Friday ,19 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 (page 6)

У-19

Преглед на одиграното 20.коло во Супер лигата, половичен успех на натпреварите против Пелистер

310222585_133937372726691_2399469424702080887_n

Изминатиов викенд се комплетираше 20.коло во Супер Лигата, во кое Вардар за противник го имаше тимот на Пелистер. На четири одиграни натпревари со овој противник имавме скор од две победи и два порази. Комплетни резултати од 20.коло во сите четири младински фудбалски лиги: Помлада пионерска Супер лига: Шкупи – Охрид  5:0 Академија Пандев – Македонија Ѓ.П   1:5 Пелистер – Вардар  ... Read More »

Михаил Кузмановски донесе три бода за младинците на ФК Вардар во дербито со Пелистер

348365068_183496494280740_3287555417070989211_n

Михаил Кузмановски донесе три бода за младинците, на натпревар во Супер Лигата против екипата на Пелистер. Црвено-црните во дербито на колото на домашен терен беа подобри од битолскиот тим со резултат 1:0. Вардар денес доминираше на натпревар, на кој создаде доста шанси за поголема победа, сепак и единствениот погодок на Кузмановски донесе три бода Во првиот дел имавме обиди да ... Read More »

Вардаровите кадети им нанесоа висок пораз на Пелистер

348291951_953580909094082_1218875345305968497_n

Кадетите на ФК Вардар забележаа убедлива победа на натпревар од 20.коло во Супер Лигата. Денес на теренот во Пржино, нашите млади надежи со високи 4:0 ја поразија екипата на Пелистер, победа која добива на тежина со оглед дека денес настапивме со мешан состав, во кој доминираа играчи родени 2006 година, имаше и играчи 2007 и 2005 генерација. Уште во првото ... Read More »

Натпревари од 20.коло во Супер Лигата, Вардар ќе игра со Пелистер

nnnnnnnnnnnnnnnnn

Претстојниов викенд продолжуваат натпреварите од 20.коло во Супер Лигата, во кое за противник ја имаме екипата на Пелистер. Во сабота, на теренот во Пржино, ќе се одиграат натпреварите на кадетите и младинците со Пелистер, истите ќе започнат од 11:00 и 13:00 часот. Со пионерските екипи во недела гостуваме во Битола, во термините од 12:00 и 14:00 часот на игралиштето „Павел ... Read More »

Четири порази за младите екипи на ФК Вардар од А.Пандев, преглед на резултати

310706168_134436189343476_7824789254370357335_n

Помлада пионерска Супер лига Охрид – Кул  1:2 Милано – Брегалница  0:1 Шкендија – Победа  4:0 Работнички – Пелистер   1:1 Вардар – Академија Пандев  1:2 Македонија Ѓ.П – Шкупи  0:0 Пионерска Супер лига Охрид – Кул  3:1 Милано – Брегалница  2:2 Шкендија – Победа   8:0 Работнички – Пелистер  1:3 Вардар – Академија Пандев  1:2 Македонија Ѓ.П – Шкупи  2:0 Кадетска ... Read More »

Порази за кадетите и младинците од екипата на Академија Пандев

342501287_208708741927314_6664277249142104202_n

Кадетите и младинците се поразени на натпреварите од 19.коло во Супер Лигата од екипата на Академија Пандев. Денес нашите екипи гостуваа во Струмица, натпревари на кои до бодови дојде домашниот тим. Кадетите се поразени со резултат 3:1, а на полувреме резултатот беше 2:1. Ние ја имавме првата голема прилика да го отвориме резултатот, после центар шут од корнер на Николовски, ... Read More »

Против екипата на Академија Пандев, во 19.коло на Супер Лигата.

342501287_208708741927314_6664277249142104202_n

Против екипата на Академија Пандев, во 18.коло на Супер Лигата. Утре со почеток од 12:00 и 14:00 часот на општинското фудбалско игралиште во Струмица, ќе се одиграат натпреварите на кадетите и младинците. Во недела, на теренот во Пржино ќе бидеме домаќини со пионерските екипи, натпревари кои ќе започнат од 12:00 и 14:00 часот. Read More »

Добро коло за ФК Вардар во Супер лигата, три победи и еден пораз во соочувањето со Шкупи

307951618_10221988236157181_6650927919454752982_n

Три победи и еден пораз за ФК Вардар на натпреварите од 18.коло во Супер Лигата. Единствено бевме поразени само со помладите пионери, додека на останатите натпревари успеавме да стигме до триумф. Во ова коло не се одиграа сите натпревари, односно некои беа одложени. Погледнете ги резултатите од одиграните натпревари во ова коло: Помлада пионерска Супер лига Македонија Ѓ.П – Охрид  ... Read More »

Кадетите и младинците со домашни победи над Шкупи

FB_IMG_1682900939248

Вчера кадетите и младинците беа домаќини на Шкупи и забележаа победи. Вардар кадети➡️Данчевски Данстак Андреј, Митревски Матеј, Петровски Андреј, Јакимовски Лука, Лефковски Давор, Николовски Марко, Рахми Рами, Радевски Филип, Уневски Никола, Стојановски Христијан и Ѓорѓиевски Матеј. На оваа средба дојдовме до голема победа со погодок во 77.минута. Лефковски Давор искористи пробив и асистенција на Николовски Марко, па стрелаше одлично за ... Read More »