна доминација ... Read More »

(Распоред) Ново коло во детската фудбалска лига

21

Претстојниов викенд на терените на ФФМ на програмата е 6.коло во детската фудбалска лига. Генерациите 2007 и 2009 своите мечеви ќе ги одиграат во сабота, додека генерациите 2008, 2010 и 2011 ќе играат во недела. Вака изгледа распоредот на одигрување натпревари за вардаровите генерации: Вардар (1) генер. 2007 - Куманово  10:50 Вардар (2) – Карев  09:40 Вардар (1) генер. 2008 ... Read More »

Екипата на Шкупи е следен противник за вардаровите генер. 2005 и 2006 во 5.коло од регионалната-скопска лига

3613

Во недела ново коло во регионалната-скопска лига ќе одиграат генерациите на ФК Вардар родени 2005 и 2006 година. Во рамките на 5.коло нашите млади надежи ќе гостуваат на екипата на Шкупи, мечеви кои ќе се одиграат на теренот на Локомотива.  Генерацијата 2006 на Филип Спасески има максимални 9 освоени бодови во првите три кола, откако беа совладани екипите на Шкендија ... Read More »

(Фотогалерија) ФК Вардар генер. 2010 победи во дуелите со Кул и Албарса

22

Генерацијата 2010 на ФК Вардар одигра нови мечеви во детската лига, во кои забележа две победи. Вардар (1) беше убедлив во дуелот со Кул (9:2), додека Варда (2) минимално ја победи Албарса (1:0). Погледнете фотографии од двата натпревари на младите вардарци. Read More »