Sunday ,16 June 2019
Последни:
Home > Интервјуа (page 36)

Интервјуа

Илчо Наумоски за Вардарфанс – Овој Вардар со овој газда мора да ја освојува титулата и купот во Македонија

ilco

1. Како се чувствуваш по толкава пауза (остави ли тоа трага) спремен ли си за новите предизвици, кога би почнал да играш ? Чувствата се без зборови, после толку долго време да облечам копачки, исто како на почеток на кариерата. Спремен не сум сеуште физички, ми фали многу, но добро е што облеков копачки и се радувам што побрзо да ... Read More »

Виктор Димков за Вардарфанс:Вардар е на прво место.

10994750_1397447530566810_953098788_n

Виктор Димков има 16 години. Со фудбал почнува да се занимава уште од шестата година. Својата играчка кариера започнал да ја гради во екипата на Нова Колонија каде настапувал четири години, од каде преминува во редовите на Вардар. Виктор игра за кадетите на Фк Вардар и настапува на позицијата напаѓач, и е најдобар стрелец по првиот дел од сезоната со ... Read More »

Јуре Доленец за Вардарфанс:Голманите и одбраната ќе го решат натпреварот.

156587_4573509976418_71931446_n

Утре во С.Ц.Јане Сандански ќе се одигра нов натпревар во Лигата на Шампионите. Противник на Вардар е лидерот во Франција, екипата наМонпеље. Словенскиот интернационалец во редовите на Монпеље,  даде едно свое видување за утрешниот натпревар помеѓу овие две екипи. Што очекувате од натпреварот против Вардар? -Ние ќе дадеме се од себе. Сигурно е дека во Скопје, екипата на Вардар е ... Read More »

Драгана Петковска:Им благодарам на моите соиграчи и публиката за подршката.

10387407_807477199304960_1284002628894782147_n-660x330

Драгана Петковска има само 18 години, и од оваа сезона имаме можност да ја гледаме во првиот тим на Жрк Вардар. Изминатите две сезони настапуваше за втората екипа на Вардар. Вардар Фанс: Од кога почнавте да се занимавате со овој спорт, и од каде потекна желбата за ракомет? -Драгана П: Со ракометот прв пат се запознав во 6-то оделение на ... Read More »

Марија Дамовска:Многу научив од овој турнир.

10444640_898831163481580_2026980812954811138_n

Пионерките на Жрк Вардар генерација 2000/2001 го освоија второто место на завршениот турнир Вардар-“еден живот,една љубов“ кој беше во организација на ракометниот клуб Вардар. Марија Дамовска е  член токму на пионерките на Жрк Вардар и голема надеж на овој клуб и Македонскиот ракомет.Има 14 години и настапува на позицијата среден бек. Кога се случуват твоите први почетоци со ракометот? - ... Read More »