Thursday ,28 May 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 (page 4)

У-19

Деспотовски е прогласен за најдобар тренер во младинскиот фудбал, Ибиши е најдобар млад играч

81377440_2574947662588962_8396323225847463936_n

Фудбалската федерација на Македонија на гала манифестацијата која се одржа во Македонскиот Народен Театар ги прогласи најдобрите во македонскиот фудбал во натпреварувачката сезона 2018/19. За најдобар тренер во младинските категории е прогласен, Филип Деспотовски, кој изминатата сезона успеа со генерацијата 2003 да ја освои двојната круна ( лига и куп). Деспотовски како тренер дебитант во Академијата на Вардар постигна одлични ... Read More »

Пом.пионери на ФК Вардар доминираат во сите аспекти, најмногу освоени бодови, напад и одбрана

751

Младинските категории на фудбалскиот клуб Вардар се на пауза, после завршување на есенскиот дел во четирите младински лиги. Помладите пионери на Вардар доминираат во сите аспекти и во секој статистички поглед се подобри од останатите вардарови генерации. Тие се единствените кои го завршија есенскиот дел без пораз, собраа најмногу бодови, имаат најдобар напад, како и најдобра одбрана. Помладите пионери освоија ... Read More »

Малик Хасановиќ е најдобар стрелец на младинците во есенскиот дел

73136345_143130780336901_117454492118548480_n

Младинците на ФК Вардар го финишираа есенскиот дел во младинската Супер лига на 6.место. На 14 одиграни натпревари постигнавме само 21 гол, додека во Куп натпреварувањето 3 погодоци, или вкупно 24 погодоци за младинскиот состав на полусезоната. Малик Хасановиќ се покажа како најдобар стрелец на екипата со 9 постигнати голови. Ова се играчите кои ги постигнаа останатите голови ( во ... Read More »

Преглед на есенскиот дел за младинците на ФК Вардар

naslovna2-660x3301-660x330-660x330

Младинците на ФК Вардар го финишираа првиот дел од сезоната на 6.место во младинската Супер лига. Оваа екипа во која настапуваат и играчи кои се родени 2002 година, во есенскиот дел остварија шест победи, еден нерешен резултат и седум порази. Имаме негативна гол разлика од 21 постигнат и 24 примени голови. Сите постигнати резултати за младинскиот состав во есенскиот дел ... Read More »

Давид Ристовски помина најмногу минути на терените, за младинците на ФК Вардар

73253981_143131357003510_5219322323424772096_n

Младинците на фудбалскиот клуб Вардар го финишираа есенскиот дел од сезоната во младинската Супер лига на 6.место со вкупно 19 освоени бодови. Интересно, во младинскиот состав нема ниту еден играч кој бил стартер на сите 14 натпревари во есенскиот дел. На 13 натпревари во првите 11 започнале, четири играчи, тоа се Давид Ристовски, Далибор Костовски, Иван Мицевски, и Виктор Мирчевски, ... Read More »

Директорот на Академијата на ФК Вардар, Ѓорѓи Христов, е дел од програма за меѓународни таленти во Австралија

gh3

Директор на Академијата на фудбалскиот клуб Вардар, Ѓорѓи Христов се наоѓа во Австралија, каде е дел од програмата за меѓународни таленти. На овој семинар учествуваат претставници на десет академии од Европа, а меѓу најзвучните клубови се ПСВ Ајндховен ( Холандија), Аталанта ( Италија), Малме ( Шведска), Спартак Ротердам ( Холандија) и.т.н. Секојдневно се одржуваат семинари, на кои имаа најразлични презентации, ... Read More »

(ТАБЕЛИ) ! Четири младински екипи на ФК Вардар го финишираа есенскиот дел од сезоната

2417

Во текот на вчерашниот ден се одигра и одложеното 10.коло во кадетската и младинска лига, по што финишираше есенскиот дел од сезоната во младинските фудбалски лиги. Помладите пионери се единствените од вардаровите екипи кои завршија како есенски шампиони. Избраниците на Сашо Тодоровски имаа одлична полусезона, одиграа вкупно 14 натпревари, на кои остварија 10 победи, 4 нерешени резултати и ниту еден ... Read More »

Победнички крај на есенскиот дел за младинците на ФК Вардар

125-1

Mладинците на ФК Вардар го одиграа последниот првенствен дуел оваа есен, тие гостуваа кај тимот на ФК Победа и дојдоа до триумф со резутат  1:3 (0:2) на оваа средба.  Тренерот Филип Ивановски дуелот го започна со следниот тим:  Стојковски, Мирчевски, Шабани, Мицевски, Манасиевски, Хасановиќ, Кртовци, Давидоски, Исени,  Спировски и Костовски. Во игра влегоа и Живков, Ацоски, Јовановски.  Ние доминиравме по ... Read More »

Во сабота, кадетите и младинците на ФК Вардар ќе го одиграат последниот меч во есенскиот дел

56

Во сабота во Прилеп последното есенско коло ќе го одиграат кадетите и младинците на ФК Вардар. Ова е всушност одложеното 10.коло кое ќе се одигра во текот на утрешниот ден. Вардаровите кадетите ќе се обидат со триумф да го завршат овој дел од сезоната, мечеви на кои сме фаворити за освојување на бодовите. Токму новата сезона во младинските лиги ја ... Read More »

Китановски доби 2,5годишен договор, ФК Вардар продолжува да ги потпишува “бисерите“ од младинскиот погон

c3

Очигледно почна нова политика во ФК Вардар, позитивна која е за поздравување, па младите таленирани поедници почнаа да ги „врзуваат“ благовремено со договори. Членот на младинските екипи на Вардар, таленираниот голман кој е и репрезентативец на Македонија, Китановски Кристијан доби договор. Таленираното момче кое брани одлично, особено оваа есен кога на голот на Вардар беше фантастичен и доби репрезенативен повик му е ... Read More »