Monday ,23 July 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 (page 3)

У-19

Вардар го “прегази“ Пелистер во младинското фудбалско дерби

22405870_10210547210938701_1409859032762301697_n

Младинците на ФК Вардар убедливо го добија дербито против екипата на Пелистер. Денес на теренот на Академијата, црвено-црните беа домаќини на битолчани, кои ги совладаа со резултат 6:1 Тренерот Раденко Бојовиќ стартуваше со следните 11-сетмина: Велковски, Џуклески, Наумчески, Серафимов, Ѓорѓиески, Јахја, Адем, Дишлиевски, Маркоски, Велковски, Тасев. По првото полувреме уште ја осигуравме поебдата, кога имавме убедливо водство од 4:0. Голеадата ... Read More »

Пет играчи од ФК Вардар, повикани за претстојните контролни мечеви на репрезентацијата до 18 години, во дуелите со Бугарија

233

Македонската фудбалска репрезентација до 18 години, во претстојниов период ќе одигра два контролни натпревари против соодветната селекција на Бугарија. Мечевите се закажани, за на 15-ти и 17-ти мај, на тренинг центарот “Петар Милошевски“. За овие пријателски мечеви, селекторот на Македонија, Добринко Илиевски повика пет играчи од фудбалскиот клуб Вардар. Се работи за голманот, Методија Велковски, потоа Филип Антовски, Јакуп Бериша, ... Read More »

Дерби помеѓу Вардар и Пелистер, во рамките на 24 првенствено коло кај младинските категории

22405615_10210547225179057_2057999830834093897_n

Во сабота ќе се одигра 24 коло во првенството на младинските фудбалски категории, а на програмата е дербито помеѓу екипите на Вардар и Пелистер. Пионерските екипи гостуваат во Битола, во термините од 10 и 12 часот, додека кадетите и младинците се домаќини на теренот на Академијата, во термините од 12 и 14 часот. До крајот на сезоната остануваат уште четири ... Read More »

Младинците на ФК Вардар го победија Шкупи, кадетите одиграа без голови

2518-660x330

Кадетите и младинците на ФК Вардар денес го одиграа 23 коло во првенството. Противник ни беше екипата на Шкупи, дуели на кои забележавме една победа и нерешен резултат. Мечевите се одиграа на теренот во Драчево. Кадетите на Вардар и Шкупи одиграа со почетниот резултат, без голови до крајот на натпреварот 0:0. Иако и двете екипи имаа прилики, на крајот дуелот ... Read More »

Екипата на Шкупи ќе биде противник за вардаровите генерации, во рамките на 23 првенствено коло

k10

Екипата на Шкупи ќе биде противникот за генерациите на ФК Вардар, во рамките на 23 првенствено коло. Пионерските екипи во недела се домаќини на теренот на Академијата во термините од 09:00 и 11:00 часот, додека кадетите и младинците во сабота од 12:00 и 14:00 часот ќе гостуваат на истиов противник, на теренот во Драчево. Последните кола ќе немаат никакво резултатско ... Read More »

Младинското фудбалско дерби без победник, Вардар и А.Пандев ги поделија бодовите

2511

Вардар и Академија Пандев одиграа без победник, во дербито на младинската фудбалска лига. На теренот на Академијата двете екипи одиграа со нерешен резултат 1:1. Тренерот Раденко Бојовиќ стартуваше со следниве 11-сетмина: М.Велковски, Серафимов, Дишлиевски, Наумчески, Тасев, Ѓорѓиески, Адем, Абдулхади, Бериша, Д.Велковски, Колевски. До средината на првото полувреме видовме два удари за екипата на Академија Пандев, од кои еден заврши покрај ... Read More »

Пионерските екипи гостуваат во Струмица, кадетите и младинците домаќини на екипата на А.Пандев

1316

Претстојниов викенд активно ќе биде 22 коло во првенството на младинските фудбалски категории. Противник ќе ни биде екипата на Академија Пандев. Пионерските екипи во сабота ќе гостуваат во Струмица, во термините од 10 и 12 часот, додека кадетите и младинците во недела во истите термини се домаќини на теренот на Академијата. Помладите пионери се веќе промовирани во нови шампиони во ... Read More »

Пораз за кадетите и загубена титула, младинците со “задоцнет“ триумф против Шкендија, во борбата за трофејот

156

Денес во Тетово се одиграа фудбалски натпревари во кадетската и младинската лига. Кадетите беа минимално поразени од екипата на Шкендија, додека младинците успеаа да ги совладаат врсниците од Тетово. Кадетите ги загубија сите шанси за титулата, откако доживеа и втор последователен пораз, за само неколку дена. Денес избраниците на Колев беа поразени во дуел со директниот конкурент за трофејот во ... Read More »

Вардар и Шкендија, во дербито на 21 првенствено коло кај младинските категории

1216

Екипата на Шкендија ќе биде протиникот за вардаровите генерации, во рамките на 21 коло во првенството на младинските категории. Пионерските екипи во недела се домаќини на теренот на Академијата, додека во истиов ден, во Тетово ќе гостуваат кадетите и младинците, во термините од 10 и 12 часот. Помладите пионери на Вардар се единствената генерација која оваа сезона ќе стане шампион ... Read More »

Реми исход на градското младинско дерби помеѓу Вардар и Работнички

vardarfans-mladinci

Младинската екипа на  фудбалскиот клуб  Вардар денес на теренот на Академијата на ФК Вардар во Градски парк го одиграа 20 првенствено коло. Во истото ние бевме домаќини на екипата на ФК Работнички, двата тима во ова градско дерби одиграа реми и ги поделија бодовите, мечот заврши со резултат 1-1 (0-0). ФК Вардар овој дуел го започна со следниот состав: Петковски, Џуклески, ... Read More »