Friday ,27 January 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 (page 106)

У-19

Петар Петковски за Вардарфанс:Тежок натпревар со Х.Турново.

10833822_10201962256777757_155013665_n

После победата во националниот куп против екипата на Еуромилк,избраниците на Петар Ѓоргиевски забележаа нова победа во првенството.Совладана беше екипата на Турново на гостински терен со резултат 0:2.Головите ги постигнаа Петар Петковски и Сабахудин Аломеровиќ. -Тежок натпревар против екипата на Х.Турново.Прв пат оваа сезона игравме во нова формација,во која мислам дека мене најмногу ми одговара.Среќен сум за мојата асистенција при првиот ... Read More »

Три победи и еден нерешен резултат за генерациите на Фк Вардар во купот на Македонија.

10154144_620734284685717_5069801587708937825_n

Во првите мечеви од купот на Македонија,генерациите на Фк Вардар забележаа три убедливи победи и само едно реми. -Фк Вардар У 16 речиси го осигура пласманот во следната фаза од националниот куп,откако забележаа гостинска победа со резултат 0:3 против екипата на Милано.Марко Ѓоргиевски стрелаше два пати,а еднаш противничката мрежа ја погоди и Јакуп Бериша.Само да напоменеме дека истиве екипи играа ... Read More »

Две победи,еден нерешен резултат и еден пораз за генерациите на Фк Вардар,против екипата на Милано

1975066_547230798729622_1639412570_n-660x330

-Најмладата генерација на Фк Вардар,која се натпреварува во младинската лига одигра без голови 0:0 против екипата на Милано на гостински терен..После две убедливи победи во претходните кола,следи нерешен резултат,на тешкото гостување во Куманово. -Екипата на Фк Вардар У 17 се враќа со пораз од Куманово.Во 7 коло од младинската лига беа поразени со 2:0 од екипата на Милано. -За разлика ... Read More »

Александар Трифунов за Вардарфанс:Среќата не беше на наша страна.

10494608_770001713062651_6634527611096799363_n

Нов неуспех и пораз за младинците на Вардар,овој пат од екипата на Ренова со 1:0.Ова е четврти пораз по ред за Вардарци,кои на овој натпревар ги водеше Љупчо Марковски,кој го заменуваше  Петар Ѓоргиевски. -Знаевме уште пред да тргнеме за Тетово,дека ова ќе биде тешко гостување за нас.По трите порази по ред,притисокот кон нас беше голем,ако се земе во обзир дека ... Read More »

Една победа,еден нерешен резултат и два порази за младинските категории на Фк Вардар,против Академија Пандев.

10717945_814628378557640_321974338_n

-Единствената победа во дуелите против екипата на Академија Пандев,ја постигнаа токму најмладите.Фк Вардар У 16 предводени од Туш Зефиќ продолжуваат со одличните игри и резултати.На домашен терен,на Локомотива беа подобри од врсниците од Академија Пандев совладувајќи ги со 3:1.Стрелци на головите на овој дуел беа:Кристијан Ристовски,Виктор Ивановски и Кренарт Дардиша.Следен натпревар е против екипата на Ренова. -Втор неуспех по ред ... Read More »

Младинците на Вардар поразени од Металург.

10592905_961613407198005_5760024539126050035_n

По поразот од Работнички минатото коло,екипата на Фк Вардра У 19 предводени од Петар Ѓоргиевски забележаа нов пораз на домашен терен,против екипата на Металург со резултат 2:3.Стрелец на двата гола за Вардар беше Енсер Сулејмани во 38 и 75 минута.По четири одиграни кола младинците на Вардар,имаат скор од две победи и два порази,и една победа во купот на Македонија. Во ... Read More »

Фк Вардар У 19 со прв пораз во првенството.

10155623_810062542389901_6178631439848409253_n

Младинците на Фк Вардар У 19 го забележа првиот неуспех, за оваа нова фудбалска сезона.Натпреварот се одигра на стадионот на Алумина,каде екипата на Работнички беа подобри од врсниците на Вардар забележувајќи победа од 2:0.По двете воведни кола и двете победи против Пелистер и Македонија Ѓ.П. во првенството,и против Хоризонт Турново во купот на Македонја,момците на Петар Ѓоргиевски го доживеаа првиот ... Read More »

Филип Стојановски:Куп натпреварите секогаш се тешки.

10505385_900846849934577_1461569853990682870_n

Момците на Петар Ѓоргиевски продолжуваат со убедливи игри и во Купот на Македонија.По двете победи во првенството,екипата на Фк Вардар У 19 продолжуваат во ист ритам и во купот.Противник во 1/16 беше екипата на Хоризонт Турново.Натпреварот се одигра во Струмица,на кој црвено-црните остварија победа со резултат 0:3.Стрелци на головите беа Филип Стојановски(2) и Петар Петковски. -Куп натпреварите секогаш се тешки,особено ... Read More »

Петар Петковски за Вардарфанс:Бевме за нијанса подобри.

10846580_10201962243777432_1998606968_n

Членот на Фк Вардар (У 19) и на Фудбалската репрезентација на Македонија до 18 и 19 години,Петар Петковски беше стрелец на еден од головите за Вардар кои остварија нова победа во младинската лига.Вардарци во второто коло на домашен терен беа подобри од своите врсници од Македонија Ѓ.П победувајќи со 2:0. -Мојот првенец во оваа сезона,токму против екипата во која израснав ... Read More »

Фк Вардар(У 19) продолжуваат победнички.

10559844_1537610919793677_3539854111656976503_n

Екипата на Фк Вардар(У 19) запишаа нова победа,овој пат на домашен терен против екипата на Македонија Ѓ.П. со резултат 2:0.Повеќе од заслужена победа на овој меч за црвено-црните,кои покрај двата гола дело на Аломеровиќ и Петковски,имаа уште неколку одлични шанси да постигнат гол и да забележат поубедлива победа. Токму стрелецот на еден од головите,Сабахудин Аломеровиќ ја има првата шанса на ... Read More »