Saturday ,13 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња (page 62)

Петлиња

(Фотогалерија) Генерација 2011 одигра мечеви во детската лига против Бутел и Аеродром

4

Најмладата генерација на Вардар која е дел од детската лига, тоа е се играчи родени 2011 година во текот на вчерашниот ден одиграа два меча. Вардар (1) победи во дуелот со Бутел (5:3), додека Вардар (2) одигра со нерешен резултат (3:3) против екипата на Аеродром. Погледнете фотографии од двата натпревари. Read More »

(Фотогалерија) Генерацијата 2007 на ФК Вардар одигра мечеви со Албарса и Кул

20

Генерацијата 2007 на ФК Вардар во саботата одигра два натпревари во рамките на детската лига, на кои оствари победа и нерешен резултат. Вардар (1) ремизираше во дуелот со Албарса (2:2), додека Вардар (2) го победи Кул (4:0). Погледнете фотографии од двата натпревари на младите вардарци. Read More »

ФК Вардар генер.2011 дојде до една победа и реми во Детската лига

5

ФК Вардар генарација 2011 одигра два дуели во детската лига. Момците на Андоновски Боби остварија една победа и одиграа едно реми. ФК Вардар (1) се сретна со тимот на ФК Бутел, на овој дуел успевме да дојдеме со победа 5-3 (1-1). Првиот дел не беше многу ефикасен, ривалот успеа да поведе прв погодувајќи за 0-1. Ние успеавме да изедначиме преку ... Read More »

Момците на Колев, ФК Вардар ген.2010 со две победи денес

a7

Денес на терените на ФФМ, ФК Вардар со генерацијата 2010 одигра два дуели во детската лига, момците на Влатко Колев остварија две победи. ФК Вардар (1) го совлада тимот на ФК Кул со високи 9-2. Ние тргнавме офанзивно, обиди имаа Срефан Ристиќ и Петар Васоски кои голманот ги одбранија. Прв резултатот го отвори Благојче Седлоски кој стрелаше за водство со ... Read More »

(Фотогалерија) Генер. 2009 на ФК Вардар славеше во дуелите со Еуроспорт и Њу Старс

21

Генерацијата 2009 на ФК Вардар во текот на вчерашниот ден одигра два натпревари во детската лига кои ги доби во своја корист. Вардар (1) беше подобар од тимот на Еуроспорт (4:0), додека Вардар (2) ја победи екипата на Њу Старс (3) со резултат 8:0. Погледнете фотографии од двата натпревари. Read More »

Момците на Кралевски доминираат во Детската лига, Вардар ген.2009 со две убедливи победи

g3

ФК Вардар генерација родени 2009 денес дојдоа до две победи во детската лига. Момците на Игор Кралевски со постигнати 12 гола и ниту еден примен дојдоа до две високи победи. ФК Вардар (1) го совлада тимот на ФК  Еуроспорт со резултат 4-0 (1-0). Дуелот започна со шанса за ривалот, Баснарков на нашиот гол отвори со одлична одбрана.  Првиот дел не ... Read More »

(Фотогалерија) Најмладите вардарци од генер. 2011 одиграа дуели со Албарса и Биџо

72630713_2471262372920594_3935110750980276224_n

Генерацијата 2011 во текот на вчерашниот ден одигра нови два натпревари во рамките на детската лига. Вардар (1) беше поразен од тимот на Албарса (2:3), додека Вардар (2) ремизираше во дуелот со екипата на Биџо (3:3). Погледнете фотографии од двата натпревари Read More »

Вардар (1) одигра нерешено со Албарса, додека Вардар (2) генер. 2007 високо го победи Кул

1-2

Утрово на терените на ФФМ, нови натпревари во рамките на детската фудбалска лига одигра генерацијата родени 2007 година. Момците на Горан Петрески забележаа една победа и нерешен резултат. Одличен дуел пружија екипите на Вардар (1) и Албарса (1), кои на крајот ги поделија бодовите. Како да се играше финале утрово, двете екипи пружија одличен натпревар, иако Вардар имаше повеќе од ... Read More »

(Фотогалерија) Нови победи на „контото“ за генер. 2008 на ФК Вардар

6

Генерацијата 2008 на ФК Вардар во текот на вчерашниот ден одигра нови натпревари во рамките на детската лига, на кои забележа две победи. Вардар (1) беше подобар од Скупи (4:2), додека Вардар (2) ја совлада екипата на Њу Старс (5:2). Извештај од натпреварите можете да прочитате на линкот, ТУКА. Погледнете фотографии од двата натпревари на вардарци. Read More »

(Фотогалерија) Нови радости за генер. 2010 во детската лига, совладани екипите на Драчево и Карев

35

Во текот на вчерашниот ден, генерацијата 2010 на ФК Вардар одигра нови натпревари во детската лига, на кои забележа две победи. Вардар (1) убедливо го совлада тимот на Драчево Јуниор (10:1), додека Вардар (2) беше подобар од Карев (6:2). Извештај од овие дуели можете да прочитате на линкот, ТУКА. Погледнете фотографии од двата натгпревари на младите вардарци. Read More »