Monday ,30 November 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 (page 2)

У-19

Младинци на Вардар одиграа реми на мечот против Шкендија

124302183_2660465200931187_4475122415009592749_o

Денес на домашен терен младицните на ФК Вардар ја пречекаа екипата на ФК Шкендија. На ова дерби одигравме реми со по еден гол во двете мрежи во две различни полувремиња. Напреварот заврши  со резултатска симетрија, односно реми 1-1 (1-0). Во текот на првиот дел ние имавме иницијатива и истиот го завршивме со наша предност. Поведовме во 20.минута преку Стојановски Георг, кој ... Read More »

Македонија У19 одигра нерешено со Црна Гора, настап забележаа четворица вардарци

35744094_10211650797049249_2993461324773588992_n

Фудбалските репрезентации на Македонија и Црна Гора до 19 години одиграа со нерешен резултат, на нивниот втор контролен натпревар. Селекцијата на Црна Гора први успеаа да го отворат резултатот, но Македонија постигна гол и израмни на 1:1, резултат кој беше и конечен на крајот. Повторно Мартин Радуловиќ-Величковиќ и Виктор Крстевски се најдоа во стартниот состав, додека во игра ги видовме ... Read More »

Дерби во 3.коло на младинските фудбалски лиги, Вардар и Шкендија во меѓусебен дуел

6

Претстојниов викенд на програмата е 3.коло во младинските фудбалски лиги, во кое ќе се одигра дербито меѓу екипите на Вардар и Шкендија. Пионерските екипи во сабота на Игралиштето на АМС СЦ Тетово се гости на екипата на Шкендија. Натпреварот на помладите пионери ќе стартува од 10:00 часот, додека дуелот на пионерските екипи стартува од 12:00 часот. Во недела, кадетите и ... Read More »

Табели во сите четири младински лиги, младите надежи на ФК Вардар со максимален број на бодови

124491315_2660440054267035_4969862663888843019_o

Младинските екипи на ФК Вардар имаа успешно второ коло, во кое за противник го имаа тимот на Ренова. Пионерските екипи на домашен терен го победија противникот, додека кадетите и младинците исто така забележаа победи на гостувањето во Тетово. Сите четири генерации на Вардар освоија шест бодови во првите две кола, а во продолжение погледнете ги табелите. ПОМЛАДА ПИОНЕРСКА СУПЕР ЛИГА ... Read More »

Македонија У19 загуби минимално од Црна Гора, Крстевски и Радуловиќ-Величковиќ во стартните 11

117164025_834881667042574_9169285229366177898_n

Македонската фудбалска репрезентација до 19 години го загуби првиот контролен натпревар од селекцијата на Црна Гора. На дуелот кој се одигра на стадионот во Ѓорче, избраниците на Арслани претрпеа минимален пораз од 0:1 Македонија имаше свои шанси на натпреварот, кои за жал не ги искористи. Во стартниот состав на Македонија се најдоа двајца вардарови играчи. Се работи за Виктор Крстевски ... Read More »

Преглед на 2.коло во младинските лиги, Вардар останува максимален

124365114_2660438930933814_1529019310014692881_o

Младинските екипи на фудбалскиот клуб Вардар стигнаа до победи и во 2.коло. Нашите млади надежи излегоа како победници на сите четири натпревари против екипата на Ренова. Најубедливата победа ја забележаа помладите пионери кои на домашен терен високо го победија тимот на Ренова со резултат 11:0. Полесно од очекувањата избраниците на Стефановски го победија својот противник. Никола Величковски четири пати ја тресеше ... Read More »

(Фотогалерија) Победничко коло за младинците на ФК Вардар

naslovna

Младинците на ФК Вардар стигнаа до втората победа сезонава во младинската супер лига. Полесно од очекувањата избраниците на Филип Ивановски славеа на гостинскиот дуел со екипата на Ренова со резултат 0:4 (0:1) Нашиот медим беше присутен во Тетово, а фотогалеријата можете да ја погледнете во продолжение. Достапен на веб сајтот е извештај од победата, на линкот, ТУКА. Read More »

Младинците поминаа како „воз“ во Тетово, црвено-црните високо ја поразија Ренова

naslovna

 Младинците на ФК Вардар го добија натпреварот од 2.коло во младинската лига против екипата на Ренова. Црвено-црните со три бода се враќаат од гостувањето во Тетово каде триумфираа високо со резултат 0:4 Тренерот Ивановски го започна дуелот со следниот состав: Стојковски, Јовановски, Симев, Шабани, Мицевски, Илиев, Хасани, Давидовски (К), Гуџуфи, Мирков, Исени. И со преполовен состав, младинскиот состав на Вардар ... Read More »

Ѓурковски, Величковиќ и Крстевски повикани за Македонија У19

120321245_2738271613109745_6889068182211917061_o

Македонската репрезентација до 19 години на 10. и 12. ноември во Скопје ќе одигра два контролни натпревари против репрезентацијата до 19 години на Црна Гора. Двата натпревари се закажани на стадинот во Ѓорче Петров. Селекторот на Македонија, Шкумбин Арслани, за овие натпревари повика тројца играчи од редовите на Вардар. Се работи за Александар Ѓурковски, Мартин Радуловиќ-Величковиќ и Виктор Крстевски, Првиот ... Read More »

Пионерските екипи во сабота домаќини на Ренова, кадетите и младинците во недела гостуваат во Тетово

29

Претстојниов викенд ќе продолжат натпреварите од 2.коло во младинските фудбалски лиги. Истото беше одложено минатиот викенд, но од ФФМ најавија дека натпреварите ќе продолжат. Противник за младите екипи на Вардар е тимот на Ренова. Најпрво во сабота на теренот на Академијата, пионерските екипи се домаќини на Ренова. Натпреварите ќе стартуваат во термините од 10:00 и 12:00 часот. Во недела на ... Read More »