Monday ,30 November 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 (page 5)

У-19

Крстевски стартер во поразот на Македонија У19, во игра влегоа Салиу, Величковиќ и Андоновски

selekcija

Македонската фудбалска репрезентација до 19 години, после подолг период го одигра првиот контролен натпревар. Вчера на тренинг центарот „Петар Милошевски“ избраниците на Шкумбин Арслани спарингуваа со екипата на Тиквеш, која е дел од втората македонска лига. Подобар беше тимот на Тиквеш, кој славеше победа со резултат 1:3. Во стартниот состав на Македонската селекција се најде еден играч од Академијата на ... Read More »

Двајца вардарови играчи во составот на Македонија У19, за контролните дуели против Шкендија и Тиквеш

117164025_834881667042574_9169285229366177898_n

Македонската фудбалска репрезентација до 19 години ќе одигра два контролни натпревари, како подготовка за она што ги очекува во Чешка, а тоа се октомвриските квалификации за пласман во Елитна фаза квалификации за Европско првенство. Младата фудбалска репрезентација ќе се тестира со екипите на Шкендија и Тиквеш, дуели кои ќе се одиграат на 12 и 15.август на тренинг центарот Петар Милошевски. За ... Read More »

Младинската школа на ФК Вардар од денес стартува со тренинзи, познати тренерите на сите генерации

22

Денес со тренинзи започнува и Академијата на фудбалскиот клуб Вардар. После долга пауза, конечно, младите надежи на Вардар се враќаат на терените. Денес, сите генерации на Вардар ќе го имаат својот прв собир. Познати се и тренерите кои ќе ги предводат вардаровите генерации во новата натпреварувачка сезона. Изминатата сезона која не го дочека својот крај беше последна натпреварувачка за генерацијата ... Read More »

ФК Вардар означи старт на подготовките, со тимот тренираат и голем број на играчи од младинската школа, како изгледа актуелниот состав на црвено-црните

116726786_3153318844763108_181094638865454469_o

Конечно, вчера на тренинг центарот во населбата Хиподром, старт на подготовките означи и Шампионот на Македонија. Тимот на ФК Вардар малку подоцна од останатите го имаше првиот собир, а шефот на стручниот штаб, Александар Васоски започна со сите расположиве сили кои ги има во моментов. Негови помошници во овој дел од подготовките ќе бидат Никола Глигоров, Златко Таневски и Филип ... Read More »

Младинците постигнаа вкупно 30 голови во двете натпреварувања, Хасановиќ е најдобриот стрелец на Вардар

61366155_1615520158581970_1727017714205065216_n

Во младинската супер лига за натпреварувачката сезона 2019/20 се одиграа само 16 кола. Истата беше прекината поради пандемијата со корона вирусот, а од ФФМ одлучија да ја поништат сезоната, односно да не се прогласуваат Шампиони. Нашите младинци и не се прославија многу сезоната, на 16 меча, имаа скор од 7 победи, 1 нерешен резултат и 8 порази. Постигнавме вкупно 27 ... Read More »

Преглед на некомплетната сезона во младинската фудбалска лига

417

Како што е познато нема да се прогласуваат шампиони во младинските фудбалски лиги, во натпреварувачката сезона 2018/19. Генерацијата на играчи родени 2001 година ја одиграа последната сезона во младинската лига, со оглед дека веќе од следната сезона ќе немаат право под ова годиште да се натпреваруваат во младинските категории. Младинците на Вардар не се прославија многу сезонава, па воопшто не ... Read More »

Најдобрите голгетери за сезоната 2013/14, во четирите младински фудбалски категории

vardarfans-najdobri-strelci-660x330

Во следниов наш текст можете да ги прочитате најдобрите три вардарови стрелци, во сезоната 2013/14, во сите четири младински фудбалски лиги. Помлади пионери: 1. Александар Трајчевски  8 2. Јасир Беќири  7 3. Виктор Димков  6 Пионери: 1. Кристијан Апостоловски  11 2. Благоја Мирчевски  9 3. Ѓорѓи Малов  6 Кадети: 1. Енсар Сулемани  9 2. Јане Стојанов и Игор Стојковски по ... Read More »

Ѓорѓиевски, Маркоски, Даци и Аломеровиќ ја одбележаа сезоната 2014/15, според бројот на постигнати голови

11081839_805538002872010_1615484329_n-660x330

На ред е натпреварувачката сезона 2014/15 и играчите од вардаровите генерации кои беа најдобри стрелци во своите категории. Сезоната ја одбележа Марко Ѓорѓиевски кој успеа да постигне најмногу голови во сите четири младински лиги во таа сезона. Поранешниот голгетер на Вардар, кој оваа сезона е дел од екипата на Вождовац, во српската лига, во сезоната 2014/15 постигна 31 гол или ... Read More »

Играчите кои постигнаа најмногу голови за младинските фудбалски екипи на Вардар, во сезоната 2015/16

vardarfans-17-660x330

Во следниов текст ќе ги објавиме играчите кои постигнаа најмногу голови, а беа дел од младинските фудбалски екипи, во натпреварувачката сезона 2015/16. Помлади пионери: 1. Ибраим Ариф  21 2. Виктор Петкоски  14 3. Давид Астарџиев  8 Пионери: 1. Марко Ѓорѓиевски  15 2. Јакуп Бериша  9 3. Саит Битиќи 8 Кадети: 1. Дејан Маркоски  8 2. Александар Трајчевски  7 3. Дамјан ... Read More »

Димоски, Битиќи, Трајчевски и Даци, најдобри вардарови стрелци во сезоната 2016/17

14590359_1093080044144692_8611158756016331245_n

Во следниот наш текст ќе ги изнесеме најдобрите стрелци во младинските фудбалски лиги, во натпреварувачката сезона 2016/17. Помлади пионери: 1. Бојдан Димоски  9 2. Ибраим Ариф и Марио Илиевски по 8 3. Давид Ристовски и Малик Хасановиќ по 4 Пионери: 1. Саит Битиќи  8 2. Јакуп Бериша и Фитор Реџепи по 6 3. Адем Али 5 Кадети: 1. Александар Трајчевски  ... Read More »