Tuesday ,31 January 2023
Последни:
Home > Останати спортови > Одбојка (page 28)

Одбојка

Одбојка: Вардар “меле” на домашен терен

odbojka

Одбојкарите на Вардар вчера имаа нов натпревар во рамките на одбојкарската прва лига. Нашите играчи и по трет пат се радуваа на триумф пред своите гледачи во Спортската сала “Форца”. Нов во низата победи на домашен терен беше тимот на ГОК Борец од Велес. Нашите одбојкари овој натпревар го добија со резултат 3-1 и стигнаа до третата победа во лигата. ... Read More »

Одбојка: Младинците на Вардар лесно против Шкендија

odbojka-gogov

Викендов покрај првиот тим на ОК Вардар, свој натпревар во рамките на младинската лига одиграа и младите наши надежи. По едно недела пауза, повторно со натпревари настапија младинците на ОК Вардар. Тие во неделата го победија тимот на тетовска Шкендија со резултат 2:0 (25:13 и 25:19) Со оваа нова победа нашите младинци продолжија со успешноста во оваа лига. Спортското друштво ... Read More »

Одбојкарите на Вардар поразени овој викенд

odbojka

Овој викенд на програмата беше четвртото коло од првата одбојкарска лига. Во него, нашиот одбојкарски тим на Вардар, по триумфот над шампионот Шутова, овој пат гостуваше во Струмица кај тимот кој оваа сезона е главен фаворит за нов шампион. Овој натпревар во Струмица за жал нашите одбојкари го загубија со резултат 3:0 (25:13, 25:19, 25:17). По четири одиграни рунди, нашите ... Read More »

Одбојкарите на Вардар го победија бранителот на титулата тимот на Шутова со 3-1

15109553_1799281073623092_421031608051758056_n

Вчера во СЦ. “Форца” одбојкарите на Вардар го одиграаа и третиот натпревар од новата сезона во првата одбојкарска лига. Нашите момци на овој дуел пред себе го имаа бранителот на титулата од минатата сезона, тимот на ОК Шутова. Нашите момци на овој натпревар не признаваа шампиони, и без ниту мал респект, славеа убедлива победа над шампионот со резултат 3:1 (27:25 ... Read More »

ОК Вардар загуби од ОК Пробиштип

odbojka

Вчера се одигра и второто коло од првата машка одбојкарска лига. По воведната рунда и победа на ОК Вардар на домашен терен, овој пат следуваше гостување и тоа во Пробиштип кај ОК Пробиштип. Нашите играчи овој меч го загубија со резултат 3:0  (25:20, 25:20, 25:16). Засега Вардарци имаат скор од една победа и еден пораз по две одиграни рунди. Следниот ... Read More »

ОДБОЈКА! Вардар гостува во 2.коло кај ОК Пробиштип

ok-vardar-seniori

Викендов на програмата е новото, второто коло во Одбојкарската лига на Македонија. Црвено-црниот одбојкарски колектив гостува во ова коло во градот Пробиштип кај истоимениот одбојкарски клуб, во обид да врзе две победи по ред во оваа сезона 2016/2017. Мечот ќе се игра во сабота, утре 12 ноември со почеток во 18-00 часот. ОК Пробиштип на нашите одбојкари домаќин ќе биде во ... Read More »

ОДБОЈКА! Вардаровите младинци ја стартуваа сезоната со триумфи над Шкендија и Синалко

ok

Викендов стартуваше младинскиот шампионат во машка одбојкарска конкуренција. Во првиот турнир нашиот младински состав на ОК Вардар одигра два дуела, истите ги доби со идентични 2-0. Се сретнавме со младинските екипи на ОК Шкендија и ОК Синалко Крушево. Мечевите се играа во салата “Карпош ХТК“ во главниот град Скопје. Оваа младинска одбојкарска црвено-црна машка екипа ја предводи од клупата Деан Стојанов. ... Read More »

ОК Вардар започна со убедлив триумф!

odbojka

Вчера и официјално започна првата одбојкарска лига. Нашиот тим на ОК Вардар во ова прво воведно коло се сретна со тимот на ОК УГД Студент. Овој натпревар беше одигра вчеравечер во СЦ. “Форца”. Нашите одбојкари неможеа да посакаат подобар старт на првата лига. Со вкупни 3:0 (25:22, 25:12, 25:15) го “збришаа” тимот на УГД Студент, за први бодови во лигата. ... Read More »

Утре стартуваат и одбојкарите на Вардар

odbojka

Утре и официјално стартува новата сезона и во одбојкарска прва лига. По низата проблеми, конечно ќе започнат со настапи и одбојкарите на Вардар. Нашите одбојкари на воведниот натпревар ќе бидат домаќини на одбојкарите на УГД Студент. Овој натпревар ќе биде одигран утре со почеток во 20 часот и 30 минути во Спортскиот центар “Форца”. Вардарци и оваа сезона ќе влезат ... Read More »

И овој викенд кошаркарите и одбојкарите на Вардар немаа настапи

kosarka

Овој викенд спортското друштво Вардар требаше да биде побогато за уште два нови настапи во различни спортови. Кошаркарите на Вардар знаеме дека оваа сезона ќе се натпреваруваат во првата лига на Македонија. Нашите кошаркари во првото коло требаше да се сретнат со Струмица, но како што е добро познато, и овој викенд прволигашка кошарка немаше. Покрај кошаркарите на Вардар, и ... Read More »