Saturday ,27 November 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 (page 88)

У-19

(ВИДЕА)Од победите на ФК Вардар младинци со ФК Шкупи(Слога) и кадетите со ФК Металург

KK

Во рамките на полуфиналето на Македонскиот фудбалски куп во категоријата У-19  нашите   младинци во првиот меч  со головите на Петар Петковски и Никола Ристески ја совладаа екипата на ФК Шкупи од Скопски Чаир . ВИДЕО Младинци: ФК ВАРДАР-ФК Шкупи 2-1 .>>>>   Истиот ден се одигра и полуфиналето во купот за категоријата У-18 во кое кадетите на ФК Вардар ... Read More »

Петар Петковски: По примениот гол се стабилизиравме и заигравме подобро

10446396_10202485319533999_2083017689_n

Денеска сите Вардарови генерации играа натпревари во рамките на полуфиналето од купот на Македонија. Меѓу нив беа и младинците кои забележаа победа во првиот меч, против екипата на Шкупи. Натпреварот заврши со резултат 2:1. Петар Петковски и Никола Ристески беа стрелци на головите за нашата екипа. -Натпреварот со Шкупи беше многу тежок. Почетокот го почнавме многу слабо, кој гостите го ... Read More »

Дин Аломеровиќ: Очекувам во втората полусезона да се покажеме во најдобро светло,со тоа да го освоиме купот и лигата

10527492_935955159764687_7704500617342997770_n

Уште три дена до почетокот на пролетниот дел од сезоната за фудбалските генерации на Вардар кои се натпреваруваат во првенството и националниот куп. Младинците својот прв меч ќе го има во среда, во рамките на полуфиналето од купот, каде за противник ја имаат екипата на Шкупи. Овој викенд требаше да се игра дербито со Пелистер, но истото е одложено поради ... Read More »

Комплетна анализа за младинците на Фк Вардар, во есенскиот дел од сезоната.

10940490_934007999943699_6387568889343081141_n

Се одбројуваат деновите пред почетокот на пролетниот дел од сезоната каде настапуваат младите генерации на Фк Вардар. Иако требаше викендов да стартува со дербито против екипата на Пелистер, истото се одложува. Причина се лошите услови за игра кои преовладуваат на фудбалските терени. Младинците на Фк Вардар, сепак првиот натпревар го играат во рамките на полуфиналето од националниот куп, против екипата ... Read More »

Ѓорѓи Малов во “голгетерска форма“

10553593_591629924288660_8314827379114034075_n

Ѓорѓи Малов има 17 години, и е член на младинската екипа на Фк Вардар. Веќе единаесет години активно тренира фудбал. На шест години почнува во Локомотива. Од таму преминува во екипата на Форца. Неговата кариера во мал период ја продолжува во екипата на Работнички. Потоа следи една незгодна повреда која го одалечува од терените пола година. Неговата надеж и пред ... Read More »

Кристијан Апостоловски: Како капитен сум задоволен од играта и формата на мојата екипа.

02

Младинците на Фк Вардар приредија изненадување на теренот во Марино. Во пријателски натпревар беа подобри од второлигашот Маџари, победувајќи со резултат 3:2. За Вардар стрелаа Ѓорѓи Малов, Имран Абази и Тони Мирчевски. -Одигравме еден квалитетен натпревар во кој влеговме доста мотивирано. Изигравме дисциплинирано и на секој дел од теренот го диктиравме темпото. Од резултатот можам да кажам дека сум задоволен, ... Read More »

Младинските категории на Фк Вардар продолжуваат со подготвителните натпревари

11040360_820156721364509_881483980_n

Во очекување на почетокот на пролетниот дел од сезоната, младинските категории на Фк Вардар продолжуваат да ја темпираат формата преку одигрување на пријателски натпревари. Сите генерации кои настапија во изминативе три дена, забележаа три победи и еден нерешен резултат. -Помладите пионери предводени од новиот тренер Сашо Тодоровски на теренот во Драчево забележаа победа против екипата на ССК. Конечниот резултат беше ... Read More »

Ѓорѓи Малов: Се подготвуваме за полуфиналниот натпревар во купот против Шкупи.

10527289_296105807228819_5656594654430133507_n

Нема одмор за избраниците на Петар Ѓоргиевски, кој вчера одиграа нов пријателски натпревар против екипата на Македонија Ѓ.П. Мечот заврши со нерешен резултат 1:1. Повторно стрелец за младинците на Вардар, беше Ѓорѓи Малов кој влегува во одлична голгетерска форма. Малов успешно ги користи минутите на теренот кој му ги дава тренерот ,по отсуство на тандемот Петковски-Аломеровиќ, кои беа со репрезентацијата ... Read More »

Петковски и Аломеровиќ на припреми со репрезентацијата до 19 години.

983785_10201566696488997_1057734787062327764_n

Петар Петковски и Дин Аломеровиќ кој се членови на младинците на Фк Вардар, вчера заминаа за Турција на припреми со репрезентацијата до 19 години. Репрезентативците на Македонија се сместени во хотелот Грин парк во Пендиг. Утре ќе одиграат пријателски натпревар со репрезентацијата на Турција. Во петок се очекува да пристигнат во Скопје.Селектор е Горан Станиќ, а Петковски е и капитен ... Read More »

Зоран Недевски: Атмосферата во екипата е одлична

11004363_10203929911351396_1243674207_n

Младинците на Фк Вардар одиграа нерешено со екипата на Работнички. Ова беше еден од неколкуте подготвителни натпревари за младинците во изминатиов период. Натпреварот заврши со резултат 1:1. Стрелец на голот за Вардар, беше Тони Мирчевски. -Многу тежок натпревар, без оглед на тоа што беше пријателски. Ова е прв меч што го завршиме со реми за време на подготовките. Екипата на ... Read More »